Скільки можна вихваляти зрадника Гнатовича? І ніякий він не коропець. Більше взнати можна тут:Коропська сотня Ніжинського полку Війська Запорозького: історичний нарис. (https://nizhen.com.ua/uploads/files/korop_100_1.pdf) А те, що козаків (ще треба розібратися яких) використали для колонізації земель Далекого Сходу, не дає підстав заявляти на них права.
Мене дивує така позиція держави - під час війни торгувати з тими державами, які фінансують агресора. Це свідчить про відсутність стратегії національної безпеки. "Тактика без стратегії це просто метушня перед поразкою",- сказав Сунь-Цзи (книга "Мистецтво Війни").
А все тому, що ці селяни є одинаками, що не здатні обʼєднатися, почати працювати за новітніми технологіями, просувати свої інтереси на ринку і в політиці, яка продукує законодавство.
Чому в Ніжині нема членів Національної спілки художників України? Тому, що це преференція обласного центру? Наприклад, у Прилуках був Анатолій Риженко. Нема інфраструктур, виставкових залів, галерей? Так є ж у Ніжині навіть художні музеї. І навіть коледж культури і мистецтв з відповідним профілем навчання. Чому ж тоді в Ніжині нема членів Національної спілки художників України?
Друкувався в Ніжині в "Науково-популярному часописі для вчителів України та діаспори «Наш український дім». Так, у ч.1 за 2023 р. є його розвідка "Взяв до рук бандуру. Ніженську!". Зав'язав був листування, на жаль, коротке. Хай вічно живе про Українця Миколу Гриня пам'ять!
Свого часу звернувся до кінокритика Сергія Тримбача із запитанням, чи достойний Марк Бернес пам'ятника в Ніжині. Той відповів ствердно.Правда, було це за президенства Януковича.З подачі громадянина рф коптєва і за підтримки ода так званий пам'ятник поставили. Досі стоїть. Оце вам і слова про перемогу від влади, яку українською після цього хоч називай, хоч ні - різниці ніякої.
Важливо заново подивитися на цю подію. Потребуємо чогось подібного тепер. Прориву як тоді. В закріпленні факту наявності Української нації та її Держави. У Конституції, україноцентричному законодавстві, поведінці громадянського суспільства і влади.
Колись таки скажуть про конституційний переворот 1994 року - дострокові вибори Президента і Верховної Ради під тиском з Донбасу, за яким проглядалися московські інтереси - згорнути державотворчі процеси, започатковані ухваленням Декларації про державний суверенітет України. Теж саме відбувалося і в Москві, і в Мінську. Наслідки даються взнаки по сьогодні, бо не подолані.
На мою думку, людина пише поезії, що відображають стан його життя. Як жив, про те й писав. Тому й негідна по життю людина може написати пристойні вірші. Що вже казати про поетів-прометеїв! Не чув, щоб до таких відносили П. Мовчана.
Причина настільки очевидна, що можна тільки дивуватися непрозорливості пані Ірини. Україна потрібна в НАТО з відновленим ядерним статусом. На відміну від Ізраїлю, який це зробив тишком-нишком, у нас є законні підстави - Будапештський меморандум. Захід залишає запасний хід.
Був учасником установчих зборів. ДДСП уже було й досить активне. Але було і УГС, і ТУМ. Вони й переважили, не дивлячись на головування Миколи Лук'яненка із ДДСП (https://siver.com.ua/news/pam_jati_gromadskogo_aktivista_mikoli_luk_janenka/2014-07-08-14974).
І до широкомасштабної війни була незабезпеченість кадрами. Освіта навчала без реального запиту. Демобілізовані можуть стати безробітними через відсутність затребуваності через фах. Тому перепідготовка потрібна.
Проблема з трудовими ресурсами надумана. Навіть зараз наявне безробіття. І це без застосування сучасних технологій з використанням робототехніки. Більше читай тут: https://siver.com.ua/forum/64-1551-1
На Правобережжі поляки з росіянами такий погром учинили… Одна Коліївщина чого варта. Доклалися й землячки, Калнишевський «святий і праведний». Але хай там як, але саме Правобережжя дало Україні феномен Шевченка. Лівий берег натомість спромігся на Гоголя чи Куліша, в кращому випадку, з їхнім малоросійством.
Цікаво, а хто тепер очолюватиме батуринський заповідник? Які зміни відбуватимуться в ньому? Чи буде змінено, зокрема, його недоречну назву? Адже гетьманською столицею української держави Військо Запорозьке був Чигирин. Бутурин став резиденцією гетьманів лівобережної частини держави, яка попала в залежність від московського царства.
Тільки все це не означає, що не потрібно зміцнювати країну зсередини, робити владу ефективною, а громадянське суспільство активним. У виконанні хоча б закону про ідентичність, який спускають на гальмах.
Є ще така хвороба — скорочувати міністерства. Під маркою заощадження коштів бюджету. А про те, що органи виконавчої влади створюються під функції, тобто під обовʼязки — ні слова. А для чого? Нема міністерства — нема вимог щодо не виконання роботи. Ось так і складається недієва держава. Тобто оболонка (атрибути) є, а субʼєктності — катма. Про її незалежність говорити не доводиться. Наразі тупцюємо: то скорочуємо, то розʼєднуємо. Конституція давно відпочиває. Їдемо на возі УРСР. Уже й кордони її втратили, хочемо відновити… А треба будувати Державу нарешті за формою і змістом.
Суцільна дурина. Насправді помирають від серцево-легеневих захворювань найчастіше. Безліч таких, що роками і навіть десятиліттями рухаються в інвалідних візках або й зовсім прикуті до ліжка. Ключ здоровʼя є в здоровому повітрі й воді. Дочинцю, затям!