Головна › Новини › Гарячий коментар
Довгі руки розібрали пам'ятку національного значення!
30-Лип-16 2408 0.0 3
Як щойно повідомив голова Менського відділення Чернігівського земляцтва в Києві, письменник, етнолог, викладач Київського університету імені М.Драгоманова Микола Ткач, у селі Городище Менського району розібрано пам'ятку національного значення - дерев'яну церкву 1763 року.

Зроблено це нібито для перевезення її у музей під відкритим небом у Пирогово. Але, як повідомив Микола Ткач, там нічого про це не знають.

Ініціатором руйнування церкви начебто є багатий чоловік Довгий - чи то нардеп, чи його батько.

Церква була збудована у 1763 році, церква соснова. У 1888 році вона була капітально відремонтована, тоді ж було добудовано південний і північний рукави. За типом плану церква тризрубна, триверха, складається з чотирикутного бабинця, восьмигранної центральної дільниці та шестигранного вівтаря і належить до поширеного на Лівобережжі типу пам'яток. Про дерев'яний тризубоподібний Миколаївський храм був знятий документальний фільм телеканалу «Глас», де детально показано зовнішній та внутрішній вигляд цієї церкви.

Церква пов'язана з родиною видатних українців Кістяківських - там 20 років служив один із них, там є дві родові могили, на які приїздили родичі з США.

У селі діє парафія УПЦ Московського патріархату, яка служить в іншому храмі, а цей храм московська церква зберігати не хоче. Миколаївська церква розібрана і лежить у селі бездоглядно. Зібрати її можна знов, відреставрувавши!

Треба зупинити свавілля довгих і коротких руйначів національної пам'яті - унікальний храм має служити людям там, де він збудований!

Вимагаємо негайної реакції правоохоронних органів!

Василь ЧЕПУРНИЙ,
почесний голова обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка, в.о. голови обласної організації Народного Руху


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Василь Чепурний, чернігівська Просвіта, Менське земляцтво, Кістяківські, городище, пам'ятки архітектури


Читайте такожКоментарі (3)
avatar
0
1
А де ж Київський патріархат!? Московський реставрує, а цей...Шевченківській святині в Ніжені ( Спасо-Преображенська церква УПЦ КП) не допоможе ніяк. Ганьба!
avatar
2
Київському патріархату не дають у селі створити громаду, бо сільрада боїться міжконфесійного протистояння. Взагалі ж, я впевнений, що пам'ятки національного значення не можуть реставрувати церкви - це справа професіоналів. Як у Седневі з Георгієвською церквою, хоча й відреставрували її профі з дірками ...
avatar
0
3
Не знаю де як, а в Ніжені церква Костянтина і Олени на грецькому акрополі в жалюгідному стані.
Греки за звичкою звертають на це увагу місцевого владики Московського патріархату. А той скеровує за адресою - парафія УПЦ КП.
avatar