Головна › Новини › МЕДИЦИНА
Грип на Чернігівщині закрив школи в Городні, Корюківці, Срібному та Сновську
15-Груд-16 810 0.0 0
В 11 областях країни та Києві перевищений епідемічний поріг. 67% хворих на грип та ГРВІ – діти до 17 років.

Такі цифри під час учорашнього брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі озвучила завідувач Центру грипу та ГРВІ Тетяна Дихановська. Вона також повідомила про три летальні випадки у Дніпропетровській та Сумській областях, зафіксовані минулого тижня.

За її словами, грип підтверджено лише в 38% досліджених пацієнтів. Наразі домінує тип вірусу Н3.

– Ми очікуємо, що цього тижня рівень захворювання піде на спад. Проте можливе його підвищення у січні, з піком у лютому, – зауважила Тетяна Дихановська.
Головний лікар Київського центру здоров’я Отто Стойка підкреслив необхідність профілактики захворювань. Найефективнішим засобом він назвав вакцинацію від грипу. За його інформацією, наразі охоплення щепленням складає менше 0,4%. Хоча за рекомендаціями МОЗ має бути не менше 20%, якщо говорити про ефективність вакцинації як колективного захисту населення.

– Щеплення на 90% захищає від смертей через захворювання, на 60% – від ускладнень, на 50% – від самого захворювання. Особливо це потрібно для людей з груп ризику, з хронічними захворюваннями, а також у великих колективах, – підкреслив Отто Стойка.

Нагадав він і про загальні правила профілактики: гігієну, оптимальну температуру приміщення, необхідність у разі захворювання вчасно звертатися до лікаря, не займатися самолікуванням. Крім того, раціонально харчуватися, займатися фізкультурою та спортом, не мати шкідливих звичок, зберігати нормальний психічний стан. Також фахівець порадив утриматися від антибіотиків та не зловживати жарознижуючими.

Заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський закликав лікуватися від грипу сучасними методами. У першу чергу – звертатися до спеціалістів, а не довірятися порадам телебачення та Інтернету.

Як повідомили у Чернігівському лабораторному центрі МОЗ України, за 49 тиждень цього року в області захворіло понад 7600 осіб, у тому числі 5205 дітей. Госпіталізовано 233 особи, з них 176 – діти.

Наразі загальний рівень захворюваності нижче епідпорогу на 25,9%.
Зареєстровано перевищення епідемічного порогу в Бобровицькому, Коропському, Корюківському, Ніжинському, Сосницькому, Срібнянському районах та місті Ніжині.
Введено обмежувальні заходи – додаткові канікули в школах Городні, Корюківки, Срібного, Сновська, а також сіл Нові Боровичи та Гірськ Сновського району.

У Чернігові захворіло 2290 осіб, з них майже 67% – діти. Рівень захворюваності нижче епідпорогу на 43,4. Про це повідомив департамент інформаційної діяльності Чернігівської ОДА.

З початку епідсезону в області проти грипу щеплено 136 осіб, у тому числі 31 дитину.
Медичні працівники наголошують на необхідності проведення профілактики захворювань.
Задля контролю за епідситуацією, своєчасного вжиття попереджувальних та лікувальних заходів облдержадміністрацією затверджено комплексний план протиепідемічних заходів по профілактиці грипу та гострих респіраторних захворювань по області на 2016-2017 роки та створено відповідну робочу групу.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Срібне, Сновськ, городня, грип, Корюківка, Епідемія


Читайте такожКоментарі (0)
avatar