А як будуть пов'язані КЗ «Чернігівський науково-методичний центр охорони культурної спадщини» Чернігівської обласної ради і Управління охорони культурної спадщини Чернігівської облдержадміністрації?
То може й збираються зробити щось одне ( управління ) і путнє? Бо треба ж під охорону фінанси, а вони "під ногами". Культурна спадщина використовується в комерційних цілях, а надходжень - мізер, або ще гірше - ніяк не використовується. То знайдіть ( це до майбутнього управління ) ефективного користувача. Не секрет, деякі унікальні храми передали в користування громадам, а вони ніяк не організують їх відновлення, звісно ж спільно з владою. Ось ще одне завдання перед управлінням, яке збираються створити в структурі...влади. А забудова в історичній частині населених пунктів... У Ніжені тут хаос, а поряд же пам'ятки, заповідне середовище! Вони від комерційних новобудов -казематів явно ніяких коштів не отримують. Що збираємося охороняти в майбутньому історико-культурному заповіднику?! "Тереми" епохи ранньої Незалежності.
Панове, а що пропонуєте натомість? Де-де, а на Чернігівщині пам'ятки потребують "управління охорони культурної спадщини". Інша справа, ефективність роботи. Її треба поліпшувати, з огляду на стан об'єктів, пов'язаних з іменем Т.Шевченка, зокрема.
І коли ми позбавимося калькування з російської чужомовних імен-прізвищ, пане Василю? Українською вченого звати Стефан Гедлунд, бо натурально його звати Stefan Hedlund , а не так як подаєте shtefan khedlund і неправильно перекладаєте Штефан Хедлунд .
Пантелеймон Куліш закінчував Новгород-Сіверську гімназію, яка тепер ім.К.Ушинського. Цікаво, а як пошановано П.Куліша у вашому місті, пане Борисе, і О.Довженка?
Хто такий Серьожніков, якого хочуть замінити Довженком? Краще б замінили на П.Куліша, а без пам'ятника якось буде. Взагалі, які назви вулиць є навколо Валу? Боюсь, Чернігів поступово перетвориться на київський дісней-ленд з подачі заїзджих меценатів.
А що є в Чернігові імені Пантелеймона Куліша? Так само в Ніжені, де він працював і написав "Чорну раду" - нічого. Зате є вулиця імені Марка Бернеса, меморіальна дошка йому ж, паркова скульптура "Марк Бернес у ролі Аркадія Дзюбіна", подарована місту громадянином РФ Ю.Коптєвим. А прожив артист у місті перші п'ять років і більше не навідувався... О.Довженко був достатньо пошанований у тоталітарні часи, тому щонайменше подив викликає така концетрація уваги на його постаті нині.
Погодьмося, все починається з прозорості у фінансуванні газети, розрахунку точки беззбитковості в залежності від обсягу та накладу. Якщо не можемо "потягти" тижневика, може досить і місячника - аби до ладу, а не була макулатура про все і нічого. Згадайте, якою була "Громада", обсяг невеликий, а який насичений зміст!
Це Ви вже занадто, друже, критикуєте нас. І вже зовсім неприйнятно "викорінювати" риси менталітету. Наш характер дозволяє досягти безпрецендентного успіху, якщо проявляючи винахідливість будемо поважати Закон і Порядок. Ніде правди діти - сучасна "Просвіта" в цьому не на висоті, але й крім неї багато організацій - хіба-що на папері. Не звикли ми об'єднуватися, як це "вкорінити"?
"Робочі мови конференції: українська, російська, англійська."
Цікаво, чи буде забезпечено синхронний переклад? З англійської на українську і навпаки. Як показує практика, росіяни розуміють українську, але, можливо, треба б подбати про переклад з української на російську. Звісно, маємо на увазі ведення конференції мовою державною.
На що тоді розраховували прихватизатори? Мабуть, на те, що газета без їх фінансування не існуватиме і її просто здадуть на їх милість. Тому питання - у віднайденні фінансової альтернативи. Це давно є зрозумілим без юридичних викладок , які, дякувати, зробив пан Сергій. Позаяк він головний ревізор чернігівської "Просвіти", з не меншою вдячністю ознайомилися б громада і з фінансовою стороною випуску газети.
Треба відверто сказати - чернігівське обласне об'єднання не впоралося з "перезавантаженням". Не було проведено попередню організаційну роботу, щоб до з'їзду підійти з альтернативою. А так - пасивність чернігівської делегації на з'їзді та ще й не у повному складі...Якщо так піде далі - "зливай воду"!
Справді, суть "перезавантаження" "Просвіти" має відобразити новий Статут відповідно до закону про громадські об'єднання, що набув чинності з початку року. Про це і йтиметься на з'їзді товариства в цю суботу.
Хибне твердження. Про самостійність і незалежність також. Адже вони виключають будь-яку узурпацію. Децентралізація передбачає, зокрема, ротацію керівництва, паритетність в управлінні, партнерство всередині організації, різноманітність організаційно-правових форм діяльності.
Помиляєтеся. Така організація, за відсутності централізованого фінансування з держбюджету, бо його не вистачає навіть на найнеобхідніші соціальні потреби, передбачені законом, остаточно вмре.
А скільки грошей убухали на пошук злочинця, слідство, суд? Хай би й ці витрати відшкодував, а так "повісили" на нас - платників. Будь-які вироки, аж до рівня Вишинського, громадян не гріють, не зноблять Навпаки, що більші терміни ув'язнення, то більший фінансовий тягар на працюючих( серед них і потерпілі від злочинця ), бо оплачується така "суворість" з їх кишені.
Такий фестиваль - профанація свята. Його треба проводити на День рибалки, Зелені свята, Трійцю, День міста тощо. До Дня Незлежності краще б влаштували театралізоване дійство на тему Визвольних змагань, Української революції 17-21рр., Козаччини-Гетьманщини тощо. Нема в репертуарі театрів, філармонії? За що тоді гроші отримують ?
А мене більше зацікавила наявність в списку імені Президента НАНУ Бориса Патона, який за кількістю нагород попереду. Може справді співпраця в науці між Росією та Україною подає приклад? Досі про це широко не повідомлялося. Відомо, що значна ( може переважна ) кількість українських науковців, що опинилися в закордонні, працює в РФ. Може так само з Росії перебралися до нас колишні земляки, хоча б з патріотичних поривів? Чом би не наслідувати їм приклад В.Вернадського, першого очільника Академії наук?!
Треба додати, що синхронний переклад буде забезпечено. Звісно ж без посередництва російської. Бо в нас знаходять привід вести конференцію російською, бо приїхав один... француз.