Краще назвати цю хорошу акцію:"Давайте спілкуватися українською!". ЦЕ ДЛЯ ПЕРЕСІЧНИХ ЧЕРНІГІВЦІВ, УЧОРАШНІХ УКРАЇНОМОВНИХ МЕШКАНЦІВ СІЛ. А взагалі претензії слід направляти начальникові ГУ культури облдержадміністації п.МОЙСІЄНКУ і заст голови ОДА п.ТКАНКУ, які не забезпечують виконання у Чернігівській області вимог ст.10 Конституції України щодо державного статусу української мови та відповідних пунктів положень Мінкультури та Головуправління культури ОДА.
У Ніжині "за ініціативи" В.Коптєва, з подачі облдержадміністрації, було грубо порушене містобудівне та природоохоронне законодавство під час спорудження садово-паркової скульптури Аркадія Дзюбіна у Графському парку. Що насторожує, це вчинив громадянин РФ для увічнення пам'яті діяча СРСР. Ось так підступно йде демонтаж незалежної України.
Уже зверталися депутати міськради до представника Президента в області - пана Хоменка. Результат той же. Не зрозуміло, де та "активна громадськість". Що це юридичною мовою?
Але й рвати сорочку на грудях не варто. Законопроект антиконституційний. Хочуть змінити відповідно Конституцію, тоді буде справді важко . Це буде вирішувати нова ВРУ, яку обиратимемо у жовтні.Зараз хто не дає вимагати дотримання ст.10 Конституції? Не пікетами-підписами насамперед, а щоденною управлінською роботою. Не знаємо як? А для чого тоді партії, громадські організації, творчі спілки, громадські ради і т.д, і т.п.? Пам'ятаєте, у 80-х був плакат, завезений з Канади: "Ти говориш його (Т.Шевченка) мовою?". Чом би не започаткувати рух - "Спілкуймося українською!"? Вишиванки тепер не боїмося одягати, давайте перейдемо на українську. На робочому місці, на людях!
Написав Станіслав Панасович і ряд нарисів про видатних людей Чернігівщини, зокрема про Івана Кошелівця ("Між Сциллою і Харибдою"), Ігоря Качуровського("А всередині - камінь"). Хороший чоловік, Українець, пішов від нас.
Це все люди емоційні і не практичні. Тобто вони не вміють домагатися дотримання законодавства про державний статус української мови. Не здатні проводити системну довготермінову роботу у цьому напрямку. Не хочуть спонукати ВУТ "Просвіта" захищати українську мову, якої це є прямим обов'язком.
Ця інформація розміщена за 23 травня. Щодо академічних коментарів читайте вчорашню газету "День", стор.4 "Науковці оцінюють закон про засади мовної політики". Там же й пропозиції у статті "Плач Ярославни, або Українська мова здатна себе самостійно захистити". Кожен має запитати, що я щодня(!) роблю задля утвердження української мови?
Де можна дізнатися про наслідки прийняття цього закону, скажімо чи є такий аналіз від РНБОУ, НАНУ? Все це схоже на передвиборну кампанію, бо людям байдуже до виборів у ВРУ. Нас розігрують і ті, й інші, чи що? Що думають, врешті, Гарант Конституції, Конституційний Суд? Щодо УНП, то у неї авторитету 0,0-х.
Не зрозуміло, чи пройшли росіяни зі своєю символікою на стадіон? І куди дивиться влада, якщо комінистична символіка у них заборонена. Чи у них це виконується так, як у нас закон про державну українську мову?
У Чернігові говорити російською - норма, таких більшість. В облдержадміністрації робоча мова - російська, тепер це узакониться. У той же час стануть помітнішими україномовні, особливо ті, хто досконало володіє українською. У цьому я завжди відчуваю перевагу, бо для мене російська не є проблемою.По роботі більше пов'язаний з англійською, ніж з російською. Тепер стало в нагоді юнацьке захоплення англійською. Намагаюся тим часом розуміти усі слов'янські мови - це також пов'язано з роботою. Цікаво й корисно!
Попереду важка робота, а не просто заяви. На жаль, ця робота не велася належно протягом усіх 22 років, з часу прийняття Закону про мови в Українській РСР. Мені шкода тих, хто так і не повернувся до української мови за увесь цей час. Вітаю усіх, хто нею володіє чи у дорозі до неї.
Російськомовні тут ні до чого - вони такі ж громадяни, Інша справа, порушення державного статусу української мови людьми державними, починаючи з депутатів ВРУ і закінчуючи чиновниками, які (не) стежать за рекламою закладів торгівлі.
"16 травня в рамках робочої поїздки до Ніжинського району голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко взяв участь в урочистому відкритті газопроводів у селах Шняківка та Терешківка.", з повідомлення прес-служби ОДА.
Наприклад, домоглися, щоб у Положенні міського управління культури йшлося про дотримання державного статусу укр.мови. До речі, цього нема у відповідному документі Чернігівської міськради. Зверніть увагу на розділ Звернення-відповіді на сайті фонду.
Що казати про когось, коли сьогоднішнє число проукраїнської(!?) газети "День" серед найбільших злочинів Гітлера подає Голокост, а Сталіна - Гулаг. А українців під час геноциду від рук обох катюг загинуло незрівнянно більше. Гадаю, що патріотизму і європейськості все-таки нам слід вчитися у греків.
Регіонали хочуть узаконити порушення закону. Логічно, якщо закон не виконується( не діє), його змінюють. Логічно, у такому разі, не виконувати і новий закон: ігнорувати другу, офіційну, мову. Якщо ти українець, будь! Незалежно від етнічного походження. Що ж до УНП, то вона могла б реагувати у правовий спосіб - це рутинна, за суттю управлінська, робота. Для досвіду, цим займається ма-а-ле-сенький БФ"Ніжен" і... має поступ! Боротьба триває, усе життя...
У відповіді приховано ім'я чиновника-порушника, тому голова райради О.А.Атрошенко - теж порушник. Оце і є радянське самоврядування в дії, за яке обома руками соціалісти-комуністи.
Патріоти зробили все як треба. А роздвоєння робить, як завжди, влада. Для чого, питається, дві дати? Щоб приховати правду, про жертви і не вшанувати їх пам'ять як слід, велелюдно. Цього ми якраз і не бачимо на знімках. Сумно.