Головная › Коментарі
Коментарі користувача [Шкурко]
avatar
88
Перемога під Конотопом варта виняткової популяризації як приклад військового мистецтва українського війська.
avatar
87
У Вас надзвичайно цікаві знахідки, пане Вікторе! Щасти!
avatar
86
Більше того, це говорить про неспроможність обласної адмістрації бути владою у незалежній державі. Може, тому, що вони всі вийшли з компартноменклатури СРСР, правонаступницею якого є РФ? А може тому, що все вирішується у Києві, бо при В. Ющенкові надходили і виконувалися інші завдання, справді державницької ваги. Хто ви насправді, Володимире Михайловичу Хоменко?
avatar
85
Смертна кара була у Російській імперії й до П.Столипіна(до речі, ми й досі ментально залишаємось її уламком). Він ввів військово-польові суди в умовах єврейських погромів і масових вбивств поміщиків під час революції 1905 року. Іронія долі - сам загинув від руки терориста-єврея у Києві, де й похований.
Зі смертною карою за мирних обставин такі надзвичайні заходи порівнювати не можна. Водночас важко уявити Китай без застосування смертної кари ( до того ж публічної) особливо щодо високопоставлених корупціонерів, аби утримувався правопорядок. Проте, це не християнська країна, і мабуть вони не так як ми дивимось на таку міру.
Щодо України, то у нас бувало страчували політичних суперників. Приклад - ніженська Чорна рада 1663р.
Зараз ми декларуємо європейські стандарти для себе, тому відмінили смертні вироки. На противагу цьому де-факто їх безліч, здійснених у неправому полі: В.Гетьман, В.Чорновіл, Г.Гонгадзе...
І на це нема ради, доки прості громадяни не почнуть шанувати закон і того ж вимагати від влади, не від Майдану до Майдану, а щодня. А це можливо через участь в інститутах громадянського суспільства, у встановленні їх контролю за владою, насамперед за правоохоронними органами.
avatar
84
Чому в рот води набрали історики з Чернігівського і Ніжинського національних(!) університетів? Де ваше наукове і громадянське сумління, панове?
avatar
83
Користь у тому, щоб наводити елементарний порядок у тому, що всі бачать. Це те саме, що не смітити. А так, що конкретно пропонують зробити численні осередки Удару? Просто так, повірити їм?
avatar
82
Податкові начальники змінюються ( той же А.П.Ігнатов), а підходи старі - дискримінаційні. Звідси, шлють відписки. Таку ж отримала Асоціація "Об'єднання підприємств Ніжинщини", коли звернулася з клопотанням про відшкодування ПДВ члену асоціації ТОВ ПВКФ"Сяйво".
Нижче цікава цитата, яку можна віднести й до керівників ДПС у Чернігівській обл.

"Якщо зважити на той момент, що практично усі наші експортери - це підприємства з іноземними інвестиціями, розширення кола тих, що отримуватимуть ПДВ в автоматичному режимі, -принциповий момент для інвестиційного іміджу Волині», – вважає Володимир Михалчич, начальник ДПС у Волинській обл.

Отже, вітчизняному капіталу - не місце серед експортерів. Чи до вітчизняного треба зараховувати той, що пройшов через офшор? А це до того ж великий капітал. Ось цим хвалиться волинська податкова. Звідси, чому не ввести ще один критерій для відшкодування - відсутність операцій з офшорами!
Ще про чернігівських обласних чиновників вкупі з п.Хоменком - підприємствам депресивної області хронічно не повертають гроші, а вони - ні пари з вуст, ще й хваляться рекордно зібраними податками. Чи це не рік 33-й!!!
avatar
81
Ніжинський університет давно у стані "ненападу" з міською владою, в т.ч у мовній сфері. Бо ґандж є і там і там. Будемо сподіватися, що справа у науковців-освітян-свободівців дійде до принципового діалогу і оформлених домовленостей як з ректоратом, так і з міським урядом щодо перетворення обличчя університету і міста на справжнє українське.
avatar
80
Це хороша декларація. Що заважає вже зараз зробити юридичні кроки для захисту мови? Можна дати команду осередкам подати одночасно скарги на місцеві прокуратури з вимогою притягнути до відповідальності порушників у зовнішній рекламі.
Побоїться Удар масового невдоволення і можливої втрати підтримки чи навпаки тільки від цього виграє?
avatar
79
Ось, виявляється, чому наші діди їли один хліб і були здоровими!
avatar
78
У нормальних країнах податкова контролює витрати, а не доходи. Тому кожен бере чеки у магазині, за якими й декларує доходи. А у нас ніхто про це і не згадує. Зарплата - мізер, а живе на широку ногу. Може, щось не так, поправте.
avatar
77
Прекрасно! Столиця - у Чигирині ( недалеко від Шполи ) і дипломатична резиденція Президента України - у Батурині.
avatar
76
Київ - місто космополітичне, тому пропозиція цілком логічна. Відтак постає знову питання про столицю України ,за своїм духом, Що у нас у географічному центрі держави? Місто Шпола Черкаської області.
avatar
75
Цікаво, цей чоловік державною мовою володіє?
avatar
74
Як можна ознайомитися з Концепцією? Яка позиція Мінкультури, у віданні якого новгород-сіверський заповідник? Які зацікавлені сторони цього міжнародного проекту? Хто їх представляє? Попоную Сіверщині зробити запит.
avatar
73
Ці гроші підуть у тіньовий обіг і тиснутимуть на споживчий ринок. Знову ж таки пожива для корупції. Погано, що у цю "гру" втягуються і партії, які називають себе опозиційними.
Вибори мають стати звичним явищем у разі сформування громадянського суспільства ( контролю ).
avatar
72
Насправді концерти і заходи О.Тягнибока, як і всі інші, зокрема офіційні, пов'язані тим, що відбуватимуться у різний час 29 січня, неділю, у День пам'яті Героїв Крут. Обласна влада відмінила зазделегідь замовлений концерт у с.Крути на користь Чернігова. Але ж ця капела бандуристів виступала минулої неділі, на День Соборності України, у тій же філармонійній залі, а у Крутах жодного разу не була, а особливо у такий "крутянський" день ! Як кажуть у народі: і сам не гам, і другому не дам. Скільки можна велике село тримати у "чорному тілі", а Будинок культури - сам на сам із проблемами( не відремонтований другий поверх, відсутність санвузла, роздягальні, належної підримки у проведенні хоча б цієї, державної ваги події )? Залишається сподіватися, що це непорозуміння буде в майбутньому виправлене.
avatar
71
Пропоную кандидатуру Кузьменка Олега Вікторовича, приватного нотаріуса , голову Громадської організації "Ніжинська правозахисна група" ( м.Ніжин ).
avatar
70
Секрет успіху саме в останньому - деяких податкових змінах ( повномаштабна реформа поки-що не вдалася ), а також натиску щодо прозорості виплат. Ресурс адмінзаходів обмежений, а економічні так і не задіяні на повну силу. Прикметно, що проблему з відшкодуванням ПДВ експортерам не вирішено, податківці вишукують безпідставні приводи аби не відшкодовувати ( читай повідомлення ДПІ перед цим ). Не дали раду операціям з офшорами, через які уникають оподаткування прибутку.

Щодо Чернігівщини, то це відстала область і тут гордитися треба б не фіскальними досягненнями, а прибутковістю та інвестиціями, робочими місцями, Щодо приросту в с/г ( зібраного зерна, а не прибутків!), то його наростили агрохолдинги за рахунок монокультур у рослинництві. Уцілому ж село далі зникає.

На жаль, докладного аналізу не прочитати від головного управління економіки облдержадміністрації, а варто б.
avatar
69
Для початку хай би ті "хлопці 25-35 років" на вибори пішли, у виборчі комісії, спостерігачі. Дивись доросли б і до депутатства... Спить совість нації - інтелігенція. Бо "реєстрова".
avatar
68
Справа в тому, що тоді була загальнонародна власність, самовіддано працювали не тільки директори, а й інженери, робітники. Тому не можна віддавати шану тільки якійсь посадовій особі - Коротченку, Борисенку, Петровському...А під час війни особистий подвиг здійснили сотні тисяч - вулиць не вистачить. Це ж саме стосується й інтелігенції, чомусь особлива шана письменникам, композиторам, і майже ніяка - науковцям. Тому пріоритетними є природні топоніми, а також пов'язані з традиціями і подіями, які мають місцеве значення, тобто відображають місцевий колорит.
avatar
67
Добровільний вихід у відставку в нормальних країнах вважається справої честі, засобом набуття імунітету від звинувачень. На жаль, наші політики не бачать цієї межі і готові йти до кінця. Якого? Це випадковість, що за останні 2 місяці у Ніжині "згоріло" 3 депутати міської ради?
avatar
66
Шістдесятники - це здебільшого гуманітарії, тому зрозумілий їх ( і наш теж ) розпач від такої державності - вимираємо, панове. Але, нам тільки 20 років і борони, Боже, влізти знову в якийсь "союз"!
avatar
65
Громадськість - це насамперед фахівці з топоніміки. Чомусь про них - ні слова. Чи таких нема у Чернігові? Ех, був хороший чоловік А.А.Карнабід, який в усьому розбирався!
avatar
64
"6 січня голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко провів засідання Громадської гуманітарної ради при голові облдержадміністрації, на якому обговорено концепцію розбудови «Чернігівського Дитинця, комплексу історико-архітектурних пам’яток ХІ-ХІХ століть».
Зокрема, російський письменник та історик Юрій Сбитнєв, творчість та життя якого тісно пов’язана з Чернігово-Сіверським краєм, назвав Дитинець унікальним духовним та сакральним місцем, аналогів якому немає ніде. Саме тому планувати і робити нововведення треба обережно, не порушуючи його історичної аури.
Вже починаючи з 2012 року необхідно здійснити комплекс заходів щодо реставрації існуючих об’єктів Чернігівського Дитинця та відкриття нових об’єктів культурної спадщини, проведення робіт з благоустрою всієї території Заповідника, створення належних умов для туристичного обслуговування гостей та жителів міста".

Це цитата з офіційного повідомлення прес-служби облдержадміністації за 6січня. Впадає в очі своєрідне "місіонерство" Ю.Сбітнєва, яке спонукає пов'язувати його місію щодо пошуку мощей князя для храму в Москві з реставраційними планами облдержадміністрації -"розбудови"(!) Дитинця. Дивує те, що вже намічено проводити роботи, у той час як це питання не є тільки компетенцією місцевої влади хоча б тому, що тут розміщується Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів Стародавній», Це питання однозначно має вирішуватися на загальнодержавному рівні. Нічого не говориться про наукову концепцію реконструкції Дитинця (мала бути підготовлена до 30 жовтня 2011р.), натомість вже представлено проект реконструкції. Таке враження, що Громадською гуманітарною радою та всією громадськістю просто маніпулюють.
avatar
63
Можливо, Президент України має на увазі ще дохристиянську традицію наших пращурів - святкувати народження нашого Роду, тобто вітає у ширшому вимірі... Наприклад, наші сусіди білоруси, литовці, болгари вітають з Колядою, а не з Р.Х. Тим часом, літочислення у світі ведеться від Р.Х. і це толерується нехристиянами, у той час як деякі християни - не святкують Новий рік. Ми, сучасні українці, в силу багатьох обставин ще дуже мало знаємо і усвідомили про віру і все, що з нею пов'язано.
avatar
62
Без сумніву, такі дослідження повинні робитися з дозволу влади. Також існує законодавство про переміщення історичних цінностей. Варто з ним звіритися. Нещодавно Президент ціле засідання Гуманітарної ради присвятив цій проблематиці. Адже так можна по камінчику розпиляти і сам храм перенести до Москви ( із Зах.Европи до США цілі замки поперевозили ). Але є й моральний бік, йдеться про поховання, та ще й нашого князя .
Одним словом, нам дарують пам'ятник одного святого, їхнього, ( у Прилуках ), а звідси хочуть забрати мощі (!) іншого, нашого. Коптєв, Сбітнєв...,куди дивишся, Чернігівська громадо?
avatar
61
Прийняте рішення свідчить про зростання професійної зрілості депутатської більшості міської ради. Оскільки "Свободу" представляє тільки один депутат ( викладач університету ), якого обрано за партійним списком значною мірою завдяки голосам студентів, то говорити про особливу національну свідомість власне ніжинців, як і депутатів, поки-що не доводиться. Мабуть за ці студентські голоси знову буде розгортатися змагання під час виборів до ВРУ. Враховуючи високий рівень молодіжного безробіття у місті, які ще є можливості заробити авторитет? Водночас треба віддати належне стратегії ВО"Свобода", яка поки-що зреалізувалася у цій ініціативі, хоча інтелектуальний потенціал НДУ досі нею не активований.
avatar
60
Сергію, готуйте це питання на засідання Громадської ради при облдержадміністрації у контексті розвитку міжнародного туризму як наочний приклад Чернігова як комуністичного заповідника та пугала для закордонних бізнесменів.
avatar
59
Сіверщині, яку заснувала Просвіта, варто б говорити насамперед про гуманітарні проблеми. Невже голові облдержадміністрації так важко відповісти на звернення Просвіти щодо негараздів з державною мовою? Ніяк не можна добитися від влади, що ж таки спорудили у Ніжині з нагоди ювілею М.Бернеса. Чи вшановуємо ми на державному рівні в області пам'ять жертв Голодомору? Доки будуть стояти пам'ятники та носитимуть назви вулиць і майданів імена ворогів нашої державності? Коли врешті-решт запрацюють нормально громадські ради, як того вимагає керівництво держави?

« 1 2 ... 39 40 41 42 43 »