Правда не може бути чорним піаром. Публічні люди повинні бути готові до оприлюднення правди, для них незручної. ЇЇ шукати не довго завдяки інтернетові. Просто набери, наприклад Валерій Куліч чи Анатолій Долеско... А взагалі придумали ж детектор брехні, то так само можна б вдатися до детектора-виборця, бо цей спектакль з вилами та іншою мішурою профанує свободу вибору і валить правопорядок.
Павлові Скоропадському ще треба віддати належну пошану як державникові, а сучасним військовикам брати приклад професійності й патріотизму. Як форма державного управління гетьманат Української Держави виявився на той час життєздатним на відміну від революційної соціалдемократії першої УНР і диктатури Директорії другої УНР.
Про безпорадність ООН і дефектність її РБ говорив з найвищої трибуни світової спільноти Муаммар Каддафі незадовго до розвалу його країни. Як би його не оцінювали, а він мав і два ордени України, його слова проігнорувала також наша держава. А яка реакція нинішніх Чехії і Словаччини на агресію Росії? Також превалюють кон'юктурні інтереси. То на що сподівалася Україна, коли здавала ядерну зброю і розвалювала свої Збройні сили?! За нашу безповідальність і безпринципність у зовнішніх стосунках ( адже й Придністров'я здали Росії ми) тепер розплачуємося. То будемо розраховувати на вступ до НАТО чи розбудовуватимемо ЗСУ? Займемо послідовну й принипову позицію на зовнішній арені чи далі будемо діяти на догоду сильних світу цього? Патріярх Філарет не раз нагадував, що тільки Правда переможе.
Замість того щоб дякувати огульно бізнесу, повідомили б краще аналітичну інформацію: хто є головним наповнювачем бюджету, які галузі є бюджетоформуючими, яка частка податків припадає на малий, середній, великий бізнес тощо. Така інформація чомусь "засекречена", тому й платники не мотивовані. Нарешті, давайте порівняємо показники Чернігова і приблизно такого ж за чисельністю обласного міста у сусідній Білорусі - міста Бреста. Тоді зрозумілішим стане результат.
Колись депутат-мажоритарник хоч якось був пов'язаний з округом. Зараз - це абстрактні стосунки. Тим паче, що депутати змінюються як рукавички від виборів до виборів. Самі кандидати хоч уявляють як організувати СВОЮ роботу, не те що радити медикам?
До того ж сам Петро Порошенко тривалий час був Головою ради Національного банку. Складається враження, що Віктор Пинзеник за стільки років(20 з гаком) не в силах побороти Систему, створивши нову, справедливу Систему. Звернутися із запитом до правоохоронних органів - це поскаржитися старій Системі на її недосконалість. Що тут нового? А Президент каже ж: "Жити по-новому!" Тобто, змінити Систему. Бо просто реформами тут не обійтися.
Не втямки політикам, що найкраща підтримка армії - це розвиток економіки. Суто економічний захід - ярмарок- політизували. До того ж теперішні ярмарки це якась забава, а не місце нав'язування ділових контактів. Хто бував у Європі, бачив справжні ярмарки у сільській глибинці.
Підприємство відоме, але відкрити його сайт не вдається...Хотів з'ясувати: говориться про новий елеватор, а на знімку - елеватор СТОВ "Інтер", який відвідав років з 10 тому.
На жаль, Народний Рух не вплинув на економічну модель побудови незалежної України. Не довго проіснував сам Рух, нинішня Українська криза це наслідок банкрутства економічної моделі, в якій нема місця середньому класу, виразником сподівань якого і був Рух. З цих поразок слід зробити правильні висновки, щоб подалати кризу новітньої державності, де інстинкт самозбереження видають за патріотизм.
Порівняння влучне, бо тоді так само перевага була на боці нападаючого, не дивлячись на донесення розвідки про дату нападу, а оборонювана - боялася "піддатися на провокації". Німці оголосили війну через 2 год. після нападу. Нині Росія цього не робить і ми тоже. Формально Україна і РФ не є у стані війни. Справа в тому, як перенести цей статус-кво у дійсність? Питання до дипломатів і спеціялістів міжнародного права. Водночас хотілося б дізнатися від них і про можливість перемоги у війні без її оголошення.
Для Донбасу, як і для решти України, важливим є формування середнього класу. Цього досягти можна шляхом розвитку підприємництва. Мова може йти про деолігархізацію як у промисловості, так і в сільському господарстві.
Коли як не у День незалежності України вшанувати її борців у минулому і нині. І навпаки до цього дня очиститись від імен ворогів у назвах вулиць і міст.
Раніше на ці граблі наступив В.Чорновіл, який "розчинив" рухівців у кучмівській адміністрації. Тепер О.Тягнибок. А що буде як завтра за квотами почне призначати О.Ляшко?! Базарна економіка, така ж і влада.
"Розкомуналізація місцевих ЗМІ" їх і погубить, оскільки зникне тверде фінансове підґрунтя. Не забуваймо, ми не є у громадянському суспільстві, водночас натомість - у глобалізованому й агресивному оточенні. "Сіверщині" могла б допомогти справедлива підтримка і з обласного бюджету, і з державного - з фондів усеукраїнської "Просвіти". Передплата ж - це якраз третє джерело,потужність якого зумовлюється конкурентноспроможністю газети. Зазначена проблематика є у сфері державної інформаційної безпеки, як пересвідчуємося нині, а не голого ентузіазму.
Тим часом, треба б і подякувати згадуваним і ні підприємцям, що вони кілька років газету утримували. Чи утримають свої підприємства, робочі місця - це щоденна турбота, від позитиву вирішення якої залежить ще й пенсія, армія і так далі? Ситуація економічна зараз дуже напружена, з огляду на глобальну торговельну війну, в епіцентрі якої ми опинилися. Тому треба шукати вихід у консолідації зусиль, ставці на самоокупність й на те, що якісна журналістика недешева.
Пане Василю! Росія і Казахстан - головні конкуренти України на світотовому ринку зерна. Так що , ЄС далі закуповуватиме у них, використовуючи порти України?
Банки пішли з окупованих Криму й Донбасу. Тут працюють у нормальному режимі. А от варто б задати питання про паритетність: чи присутній хоч один український банк на ринку Росії?
В умовах війни діють і відповідні закони. А у нас Закон буває не шанують і у мирний час. Безвідповідальність шляхом швидких відставок давно є згубною системною практикою. В армії є правило: пост здав - пост прийняв.