Можна тільки побажати ніженським депутатам більшої організованості і стійкості щодо їх намірів у наведенні порядку в місті. Бо виглядає, як в Уряду - в усьому винна Тимошенко, а тут - Приходько. З однією лише різницею, що у першої суд був скорий...
Щодо назви площі, то слід би почекати пропозицій Робочої групи з питань перейменувань Громадської ради. А от пам'ятник Леніну щось справді "застоявся", якщо подивитися на дату депутатських намірів про його демонтаж.
Мало прийняти рішення про підтримку у місті державної української мови. Як самі депутати його виконують та контролюють міськвиконком? Видно з наочності.
У цілому ж Ніженська міська рада виглядає обнадійливо.
Депутати міськради своєю підтримкою державного статусу української мови засвідчили свою повагу до Конституції України, зокрема ст.10, у якій такий статус і закріплено. Регіоналам: голові ради і секретареві це, звичайно, не потрібно, тому під надуманим приводом скликали позачергову сесію, щоб формально таке рішення -декларацію "заговорити" і не дати юридично оформити. На жаль, депутати, за незначним винятком, не були готовими дати гідну відсіч очевидним маніпуляціям і не тільки у цьому, очевидному питанні. Стверджую так, бо був присутнім на сесії.
А чому б не звернутися до рекламістів напряму? Для початку поспілкуватися за чашкою чаю. Гадаю, насамперед проблема є у відсутності постійного спілкування з проблемних питань у нашому суспільстві. Тому порадив би обласній "Просвіті" ініціювати розгляд мовної проблеми Громадською радою при облдержадміністрації.
Ви, мабуть, знаєте, пане Василю, що недавно суд визнав незаконним знесення пам'ятника Леніну в Черкасах. Нема чітких інструкцій як належить виконувати Указ Президента України, відповідно відсутній контроль за його виконанням. Це характерний приклад владного популізму. Мабуть, тому ніхто не хоче братися за таку очевидну справу - демонтаж пам'ятників Леніну, тим паче, що на їх сторожі є потужний інститут громадянського суспільства - КПУ. Коли з'явиться рівноцінна протилежна сторона, зокрема на Чернігівщині, проблема з пам'ятниками Леніну вирішиться.
Коментарі такі.Знову спрацювала технологія, тут за теорією ймовірності. Вірогідність попадання до комісій зазначених двох партій з 81-єї виявилася близькою до 0. Те ж саме буде і з одноступеневими прямими виборами, де багато кандидатів. "Вибори" за технологією з наперед визаченим результатом. Відхилення можливі не суттєві. Не говоримо вже про "тушкування" опісля. А нова ВРУ має запустити ринок землі, змінити Конституцію. Це не "квіточки" типу закону КК.
Нема також і юридичних підстав відносити скульптуру до пам'ятників місцевого значення. Більше того скульптура Аркадія Дзюбіна розміщена також з порушенням містобудівного законодавства, про усунення чого також йдеться у позові.
А яка гарантія, що в якийсь момент храм не попаде під керівництво московського патріархату? Мазепа теж будував храми, а потім українське духовенство "віддячило" йому прокляттям. Значить, у тих храмах не було українського духу. Не сказав би аж про значну громадянську активність сучасного духовенства і вірян. Може я помиляюся, поправте на прикладах, зокрема щодо позиції зі скандального мовного закону.
Така поведінка міського голови свідчить яке у нас народовладдя. Це тому, що повноважень у міських голів більше, ніж в усіх депутатів ради. До того ж державна вертикаль влади не поширює пряму дію на місцеве "самовладування". Цим і пояснюється "парад регіональної мови" в деяких обласних містах. Бо адмінвідповідальності ніякої, а за сепаратизм у нас ще нікого до кримінальної відповідальності не притягали. Ніжинські депутати пробують створити прецендент.
Це риторика, яку видає пан Ляшко. Не оригінально, пане Мовчан! Ви засвідчили повну неспроможність гідно керувати "Просвітою", яка наспраді і має бути отими "вилами" для ворогів.
Це якось дуже по-філософськи. Тоді краще говорити про власні недоробки. Особливо, коли без п'яти хвилин - депутат. А все справді на поверхні. Нинішня система формування влади спрямована на особисті (групові) інтереси. Цьому можна зарадити зміною виборчого законодавства і системи органів влади та задіяння громадянського суспільства.
А як щодо самого Чернігова і деяких північних районів області? Де-факто Чернігів російськомовний, але сподіватимемося, що міські депутати не підуть на повідку антидержавників. До речі, яка стаття КК "світить" КК і Ко за таку діяльність? "Регіональномовний" парад нагадує сіверодонецький сепаратизм. Здається, тоді були спроби порушити карні справи.
Російськомовні - такі ж громадяни України, етнічно - розмаїта публіка. Тому україномовні ( не тільки етнічно) мають бути у новій ситуації стійкішими і наполегливішими у доведенні переваг української. Оце і все. А спекулянтів на мовній темі вистачає і серед тих і інших, яких слід не допускати до керівництва країною.
Мало бути титульною нацією і чисельно переважати, треба ще й мати потенціал, насамперед еліти. Наявне виборче законодавство не дозволить нам обрати справжню еліту. Альтернатива - в активізації інститутів громадянського суспільства на міжнародній правовій основі.
Виглядає, що Ванникова виступає у ролі речника антиукраїнських настроїв. Українську мову "здавали" усі 21 рік Незалежності мовчани (Мовчан, Жулинський, Драч і т.д.), які тепер будуть далі собі виторговувати за наш україномовний рахунок. Наша вина, що досі не замінилили цих псевдолідерів.
Населення далі скорочується. Програми збільшення нема. Бо і цім діватися нікуди. Згоден, збільшення робочих місць дорівнює збільшенню населення уже зараз, а не народжуваності, яка невідомо коли і кому(!) принесе економічний ефект. Можна народжувати і вирощувати тут для робочих місць десь. Такий собі дармовий розплідник для експорту ( у Київ і далі) маємо, даруйте за порівняння.
Про М.Н.Шуста дивіться "Історія Ніжена мовою дат", Довідкове видання:-Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2004 на стор.142. Ця книга є точно у Музеї В.Тарновського, має бути в обласній бібліотеці.
Діяльність ГР поки-що фікція, бо сформовані переважно з кишенькових ІГС, діють формально і не за положенням, відсутній механізм виконання рішень. Але без справжніх ГР нема народовладдя.
Важливо не те, що хтось щось написав ,а сьогоднішнє негативне ставлення до Ющенка, тим паче, що мучениця Тимошенко - у в'язниці. Якби було навпаки, не було б таких емоцій. А те, що його мучеництво "налицо", ніхто не зважає. А даремно, бо на Ющенка свої гріхи не перевісити.