Тут інститутові треба б практичну допомогу надавати органам місцевого самоврядування. Щоб це не стало черговою кампанією аматорів-депутатів, а турботою профільної науки. До речі, у Ніжині до місцевих науковців-істориків і філологів у цьому прикладному сенсі є претензії...
"Восьмий - начальниця відділу міської ради, відома активістка антимайданів Людмила Скоробагатько. Штаб тільки зараз включив її до списку, але має намір домогтися відставки за цинічну підтримку режиму Януковича." Її звільняють за погляди, чи за посадову невідповідність?
У тому-то й справа, що ці громадські організації або нелегітимні, або правоохоронці дивляться крізь пальці на порушення правопорядку. До того ж і правопорядок треба вміти встановлювати у правовий спосіб. Усе, про що Ви говорите, не має ніякого відношення до громадянського суспільства. Громадянське суспільство діє у правовому полі.
Річ у тому, що молодь цими спогадами не нагодуєш. Їй потрібен сьогодні реальний позитив, який вони порівнюють не з минулим нашої молодості, а з сучасним життям у нормальних країнах. Ми нормальні?
Рух і Майдан не тотожні явища. Хай би Майдан переріс у Всеукраїнський Рух! Аж ні. Не потрібна легітимація енергії мас тим, хто не хоче " жити по-новому ". Тож берімо приклад з НРУ!
у 63 роки ( 1989 рік ) бути ентузіастом перебудови - це не для пересічних людей. Скільки таких залишилося, з Кравчуком разом? Тоді завдяки їм обійшлося без жертв відламати від імперії УРСР.
Не відповідати на листи - це перевірена метода Володимира Хоменка. До нього не можна було потрапити на прийом. Але він умудрився обіймати посаду голови ОДА і за Ющенка, і за Януковича. Мабуть, на нього рівняється Володимир Івашко.
Щодо радянської системи, то було обкрадено весь народ, а для маскування боролися "с расхітітєлямі соціалістической собственності". Нині у народу більше можливостей, ніж у правоохороних органів. Головне, щоб народ сам перестав давати хабарі і не давав красти. Ось що значить жити по-новому.
Прапор жовтоблакитний, нормальний. А синьо-жовтий був узаконений 1991р.не без участі комуністичної більшості у ВРУ. Отже, до питання прапора треба підійти з нормальних, наукових позицій.
Це справа перспективна. Є стійкий попит з ЄС. Поступово підтягується і наш споживач, надаючи перевагу місцевому виробнику. Його можна контролювати. Фактично вже зараз ми споживаємо зі своїх грядок органічні продукти. Товарне органічне виробництво потребує об’єднання зусиль невеликих, але культурних господарств. Це треба заохочувати.
Якщо згадувати історію, то варто сказати й таке - татари передбачали російське загарбання і пропонували Калнишевському спільно протидіяти цьому. Не послухав кошовий, здав хан Крим... І де опинилися обоє? Сьогодні наступили на ті ж граблі. А те, що Кримський дім буде у Києві - чергова помилка, його треба розташовувати під Кримом, як більмо на оці.
Тут якби Україна не розпалася... Вірніше взятися б до державного будівництва нарешті, разом з кримськотатарським народом. Те, що вони віддалилися від своєї державності, принаймні у складі України, - це факт. І здавалося б зробити прості й очевидні речі, хоча б перші кроки: затвердити жовто-блакитний прапор і утворити адмінцентр держави поза Києвом - така проблема!
Потрібен закон про швидке відкликання посадових осіб, а також депутатів усіх рівнів. Інакше нічого не допоможе. Відкрите суспільство- це коли двері відкриті на вхід і вихід.