Тема з конверта. Від догляду до дезінфекції. Консультація лікаря
— Як слід обробляти квартиру, де тривалий час мешкав хворий на відкриту форму туберкульозу легенів?
— Заключна дезінфекція проводиться як обов'язковий захід після госпіталізації хворого. Вона здійснюється спеціальною бригадою санітарно-епідеміологічної або дезінфекційної станції за нарядами тубдиспансеру за місцем проживання хворого.
Після огляду керівником бригади кімнат та місць загального користування визначається обсяг, зміст і черговість дезінфекційних робіт. Виробляється знезараження мокротиння, плювальниць, виділень хворого, залишків їжі, посуду, білизни. Одночасно відбирають речі для направлення на обробку. Знищуються комахи, якщо є (наприклад, мухи). Дезінфекція здійснюється послідовно від більш віддалених кімнат і приміщень до ближчих до виходу.
Заключна дезінфекція проводиться не тільки після госпіталізації хворого, а й у таких випадках:
— по від’їзду хворого до санаторію, у відрядження і т. д.;
— при зміні хворими місця проживання як до виїзду (з речами), так і повторно після виїзду (обробляються порожні кімнати, квартири, місця загального користування);
— перед поверненням породіллі з пологового будинку;
— перед знесенням старих будинків, де мешкали хворі на туберкульоз;
— перед косметичним ремонтом;
— після смерті хворого.
Крім того, заключна дезінфекція повинна проводитися щороку в осередках, де живуть хворі на заразні форми туберкульозу, тривало не госпіталізовані (профілактична дезінфекція).
— Як правильно провести прибирання приміщення, де знаходиться хворий на туберкульоз?
— Вкрай важливо приділяти серйозну увагу повсякденному прибиранню приміщення, де знаходиться хворий. Прибирання приміщення здійснюється при відчинених кватирках, фрамугах, вікнах (залежно від пори року). Підлоги миють гарячою водою з лугом або 2% розчином соди (паркетні підлоги протирають гасом). У зв'язку з тим, що найбільше скупчення мікобактерій туберкульозу буває в радіусі 1 – 2 м навколо хворого, особливо ретельно варто обтирати дезактивуючим розчином або 2% содовим розчином стіну, біля якої стоїть ліжко хворого, ліжко, приліжкові предмети (столик, стілець і т.д.) Якщо на предметах, стінах є плями висохлого мокротиння або виділень хворого, слід перед збиранням попередньо протерти їх ганчіркою, змоченою в 5% розчині хлораміну або лізолу. Не слід забувати, що ганчірки при цьому інфікуються, тому після вживання їх необхідно замочувати в 5% розчині хлораміну або кип’ятити 15 хвилин у 2% содовому розчині. Книжки, іграшки, меблі та інші предмети побуту знезаражують одним зі згаданих методів. Усі предмети догляду за хворим захищають від мух. У всій квартирі треба проводити боротьбу з мухами.
Людям, які знаходилися в оточенні хворого, слід регулярно здійснювати обстеження в лікаря.
Читайте також |
Коментарі (0) |