Головная › Коментарі
Коментарі користувача [Шкурко]
avatar
408
Це підміна понять. Чи стоятиме пам'ятник деінде, чи ні - історичні події відбулися. Мова про інше - публічно цей символ нам сьогодні як більмо на оці.
avatar
407
"Керівник Громадської ради Світлана Пасталиця відмовилася виносити проект звернення на розгляд громадської ради."

Голова ГР повинна була винести на розгляд це питання( яке відповідає пп.7 п.4 Типового положення), якщо було дотримано порядок подання проекта рішення ( не пізніше як за 10 днів до засідання ). Оскільки таких мотивів не надано, то голова порушила свій обов'язок.
Є підстави повторно винести це питання на розгляд ГР.
avatar
406
Символіка має вплив на сприйняття світу, осмислення життя людиною. У жовто-блакитному прапорі закладена потужна енергія життя. Чи випадково, що у нас, українців, з'явився цей стяг, але не став символом Держави? Виявляється очевидне поставити на своє місце не так і просто. Так і з жовто-блакитним прапором.
Ось вірш, на основі якого створено пісню "Прапор України" і яку ніхто з вас, мабуть, не чув. Музику написав Олександр Білаш 1992року.

Олександр Олесь.

Українське військо, мов з могили встало,
Загриміло в бубни, в сурмоньки заграло,
Розгорнуло прапор сонячно-блакитний...
Прапор України! Рідний, заповітний!

Вільну Україну не скують кайдани:
В обороні волі наше військо встане,
Заревуть гармати, закричать шаблі, -
Не дадуть в наругу рідної землі.

Від дощу, від грому оживе руїна,
Зацвіте квітками вільна Україна,
Творчий Дух народу із могили встане,
І здивують всесвіт лицарі-титани.

1917
avatar
405
А що Ви, пане Сергію, скажете про жовто-блакитний прапор( був запроваджений разом з тризубом УЦРадою на чолі з М.Грушевським ) і про теперішній державний синьо-жовтий? Дехто каже, яка різниця! Насправді це два різні прапори, але офіційних трактувань їх відміностей нема.
avatar
404
А що Ви, пане Сергію, скажете про жовто-блакитний прапор( був запроваджений разом з тризубом УЦРадою на чолі з М.Грушевським ) і про теперішній державний синьо-жовтий? Дехто каже, яка різниця! Насправді це два різні прапори, але офіційних трактувань їх відміностей нема.
avatar
403
Наскільки мені відомо, Ніжинський КХП не займається випічкою хліба. Це державне підприємство зберігає запаси державного зерна та надає послуги стороннім організаціям. Дивно те, що за рекордного врожаю підприємство без роботи, інакше була б зарплата. Вирішенням цієї проблеми мала б займатися профспілка, згадайте польську профспілку "Солідарність", яка призвела до повалення комуністичної влади в Польщі. Чи є профспілка на підприємстві? Адже створення осередків партій на підприємствах не припустиме.
avatar
402
Не залишатися ж нам на російських задвірках. Росія так і не змогла з нами спілкуватися як з партнером. Потім, що модернізувати і кому? Все ж у руках олігархів, які за ЗВТ. З огляду на те, що Росія їх вичавлює зі свого ринку, вони рухаються до Європи. Треба пам'ятати, що в силу подібності економік Росія стала нам першим конкурентом. А проросійське лобі їм у цьому допомагає.
avatar
401
Наш внутрішній ринок для іноземних товарів уже поблажливий, а от для своїх ми самі нагородили бар'єрів на шляху у світи. Проблемою може стати сертифікація якості. Приклад тому - ситуація з Росспоживнаглядом навколо деяких продуктів. Отже, від нас залежить пристосування до євростандартів.
Щодо повного членства, то питання не ставиться жодною зі сторін. А от ЗВТ і безвізовий режим нам на руку, якщо цим скористатися. У цьому сенсі нас треба б порівнювати з Туреччиною, яка давно має угоду про асоціацію з Євросоюзом.
avatar
400
Пане Анатолію, а може причина в самих угорцях? А нам треба врахувати їх помилки. Бо є й позитивний досвід, тієї ж Польщі чи Словаччини, теж наших сусідів,
avatar
399
Це якраз економічна проблема. Ми ще не вийшли з колоніяльного стану як тут же потрапили в неоколоніяльний ( глобалістсько-транснаціональний ). Тому ЗВТ з ЄС - це рух у правильному напрямку.
avatar
398
Отож я й кажу, а Ви фактично підтвердили, що це несерйозно - звести нашу асоціацію з ЄС до питання звільнення Тимошенко.
avatar
397
Не може і не могла доля країни залежати від однієї людини. Тому, де б не перебувала зараз Ю.Тимошенко, Україна буде в європейській спільноті. Ось це залежить від усіх нас.
avatar
396
Географічні назви з прикметниковими закінченнями відмінюються як звичайні прикметники, отже Данине - Даниного.
Микола Тимошик з Даниного.
Іван Огієнко - відома особистість і до досліджень пана Миколи. Якщо віддавати данину батьківщині, то конче важливо повертати з небуття імена несправедливо забутих земляків. Як тут не згадати С.П.Реп'яха! Цим займається прилучанин Віктор Моренець.
avatar
395
Саме патріотичну складову й мала б підтримувати держава, тим паче, що й театр державний. А якщо не платить держава зарплату своєчасно, то це також недоробка театру, який збився на псевдоринкові манівці.
avatar
394
Бояться, мабуть, народного контролю над спадщиною і її чиновними контролерами.
avatar
393
Справді, це означає, що його працівникам мають нараховувати 100 відсотків надбавки до зарплат. У 2010 році Кабмін ухвалив постанову "Про оплату праці працівників закладів культури, яким надано статус академічного".

Згідно з цим документом, "надбавка за "академічний" статус гарантується всім театрам і концертним організаціям з відповідним статусом".
Але ж треба досягти рівня, як те передбачає "Положення про надання статусу академічного творчим колективам України". Та тут вирішував Його величність Чиновник, який і фінансування під статус підвів.
avatar
392
Хтось може пояснити, що означає ця приставка "академічний"? Це якось вплине на репертуар театру, в плані патріотичності (українськості) вистав?
avatar
391
Цікаво, чи читають цей сайт люди, які розуміються на питаннях охорони культурної спадщини? Дайте, нарешті, нормальну відповідь, по суті.
avatar
390
А як будуть пов'язані КЗ «Чернігівський науково-методичний центр охорони культурної спадщини» Чернігівської обласної ради і Управління охорони культурної спадщини Чернігівської облдержадміністрації?
avatar
389
То може й збираються зробити щось одне ( управління ) і путнє? Бо треба ж під охорону фінанси, а вони "під ногами". Культурна спадщина використовується в комерційних цілях, а надходжень - мізер, або ще гірше - ніяк не використовується. То знайдіть ( це до майбутнього управління ) ефективного користувача. Не секрет, деякі унікальні храми передали в користування громадам, а вони ніяк не організують їх відновлення, звісно ж спільно з владою. Ось ще одне завдання перед управлінням, яке збираються створити в структурі...влади. А забудова в історичній частині населених пунктів... У Ніжені тут хаос, а поряд же пам'ятки, заповідне середовище! Вони від комерційних новобудов -казематів явно ніяких коштів не отримують. Що збираємося охороняти в майбутньому історико-культурному заповіднику?! "Тереми" епохи ранньої Незалежності.
avatar
388
Панове, а що пропонуєте натомість? Де-де, а на Чернігівщині пам'ятки потребують "управління охорони культурної спадщини". Інша справа, ефективність роботи. Її треба поліпшувати, з огляду на стан об'єктів, пов'язаних з іменем Т.Шевченка, зокрема.
avatar
387
Нічого подібного увесь ніженський історичний факультет не випускає...
avatar
386
І коли ми позбавимося калькування з російської чужомовних імен-прізвищ, пане Василю?
Українською вченого звати Стефан Гедлунд, бо натурально його звати Stefan Hedlund , а не так як подаєте shtefan khedlund і неправильно перекладаєте Штефан Хедлунд .
avatar
385
Пантелеймон Куліш закінчував Новгород-Сіверську гімназію, яка тепер ім.К.Ушинського. Цікаво, а як пошановано П.Куліша у вашому місті, пане Борисе, і О.Довженка?
avatar
384
Хто такий Серьожніков, якого хочуть замінити Довженком? Краще б замінили на П.Куліша, а без пам'ятника якось буде. Взагалі, які назви вулиць є навколо Валу? Боюсь, Чернігів поступово перетвориться на київський дісней-ленд з подачі заїзджих меценатів.
avatar
383
А що є в Чернігові імені Пантелеймона Куліша?
Так само в Ніжені, де він працював і написав "Чорну раду" - нічого.
Зате є вулиця імені Марка Бернеса, меморіальна дошка йому ж, паркова скульптура "Марк Бернес у ролі Аркадія Дзюбіна", подарована місту громадянином РФ Ю.Коптєвим. А прожив артист у місті перші п'ять років і більше не навідувався...
О.Довженко був достатньо пошанований у тоталітарні часи, тому щонайменше подив викликає така концетрація уваги на його постаті нині.
avatar
382
Погодьмося, все починається з прозорості у фінансуванні газети, розрахунку точки беззбитковості в залежності від обсягу та накладу. Якщо не можемо "потягти" тижневика, може досить і місячника - аби до ладу, а не була макулатура про все і нічого. Згадайте, якою була "Громада", обсяг невеликий, а який насичений зміст!
avatar
381
А мені сподобався Гімн у виконанні Джамали, було зворушливо.
avatar
380
Це Ви вже занадто, друже, критикуєте нас. І вже зовсім неприйнятно "викорінювати" риси менталітету. Наш характер дозволяє досягти безпрецендентного успіху, якщо проявляючи винахідливість будемо поважати Закон і Порядок. Ніде правди діти - сучасна "Просвіта" в цьому не на висоті, але й крім неї багато організацій - хіба-що на папері. Не звикли ми об'єднуватися, як це "вкорінити"?
avatar
379
"Робочі мови конференції: українська, російська, англійська."

Цікаво, чи буде забезпечено синхронний переклад? З англійської на українську і навпаки. Як показує практика, росіяни розуміють українську, але, можливо, треба б подбати про переклад з української на російську.
Звісно, маємо на увазі ведення конференції мовою державною.

« 1 2 ... 26 27 28 29 30 ... 40 41 »