Шановні друзі! Не буває поза- чи усередині парламентської опозиції. Вона одна. За теперішніх умов відсутності верховенства права у суді . Закони нічого не варті, якщо ними не керуються суди. То яка різниця, де опозиція? Більше того, рішення євросуду не виконуються! "Що робити?"-ось питання.
Це проблема дотримання права. Контроль над владою і є у правовій сфері. Уявіть, якби одночасно, за командою, усі осередки, наприклад "Удару" чи "Свободи", подали позови на чиновників з приводу порушення ст10 Конституції України?! Та вийшли з протестом під адміністрації. З часів початку 90-х я не пам'ятаю подібних акцій, хіба що - вибори 2004-го, які й дали результат!
Люстрацію треба починати із себе. Слід розібратися, як себе проявили за роки Незалежності лідери громадських структур державницького спрямування. А таких інститутів у нас чимало, особливо на сторожі мови, та результат - ніякий. Насамперед слід пролюструвати керівництво "Просвіти". Оскільки УНП тісно співпрацює з товариством, а Іван Заєць є одним з його засновників, то це б було цілком доречним.
Треба підняти мову керівної верстви до нормального рівня, а той з народу, хто захоче до верхів прилучитися, хай робить висновки. Інша справа, що ніхто не питає з керівництва, а у самого ще не дійшло до розуміння, що володіння українською є імунітетом від поглинання і зі сходу, і із заходу. Це поглинання яскраво проявилося в телерадіопросторі - споживаємо чужий продукт.
До цієї інформації та ще б аналіз, а так - голі цифри. Спробую пояснити. Ніжен - місто студентське(1), багато молоді виїхало до Києва, а народжують тут(2), маємо досить новий і просторий пологовий будинок(3). Проте, приріст населення у місті зі знаком(-). Нема роботи!
Це ніщо інше як самовихваляння. Медицина в Ніжені в жахливому стані, що спонукало міську Громадську раду до створення спеціальної робочої групи. Центральні вулиці - в руїнах уже багато років, для здорового дозвілля молоді нема умов, а робочі місця скорочуються. Справа ніженських робінгудів, інші резонансні справи на всю Україну - ось чим насправді може "похвалитися" місто.
Цікава стаття, збагачує газету й читача. Але чому Тягнибок на гачку? Яке йому діло до висловлювань будь-кого? Головне, якими справами віддячить його партія за підтримку виборців. Чи зможе "Свобода" очолити рух за самодостатність України? Адже видно, що ПР вичерпує свій ресурс, видихається. Всі ці перестановки, зміна вивісок більше схоже на метушню, ніж на переміни. Прем'єрові також не дають цього робити. І що це за робота ВРУ? - суцільні канікули, коли роботи непочатий край. Мені здається, що "Свобода" має не бійками займатися, а нав'язати діалог владі та суспільству. Потрібні свіжі ідеї, яких бракує парламентській більшості. Тобто "Свобода" ще має стати парламентсько партією.
Якби опозиція була справжньою, то вона б довела це на низовому рівні там, де у неї більшість. У цьому сенсі "Батьківщина" - банкрут, "Свобода" отримала короткостроковий кредит від виборців на просування далі, а "Удар" тільки постав перед цим екзаменом. Що стосується роботи у ВРУ, то вона заблокована більшістю, яка далі " розводить опозицію як кошенят".
Згідно з прийнятим наприкінці 2012 року Законом України "Про громадські об'єднання" товариство "Просвіта" зможе займатися комерційною діяльністю, не вдаючись до послуг сторонніх осіб. Ситуація, що склалася, , крім іншого, стала наслідком відсутності такого права у громадської організації на момент започаткування книгарні та галереї. Наступним уразливим місцем для "Просвіти" залишається відсутність у неї права власності на приміщення. Адже власник, а це обласна рада, вона ж орендодавець, повинна наводити порядок ( у даному випадку виселити "зозулю" - приватного підприємця ). Тому як член правління обласної "Просвіти" ще раз пропоную клопотатися перед обласною радою про передачу будинка у власність ЧОО ВУТ"Просвіта" та фінансування суспільних програм . Ні в якому разі не можна допускати розвалу зсередини такого важливого інституту громадянського суспільства як обласне об'єднання "Просвіта".
У Ніжині депутати від "Удару" так само виступили проти. Питання - чому не запропонували свій варіант зазделегідь, а вдалися тільки до протесту, не змінивши результат?
Під україноцентричністю розуміємо орієнтацію на країни, близькі нам економічно й культурно, не загрожуючі поглинанням. Це насамперед слов'янський світ, країни колишнього СРСР, близького Сходу. Росія загрожує, що підігрівають "свої" русифікатори,а Польща вже ні, бо поглинута ЄС(нІмцями). Для ЄС ми не рівня, навіть у Казахстані ВВП на душу населення утричі більший, ніж на Україні, тому європейські товари і послуги для нас надто дорогі., за виключенням походження з країн-сусідів (а це слов'янські та прибалтійські країни). Знову таки як приклад торговельних взаємин можна навести Польщу, проте для нас було б краще якби вона була самостійною країною (один тільки візовий режим чого вартий).
Нема різниці як називається союз - митний, європейський, євроазійський чи ще якось, все це призводить до зменшення суверенітету. Треба пам'ятати, що історично(!) наша роль у союзі це сировинний і людський ресурс, такий наш менталітет, який треба переборювати. До чого це призвело - і зараз виплутуємося. Потрібен україноцентризм, так починали колишні колонії через позицію неприєднання, тепер це прогресуючі країни. Приклад - ряд країн південно-східної Азії. Невже ми гірші за індійців, малайзійців, в'єтнамців?! Українцям(громадянам) треба бути згуртованими і наполегливими в цьому.
В "Українському орфографічному словнику", Київ, Видавництво "Довіра",2006 є слова жид, жиденя, жидок. У телефонному довіднику Ніжина і Ніжинського району, ВАТ"Укртелеком", 2007 є прізвища Жидик, Жидок. Так само нема причин для галасу щодо висловлювань про Ізраїль П.Мовчана. Інша справа,що він заблокував діяльність "Просвіти" і не хоче перемін.
Тема не нова, але актуальна - рекомендую почитати діаспорних авторів, зокрема прозу нашого земляка Ігоря Качуровського: "Шлях невідомого"(1956); "Дім над кручею" (1966); "Залізний куркуль"(1959), яка перевидана 2006 року Видавничим Домом Києво-Могилянської Академії, а також статтю Миколи Науменка( Ніжин ) "Між нацистами і комуністами" зі Збірника матеріалів Усеукраїнської наукової конференції , Крути, 16 листопада 2008 року.
Хотілося б серйозного аналізу... По-перше, мова не йде про персоналіїї, а про структуру та функції. Хто може до ладу пояснити? По-друге, всілякі маштабні переміни в управлінні - це системний збій. Без цього не можна? По-третє, де місце в оцих пертурбаціях інститутів громадянського суспільства? Коли громадськість поза бортом реформ, то я згоден з Сергієм Соломахою ( це не державотворення: влада+суспільство=народовладдя, а чергове перегрупування узурпованої, так званої радянської, влади).
Тут щось не так. Мова ж іде про наповнення податками міського бюджету. Відомо що такі покривають лише третину, решта це дотації та субвенції з держбюджету. Для порівняння: бюджет Ніжинського району покривається власними надходженнями % на 10-15. Але навіть якби усі податки спрямовувалися до місцевих міського і районного бюджетів, коштів би все одно не вистачило. І це за дуже скромних апетитів соцільної сфери! Один з виходів - перехід на облік ресурсів за місцем їх виникнення.
Хочеться запитати, а як депутати впливають на наповнення бюджету? Аж ніяк. Навіть на особистому рівні ці люди переважно далекі від цього ( не є керівниками бюджетоутворюючих структур). А головне, у нас бюджети не формуються відповідною територією, а - дотацією з Центру. Депутатам доручено розподіляти, що є, узаконюючи в такий спосіб наявну ситуацію з коштами. При цьому міські голови, голови держадміністрацій є головними, а не депутати. Таким чином, заява голови ОДА відповідає дійсності.
Названі розвинені країни мають у рази більші за нашу економіки. Більшим державним апаратом і управляти важче. Тому є питання щодо керованості більшого за складом уряду. Цікаво, що тіньова економіка у нас має значний обсяг і якось же функціонує без міністерств, принаймні тіньових. А може новостворене міністерство і має на меті опанувати цю другу частину економіки?
"Акурайку" викликала жваву дискусію. На моєму блозі( див.нижче) є відгук "Боротьба цивілізацій і Україна". Сподіваюсь, новий публіцистичний збірник дає імпульс продовженню обговорення.
Юрій Володимирович Музика, 1978 р.н. Заступник керівника апарату облдержадміністрації. Освіта вища: Чернігівський державний педагогічний університет, 2001, історія, українознавство; Чернігівський державний технологічний університет, 2008, магістр державної служби.
Ніде правди діти - Чорновіл не впорався з владою на Галичині та змушений був перебратися до Києва. Та й звідки у журналіста міг узятися досвід переходу з комуністичних на капіталістичні рейки в господарюванні?! І навіть зараз опозиція не може нічого запропонувати у цьому плані, навіть грамотно опонувати прокомуністичній владі. Навіть у такій очевидній проблемі як тіньова та "сіра" економіка, яка є базою масової корупції, нічого не пропонується. Чорновіл був безкорисливою людиною і в цьому він є прикладом для сучасних політиків.
У бізнесі таке явище називається "недобросовісна конкуренція". Має бути відповідне законодавство, тому легальним перевізникам слід звернути на це увагу. Це загальнопоширена проблема в державі і, можливо, перевізники зададуть тон у її подоланні.