У нас і без Кубані проблем вистачає. Це не етнічна територія українців, а вимушено заселена царатом, щоб була плацдармом перед свободолюбивими кавказькими народами. У нас Придністров'я під боком, де чимало українців - і що ми вирішили? Чи є у нас хоч програма репатріації?
Нам би хоч мову не тільки зберегти, а й зробити її беззаперечною цінністю, гідною ознакою України.
А вихід простий - зробити сільськогосподарську землю загальнонародною власністю і передавати тільки в оренду і то в певних розмірах для кожного суб'єкта господарювання.
Ми нікуди не дінемося від суспільного ( громадського ) радіо й телебачення. Над цим треба працювати, тим більше, що законодавство цьому сприяє - підприємництву ГО у цій сфері. Нема підприємливих людей серед гуманітаріїв!
З власного досвіду роботи в громадській раді та раді підприємців скажу, що не вистачає нормативної бази.Не регламентовані зовсім стосунки з радами депутатів, а з виконкомами, держадміністраціями чітко не прописані. Тому рішення громадських рад "зависають".
Зате у Ніжині можливо приватною особою, громадянином РФ, спорудити у парку скульптуру, назвати її пам'ятником, подарувати місту, а Ніжинський суд підтвердить, що все законно ще й помахає пальчиком громадському об'єднанню, що те взялося оскаржувати порушення законодавства.
Що значить розкручений бренд Тараса в кожусі ! Ось де підказка нашим виробникам для експорту своїх товарів. Британці не помилилися - це чудовий маркетинговий хід!
Щодо публічних діячів, які обираються , таке приховування особистих даних не повинно стосуватися. Бо і так щоразу обираємо кота в мішку, а потім Ющенко чи ще хтось винуватий,що не здатний управляти державою і взагалі меншовартісний. Самоїдство -це антипод самокритики.
Кими тоді є інші депутати міськради, спасибі хоч такому. Але до статистики, яка без аналізу гола. Спробую спрогнозувати. Держбюджет міг зрости тільки за рахунок вимивання обігових коштів підприємств та збільшення податкового навантаження на легальний бізнес. Адже нових виробничих потужностей в адекватних податковій статистиці розмірах не з'явилося. У цьому році конфіскація обігових коштів ще зросте завдяки новій авансовій сплаті податку на прибуток. Те ж саме і по міському бюджету: з одного боку підвищення зарплат у бюджетній сфері автоматично збільшує ПДФО, так само зросло фіскальне навантаження на ФОП. Тим часом дірки у наповненні міського бюджету виявляються все нові і нові. Найкращий спосіб розкрадати бюджет - не наповнювати його за умов "непомічання" цього з боку влади і контролюючих органів. Місцеві депутати себе до таких контролерів чомусь не відносять.
Це в дусі комістичних часів - велопробігами та футбольними турнірами відзначати пам'ятні події. Тим часом, пам'ятник катові України далі посеред міста, прибрати якого задекларувала місцева "Свобода" вустами свого депутата у міськраді В.Боровика.
Ми не знаємо суті, але можна поспівчувати матері й патріотці. Сам Павличко зазнав трагедії батька - втрати доньки. Це все глибоко особисте і хто з нас застрахований від прикростей. Отак би пристрастно сказав би поет про біди наші спільні - занедбану "Просвіту", "батьком" і почесним головою, якої він є.
Партії тут ні до чого. Ці люди вчора були в одній партії, сьогодні в іншій. Все вирішує міський голова, який також поміняв партійність. Так по всій Україні.
Шановні друзі! Не буває поза- чи усередині парламентської опозиції. Вона одна. За теперішніх умов відсутності верховенства права у суді . Закони нічого не варті, якщо ними не керуються суди. То яка різниця, де опозиція? Більше того, рішення євросуду не виконуються! "Що робити?"-ось питання.
Це проблема дотримання права. Контроль над владою і є у правовій сфері. Уявіть, якби одночасно, за командою, усі осередки, наприклад "Удару" чи "Свободи", подали позови на чиновників з приводу порушення ст10 Конституції України?! Та вийшли з протестом під адміністрації. З часів початку 90-х я не пам'ятаю подібних акцій, хіба що - вибори 2004-го, які й дали результат!
Люстрацію треба починати із себе. Слід розібратися, як себе проявили за роки Незалежності лідери громадських структур державницького спрямування. А таких інститутів у нас чимало, особливо на сторожі мови, та результат - ніякий. Насамперед слід пролюструвати керівництво "Просвіти". Оскільки УНП тісно співпрацює з товариством, а Іван Заєць є одним з його засновників, то це б було цілком доречним.
Треба підняти мову керівної верстви до нормального рівня, а той з народу, хто захоче до верхів прилучитися, хай робить висновки. Інша справа, що ніхто не питає з керівництва, а у самого ще не дійшло до розуміння, що володіння українською є імунітетом від поглинання і зі сходу, і із заходу. Це поглинання яскраво проявилося в телерадіопросторі - споживаємо чужий продукт.
До цієї інформації та ще б аналіз, а так - голі цифри. Спробую пояснити. Ніжен - місто студентське(1), багато молоді виїхало до Києва, а народжують тут(2), маємо досить новий і просторий пологовий будинок(3). Проте, приріст населення у місті зі знаком(-). Нема роботи!
Це ніщо інше як самовихваляння. Медицина в Ніжені в жахливому стані, що спонукало міську Громадську раду до створення спеціальної робочої групи. Центральні вулиці - в руїнах уже багато років, для здорового дозвілля молоді нема умов, а робочі місця скорочуються. Справа ніженських робінгудів, інші резонансні справи на всю Україну - ось чим насправді може "похвалитися" місто.
Цікава стаття, збагачує газету й читача. Але чому Тягнибок на гачку? Яке йому діло до висловлювань будь-кого? Головне, якими справами віддячить його партія за підтримку виборців. Чи зможе "Свобода" очолити рух за самодостатність України? Адже видно, що ПР вичерпує свій ресурс, видихається. Всі ці перестановки, зміна вивісок більше схоже на метушню, ніж на переміни. Прем'єрові також не дають цього робити. І що це за робота ВРУ? - суцільні канікули, коли роботи непочатий край. Мені здається, що "Свобода" має не бійками займатися, а нав'язати діалог владі та суспільству. Потрібні свіжі ідеї, яких бракує парламентській більшості. Тобто "Свобода" ще має стати парламентсько партією.
Якби опозиція була справжньою, то вона б довела це на низовому рівні там, де у неї більшість. У цьому сенсі "Батьківщина" - банкрут, "Свобода" отримала короткостроковий кредит від виборців на просування далі, а "Удар" тільки постав перед цим екзаменом. Що стосується роботи у ВРУ, то вона заблокована більшістю, яка далі " розводить опозицію як кошенят".
Згідно з прийнятим наприкінці 2012 року Законом України "Про громадські об'єднання" товариство "Просвіта" зможе займатися комерційною діяльністю, не вдаючись до послуг сторонніх осіб. Ситуація, що склалася, , крім іншого, стала наслідком відсутності такого права у громадської організації на момент започаткування книгарні та галереї. Наступним уразливим місцем для "Просвіти" залишається відсутність у неї права власності на приміщення. Адже власник, а це обласна рада, вона ж орендодавець, повинна наводити порядок ( у даному випадку виселити "зозулю" - приватного підприємця ). Тому як член правління обласної "Просвіти" ще раз пропоную клопотатися перед обласною радою про передачу будинка у власність ЧОО ВУТ"Просвіта" та фінансування суспільних програм . Ні в якому разі не можна допускати розвалу зсередини такого важливого інституту громадянського суспільства як обласне об'єднання "Просвіта".
У Ніжині депутати від "Удару" так само виступили проти. Питання - чому не запропонували свій варіант зазделегідь, а вдалися тільки до протесту, не змінивши результат?
Під україноцентричністю розуміємо орієнтацію на країни, близькі нам економічно й культурно, не загрожуючі поглинанням. Це насамперед слов'янський світ, країни колишнього СРСР, близького Сходу. Росія загрожує, що підігрівають "свої" русифікатори,а Польща вже ні, бо поглинута ЄС(нІмцями). Для ЄС ми не рівня, навіть у Казахстані ВВП на душу населення утричі більший, ніж на Україні, тому європейські товари і послуги для нас надто дорогі., за виключенням походження з країн-сусідів (а це слов'янські та прибалтійські країни). Знову таки як приклад торговельних взаємин можна навести Польщу, проте для нас було б краще якби вона була самостійною країною (один тільки візовий режим чого вартий).
Нема різниці як називається союз - митний, європейський, євроазійський чи ще якось, все це призводить до зменшення суверенітету. Треба пам'ятати, що історично(!) наша роль у союзі це сировинний і людський ресурс, такий наш менталітет, який треба переборювати. До чого це призвело - і зараз виплутуємося. Потрібен україноцентризм, так починали колишні колонії через позицію неприєднання, тепер це прогресуючі країни. Приклад - ряд країн південно-східної Азії. Невже ми гірші за індійців, малайзійців, в'єтнамців?! Українцям(громадянам) треба бути згуртованими і наполегливими в цьому.