В "Українському орфографічному словнику", Київ, Видавництво "Довіра",2006 є слова жид, жиденя, жидок. У телефонному довіднику Ніжина і Ніжинського району, ВАТ"Укртелеком", 2007 є прізвища Жидик, Жидок. Так само нема причин для галасу щодо висловлювань про Ізраїль П.Мовчана. Інша справа,що він заблокував діяльність "Просвіти" і не хоче перемін.
Тема не нова, але актуальна - рекомендую почитати діаспорних авторів, зокрема прозу нашого земляка Ігоря Качуровського: "Шлях невідомого"(1956); "Дім над кручею" (1966); "Залізний куркуль"(1959), яка перевидана 2006 року Видавничим Домом Києво-Могилянської Академії, а також статтю Миколи Науменка( Ніжин ) "Між нацистами і комуністами" зі Збірника матеріалів Усеукраїнської наукової конференції , Крути, 16 листопада 2008 року.
Хотілося б серйозного аналізу... По-перше, мова не йде про персоналіїї, а про структуру та функції. Хто може до ладу пояснити? По-друге, всілякі маштабні переміни в управлінні - це системний збій. Без цього не можна? По-третє, де місце в оцих пертурбаціях інститутів громадянського суспільства? Коли громадськість поза бортом реформ, то я згоден з Сергієм Соломахою ( це не державотворення: влада+суспільство=народовладдя, а чергове перегрупування узурпованої, так званої радянської, влади).
Тут щось не так. Мова ж іде про наповнення податками міського бюджету. Відомо що такі покривають лише третину, решта це дотації та субвенції з держбюджету. Для порівняння: бюджет Ніжинського району покривається власними надходженнями % на 10-15. Але навіть якби усі податки спрямовувалися до місцевих міського і районного бюджетів, коштів би все одно не вистачило. І це за дуже скромних апетитів соцільної сфери! Один з виходів - перехід на облік ресурсів за місцем їх виникнення.
Хочеться запитати, а як депутати впливають на наповнення бюджету? Аж ніяк. Навіть на особистому рівні ці люди переважно далекі від цього ( не є керівниками бюджетоутворюючих структур). А головне, у нас бюджети не формуються відповідною територією, а - дотацією з Центру. Депутатам доручено розподіляти, що є, узаконюючи в такий спосіб наявну ситуацію з коштами. При цьому міські голови, голови держадміністрацій є головними, а не депутати. Таким чином, заява голови ОДА відповідає дійсності.
Названі розвинені країни мають у рази більші за нашу економіки. Більшим державним апаратом і управляти важче. Тому є питання щодо керованості більшого за складом уряду. Цікаво, що тіньова економіка у нас має значний обсяг і якось же функціонує без міністерств, принаймні тіньових. А може новостворене міністерство і має на меті опанувати цю другу частину економіки?
"Акурайку" викликала жваву дискусію. На моєму блозі( див.нижче) є відгук "Боротьба цивілізацій і Україна". Сподіваюсь, новий публіцистичний збірник дає імпульс продовженню обговорення.
Юрій Володимирович Музика, 1978 р.н. Заступник керівника апарату облдержадміністрації. Освіта вища: Чернігівський державний педагогічний університет, 2001, історія, українознавство; Чернігівський державний технологічний університет, 2008, магістр державної служби.
Ніде правди діти - Чорновіл не впорався з владою на Галичині та змушений був перебратися до Києва. Та й звідки у журналіста міг узятися досвід переходу з комуністичних на капіталістичні рейки в господарюванні?! І навіть зараз опозиція не може нічого запропонувати у цьому плані, навіть грамотно опонувати прокомуністичній владі. Навіть у такій очевидній проблемі як тіньова та "сіра" економіка, яка є базою масової корупції, нічого не пропонується. Чорновіл був безкорисливою людиною і в цьому він є прикладом для сучасних політиків.
У бізнесі таке явище називається "недобросовісна конкуренція". Має бути відповідне законодавство, тому легальним перевізникам слід звернути на це увагу. Це загальнопоширена проблема в державі і, можливо, перевізники зададуть тон у її подоланні.
Панове! У нас - нормальний процес відмирання "громадських" структур, створених радянською владою. Поки з бюджету "капають" грошики, вони існують - як от Мовчанова "Просвіта". А ми розплачуємося... "Сіверщина" досі є, бо є співучасть громадян. Тому , Степане Воля, замість закликів розпачу, допоможіть газеті чимось конкретнішим, наприклад ,передплатою, актуальним матеріалом тощо. Іншої такої газети у нас з вами просто нема.
Вашу думку, попередній дописувачу, я б конкретизував гаслом: українську мову в маси! І над цим має попрацювати армія науковців, 100%-х бюджетників. За що вони тільки гроші отримують?! Сподіватимемося, новостворене ГО стане мотором перемін.
Дякую за гарний приклад з Шевченка. Бо якраз сучасні мовознавці(?) бажають аби було тільки "в Україні". Що заперечує наш земляк Ігор Качуровський, гадаю його представляти не треба, і дотримується норми " Ніжен". Звідки Ви взяли вислів про радіо? Вперше бачу. Втім, якщо Ніжен, то й ніженська рада, радіо, рать. До слова, ми втратили, сподіваюся не безповоротно, такі назви як: Ічень, Прилука, Ромен, Лубні.
Вікторові Тканку можна закинути принаймні три невдачі на Ніженщині: 1. Не залагодження конфлікту між ніженськими радою і міським головою; 2. Ситуацію з так званим пам'ятником Марку Бернесу; 3. Зрив концерту, присвяченого Героям Крут, у ... Крутах. Важливо, хто далі в області буде опікуватися гуманітарним зв'зком між владою і суспільством?
Важливою є матеріальна підтримка, передплатою чи купуванням газети у кіоску, а це крок до свідомого гуртування громадян. На відміну від так званих соцмереж(тенет). Ось за це й повинна б Держава підтримувати друковану пресу, незалежно від форми власності видання. Вітаю з тисяча першим номером і зичу більше передплатників!
Подібну риторику ми чуємо не один десяток літ, а на ділі щороку руйнується історична забудова, натомість консервується тоталітарна спадщина, прибуває неосталінщина. Що не дає владі вже зараз творити заповідник не на папері?
А чому б вибори не проводити так, як незалежне оцінювання для вступу у виш? З громадянських прав головніше, погодьтеся, право бути обраним, а не обирати. Це ще Вам повезло, шановний депутате, що Вас хоч включено до списку. Скільки достойників, яким просто недоступна можливість балотуватися. Бо за чинної системи виборів все вирішують великі гроші.
А от коли підприємницька асоціація звертається до ДПС з клопотанням про відшкодування ПДВ своєму члену ( за його ж проханням ), податківці ігнорують інститут громадянського суспільства, мотивуючи конфіденційністю такої інформації.