Макове питання

За роз’ясненнями я звернулась до обласного відділу внутрішніх справ. Тож відповіді на запитання надає Ігор Євдокимов, начальник ВБНОН (відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків) УМВС України в Чернігівській області, майор міліції.
Мак опіумний
— Скажіть, будь ласка, чи вирощується де-небудь на Чернігівщині мак у промислових масштабах?
— На території Чернігівської області протягом 2012 року мак у промислових цілях не культивувався.
— А які взагалі умови культивування подібних рослин?
— Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №770 від 06.05.2000 року, культивування рослин виду мак снотворний (опійний, снотворний, у тому числі олійний та інші, що містять опій) для виробництва насіння допускається лише за умови використання насіння, зібраного із сортів рослин, у висушеній соломі яких вміст морфіну не перевищував 0,15 відсотка.
Культивування рослин роду коноплі для промислових цілей допускається за умови використання насіння, зібраного із сортів рослин, у висушеній соломі яких вміст тетрагідроканнабінолу не перевищував 0,15 відсотка.
Діяльність із культивування рослин, включених до таблиці I Переліку, на території України забороняється, окрім культивування та використання рослин, що містять малі кількості наркотичних речовин, із додержанням певного ряду умов.
— Цікаво, які критерії відрізняють опіумні сорти маку від неопіумних?
— За твердженнями спеціалістів, неопіумних сортів маку не буває. Навіть дикорослий мак містить у собі опій, різниця лише в його концентрації. Тому досить часто наркомани для виготовлення наркотиків використовують навіть рослини дикорослих рослин маку. Тому висновки робіть самі. Якщо неопійного маку не існує, то й сіяти його не варто, аби не мати проблем.
Інеса ФТОМОВА
Скорочено. Повністю -- в газеті "Сіверщина" за 23 серпня
Читайте також |
Коментарі (1) |
| |