реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Шаблею по пропаганді: нові санкції РНБО націлені на російські рупори в українському медіа-просторі

28 грудня своїм Указом №684/2021 Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Нібито звична практика, але…

Майже одразу в українському медіа-сегменті почали тиражуватись повідомлення, що санкції РНБО введені, а самого засідання не було.

Цікавинкою тут є те, що сам факт того, що подібні повідомлення з’явились, говорить сам за себе. Адже санкції запроваджені щодо компаній «Медіахолдинг Новини», «Тайм Медіа» і «Телепростір», які пов’язані з телеканалами «Перший Незалежний» та «UkrLive» та безпосередньо з «кумом» президента Росії Віктором Медведчуком.

Варто нагадати, що цьогоріч у лютому вже запроваджувались санкції проти народного депутата й соратника Медведчука Тараса Козака і восьми пов’язаних із ним юридичних осіб, які передбачали блокування телеканалів «112 Україна», «NewsOne» і «ZiK».

Тоді, враховуючи недосконалість українського законодавства, наприкінці лютого 2021 року, журналісти підсанкційних телеканалів Медведчука-Козака зареєстрували «Медіахолдинг Новини», який через ТОВ «Тайм Медіа» почав супутникове й онлайн мовлення телеканалу «Перший незалежний».

Також до «маневрів» приєднався і нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич, який у вересні став співвласником «Першого незалежного», а в листопаді придбав і телеканал «UkrLive», що ретранслював мовлення «Першого незалежного».

Подібні маніпуляції призвели до того, що 28 грудня були введені нові обмежувальні заходи щодо компаній «Медіахолдинг Новини», «Тайм Медіа» і «Телепростір», які пов’язані з телеканалами «Перший Незалежний» та UkrLive.

Та чи будуть на цей раз такі дії РНБО дієвими та ефективними?

По-перше, наявність санкцій дає Україні правові підстави для блокування на своїй території представництва цих медіа в соціальних мережах та на відео-хостингу Youtube.

По-друге, телеканал з новою назвою може, звісно, з’явитися і завтра, але він не матиме аудиторії.

То ж чи буде це рентабельно для «лідерів опозиції» та інших зацікавлених осіб, у першу чергу по «родинній» лінії Медведчука, питання залишається відкритим.

Але на даний час рахунок 2:0, Медведчук програє.Теги:україна, Медведчук, Перший Незалежний, UkrLive, пропаганда, санкції, телеканал, цензура, РНБО, указ


Читайте такожКоментарі (0)
avatar