Крутянин Ігор Качуровський скептично оцінює бій під Крутами за перебільшення. За його даними там пізніше відбувалися бої куди запекліші. На сільському кладовищі є велике поховання з тих часів. Були розкопки ( у період розбудови Меморіалу), але дані не оприлюднили. Змінили монумент, прибрали старий надпис. Піди здогадайся, хто там похований. Узагалі ініціатором досліджень має бути Український інститут національної пам'яті. Ми вже забули, що це таке.
Іменами цих сталінських лавреатів названі вулиці, а вшанувати 100-ліття від дня народження Івана Багряного, який пройшов сталінські табори і залишився на Заході, влада не захотіла. За кордоном опинилося багато геніальних українських письменників, гідних міжнародного визнання, але це станеться коли на Україні їх гідно пошанують. Давно час наводити порядок у Пантеоні...
Населення на Чернігівщині скорочується рекордними темпами і ніхто не відповідає. Навпаки очільник області звітує про успіхи, а деякі журналісти ще й вбачають у тому його особистий феномен.
Е, ні! - відповім за них. Тоді вони розбагатіють і почнуть обирати поміж себе. Треба тримати у чорному тілі. Чим теперішня система формування ВР відрізняється від часів УРСР? Зараз кнопкодави, а тоді були статисти-одобрямси, тобто нічим, Вважаю пряму систему виборів бутафорією.
Можливо, позичати будуть багатії при владі, адже все у їх руках. А у громадян уже давно усе "позичено" безстроково-безвідсотково. Цей процес безперервно триває від 1917 року до сьогодні . Влада ж бо радянсько-комуністична!
Панове, головне - не які прийнято рішення, а як! У Ніжені депутатська комісія поки-що зайшла у глухий кут, тому, що питання назв мають вирішувати фахівці - зокрема експертна група Громадської ради, до якої запропоновано науковців з історії та філології, краєзнавців, представників інститутів громадянського суспільства, які за статутом можуть цим займатися. Мешканці вулиць та усі городяни повинні отримати об'єктивну інформацію, щоб зрозуміти мотивацію рішення депутатів. Якщо я правильно зрозумів, у Чернігові експертів та Громадську раду не залучали , рішення міська рада не приймала. Отже, законність найменувань вулиць сумнівна.
Це прохання, а не вимога. З цього звернення не вбачається, що буде Януковичу, якщо підпише. І навпаки, не важко спрогнозувати, якщо не підпише. От якби на захист української мови виступили російськомовні патріоти, та ще зі сходу та півдня!
Пане Сергію! Від чиновників треба вимагати виконання законів. Якраз цим і не займаються політики, насамперед ті, що є чи хочуть потрапити до законодавчого органу.
Краще назвати цю хорошу акцію:"Давайте спілкуватися українською!". ЦЕ ДЛЯ ПЕРЕСІЧНИХ ЧЕРНІГІВЦІВ, УЧОРАШНІХ УКРАЇНОМОВНИХ МЕШКАНЦІВ СІЛ. А взагалі претензії слід направляти начальникові ГУ культури облдержадміністації п.МОЙСІЄНКУ і заст голови ОДА п.ТКАНКУ, які не забезпечують виконання у Чернігівській області вимог ст.10 Конституції України щодо державного статусу української мови та відповідних пунктів положень Мінкультури та Головуправління культури ОДА.
У Ніжині "за ініціативи" В.Коптєва, з подачі облдержадміністрації, було грубо порушене містобудівне та природоохоронне законодавство під час спорудження садово-паркової скульптури Аркадія Дзюбіна у Графському парку. Що насторожує, це вчинив громадянин РФ для увічнення пам'яті діяча СРСР. Ось так підступно йде демонтаж незалежної України.
Уже зверталися депутати міськради до представника Президента в області - пана Хоменка. Результат той же. Не зрозуміло, де та "активна громадськість". Що це юридичною мовою?
Але й рвати сорочку на грудях не варто. Законопроект антиконституційний. Хочуть змінити відповідно Конституцію, тоді буде справді важко . Це буде вирішувати нова ВРУ, яку обиратимемо у жовтні.Зараз хто не дає вимагати дотримання ст.10 Конституції? Не пікетами-підписами насамперед, а щоденною управлінською роботою. Не знаємо як? А для чого тоді партії, громадські організації, творчі спілки, громадські ради і т.д, і т.п.? Пам'ятаєте, у 80-х був плакат, завезений з Канади: "Ти говориш його (Т.Шевченка) мовою?". Чом би не започаткувати рух - "Спілкуймося українською!"? Вишиванки тепер не боїмося одягати, давайте перейдемо на українську. На робочому місці, на людях!
Написав Станіслав Панасович і ряд нарисів про видатних людей Чернігівщини, зокрема про Івана Кошелівця ("Між Сциллою і Харибдою"), Ігоря Качуровського("А всередині - камінь"). Хороший чоловік, Українець, пішов від нас.
Це все люди емоційні і не практичні. Тобто вони не вміють домагатися дотримання законодавства про державний статус української мови. Не здатні проводити системну довготермінову роботу у цьому напрямку. Не хочуть спонукати ВУТ "Просвіта" захищати українську мову, якої це є прямим обов'язком.
Ця інформація розміщена за 23 травня. Щодо академічних коментарів читайте вчорашню газету "День", стор.4 "Науковці оцінюють закон про засади мовної політики". Там же й пропозиції у статті "Плач Ярославни, або Українська мова здатна себе самостійно захистити". Кожен має запитати, що я щодня(!) роблю задля утвердження української мови?
Де можна дізнатися про наслідки прийняття цього закону, скажімо чи є такий аналіз від РНБОУ, НАНУ? Все це схоже на передвиборну кампанію, бо людям байдуже до виборів у ВРУ. Нас розігрують і ті, й інші, чи що? Що думають, врешті, Гарант Конституції, Конституційний Суд? Щодо УНП, то у неї авторитету 0,0-х.
Не зрозуміло, чи пройшли росіяни зі своєю символікою на стадіон? І куди дивиться влада, якщо комінистична символіка у них заборонена. Чи у них це виконується так, як у нас закон про державну українську мову?
У Чернігові говорити російською - норма, таких більшість. В облдержадміністрації робоча мова - російська, тепер це узакониться. У той же час стануть помітнішими україномовні, особливо ті, хто досконало володіє українською. У цьому я завжди відчуваю перевагу, бо для мене російська не є проблемою.По роботі більше пов'язаний з англійською, ніж з російською. Тепер стало в нагоді юнацьке захоплення англійською. Намагаюся тим часом розуміти усі слов'янські мови - це також пов'язано з роботою. Цікаво й корисно!
Попереду важка робота, а не просто заяви. На жаль, ця робота не велася належно протягом усіх 22 років, з часу прийняття Закону про мови в Українській РСР. Мені шкода тих, хто так і не повернувся до української мови за увесь цей час. Вітаю усіх, хто нею володіє чи у дорозі до неї.
Російськомовні тут ні до чого - вони такі ж громадяни, Інша справа, порушення державного статусу української мови людьми державними, починаючи з депутатів ВРУ і закінчуючи чиновниками, які (не) стежать за рекламою закладів торгівлі.