До чого ці повчання , Тарасе? Сталінська конституція була красивою...Дотримання конституції і зараз першообов'язок влади. Нині бачимо рецидив застійного періоду в оцінці події громадянської війни. Що сталася до того ж в умовах голоду 1921 року і "воєнного комунізму". Тому закликаю учасників дискусії подати приклад толерантності.
БФ"Ніжен" недавно видав книжку Валентини Кузик про Левка Ревуцького, де розповідається про брата Дмитра, його величезний вплив на Лева Миколайовича ( Дмитро був набагато старший). Однак, далі Дмитро перебуває в "тіні" свого вшанованого владою брата, бо, мабуть, діють далі старі ідеологічні штампи і практика.
У "тіні" працює, до речі, і досить крупний бізнес, не кажучи вже про легальне використання офшорів. З початку незалежності давали красти маленьким, щоб могли красти великі, "по-крупному". Так і тут. Щодо способів заробити на рівному місці, різного роду монополістам, - не злічити! Вихід - у свободі вибору, Нинішня влада таку свободу обмежує ( квоти, державні виключно оператори ринку, вибіркове оподаткування, поділ на "своїх" і решту і т.д.). Це накопичує невдоволення.
Добре, що депутат ВРУ взяв участь у роботі сесії райради. Це приклад для інших. На жаль, не обов'язок. Оскільки фінансування йде "зверху", то й відповідальність за стан справ повинна лежати на "верхах". Особливо щодо розпоряджання землею, бо це загальнонародне надбання. До того ж місцеві депутати некомпетентні , бо "аматори" - це профанація народовладдя на місцях.
На школи передплачено тижневик ( а не щоденний варіант ), який містить здебільшого матеріали гуманітарного спрямування і насамперед для старшокласників та вчителів.
Справа з українським радіо набагато серйозніша. Закривається зовсім передавач у Броварах. Уже зараз не можливо "зловити" УР-1 ні на довгих, ні на середніх хвилях. Радіо "Промінь", що віщає на середніх хвилях, має розважальне спрямування. А закордонні, короткохвильові "голоси" згортають мовлення українською. Про якість FM станцій говорити не доводиться. Детальніше на цю тему дивіться на nizhen.syaivo.com .
Панове, це ще одне свідчення девальвації рішень Шевченківського комітету. І радуватися тут аж ніяк не випадає. Адже серед Шевченківських лавреатів є гідні люди. Головне, хто б не був Президентом чи міністром - поважати треба нашу державність, елементом якої є шевченківська відзнака.
Висновок: потрібно суспільству повернутися обличчям до чоловіків, припинити їх дискримінацію. Приклад, чоловік з пляшкою пива - як взірець. Можливо, зробити радикальний крок - ввести окреме, від дівчаток, виховання у школах. Зробити ставку на справжнє, не шароварно-п'яне ,козацтво. Саме це має бути взірцем для хлопців.
Справа не економії коштів, а якраз навпаки - їх потрібно буде навіть більше - на ті ж шкільні автобуси. Щодо кількості україномовних шкіл, то тут у нас дута статистика, саме завдяки таким сільським школам. Що пропонує УНП? Аж нічого.
Просто з цих десятків і сотень мільйонів гривень склаються мільярди. Питання, чи варто було затівати нам турнір з футболу 2012 року? Тепер усі гроші йдуть туди, а це вже десятки, а може й сотні мільярдів. Невже стадіони і готелі з ресторанами найнеобхідніші? Який результат в бюджеті отримаємо після цього? Хазяїна в країні не було і видно нема.
Якщо ми з Вами, Тарасе, не побіжимо світ заочі, то цього не станеться. Щодо СРСР, то це був казан, у якому виварювали совєтський народ зі спільною, совєтською ( на основі російської ), мовою. Щодо наших олігархів, і не тільки, то конкуренція змусить їх визначитися з мовою на користь державної.
Відповідь на це банально проста - брак коштів. До того ж усе, що можна ,направляють на турнір з футболу. Ще раз пересвідчуємося, у нас нема нормальної держави. Доки суркіси будуть визначати її гуманітарні пріоритети.
Як відомо, соціалісти були тоді у демократичній ( помаранчевій ) коаліції. А Микола Науменко як був, так і залишався в УРП"Собор". Не з його вини недієздатній. Знаю його як принципового і послідовного депутата-патріота минулого скликання.
Це не така проста справа, як здавалось би . Президент Янукович скасував антикорупційний пакет законів, який прийняла колишня більшість і підписав Президент Ющенко. Можна тільки уявити, який інструмент для розправи з неугодними був би у руках влади, якби той пакет почав діяти. І зараз достатньо законодавства, щоб усувати наживу , хоча б за системними , а відтак багатомільйонними,схемами. Декларації є, прикладів нема, якщо не брати до уваги арешти колишніх урядовців, які вважають, і не без підстав тому, політичними, а не боротьбою із системною корупцією.
Ми такого з російськими товариствами на Україні не робимо і у цьому прояв нашої сили. Водночас без підтримки Україною наших земляків не обійтися. Дії Росії до цього спонукають.
Шановний Тарасе! На кожному кроці безграмотні вивіски. На в'їзді у Ніжин зі сторони Чернігова напис міста англ.мовою з помилкою - роками вісить! З таких "дрібниць" зіткане все наше життя, тут розбере хіба-що гоголівський сміх.
Це приклад знищення історичної спадщини. У Ніжині теж знищили завод - пивоварний, заснований чехом більше 100 років тому. А з будинку, де жила сім'я Батюків, зняли меморіальну дошку ( про те, що там збиралися підпільники ), а сам будинок оббили пластиком...
На продовження попередніх зауважень . Не треба нічого вигадувати, а справді відроджувати козацтво, яке завжди було народною самообороною. Питання, як зістикувати козацтво з теперішньою міліцією, від якої нерідко доводиться оборонятися законослухняним громадянам?
Виходить, щоб не додавати мандатів краще взагалі не брати участі у голосуванні? Що й зробила більшість виборців. Як же тоді бути з реальною легітимністю виборів і декларованим Конституцією народовладдям?