У Будинку культури села Крути будуть продовжуватися заходи, де в спокійній і зручній обстановці можна буде обговорити все те, що потрібно зробити для вшанування борців за Україну.
о.Віталію було без 2-х місяців 42. Совісній людині дуже важко в бездушному оточенні: як підняти з руїни Шевченківську святиню? Спасо-Преображенська церква це пам'ятка архітектури, до того ж, національного значення. Її реставрація можлива тільки з дозволу Мінкультури, а тому потрібні багатомільйонні кошти на проекти, реставраторів, матеріали... та фаховий контроль. А ще о.Віталій був надзвичайно м'якою, делікатною людиною, навіть коли це стосувалося його слабкої серцево-судинної системи. Хай же м'яко лежиться в ніжинській землі!
Помиляєтеся, російська мова насаджувалася віками. А потім, вона похідна від української. Спочатку використали, а потім вирішили прибрати. Щоб не було альтернативи. А заодно й українців розчинити. Так зване "зближення" мов упроваджувала до своїх останніх днів радянсько-російська імперія. Нині йдеться про повернення до природного мовного розвитку в сучасних умовах. Очищення самоідентичності від наносного й накинутого. Це кропітка інтелектуальна робота для спеціалістів різних гуманітарних напрямків у співпраці з філологами. Схожі завдання стоять перед кожним народом, особливо в умовах глобальної конкуренцїї.
У Ніжені в такому ж статусі перебувала скульптура кіноперсонажа Аркадія Дзюбіна (актор Марк Бернес). Тому ніхто не висував претензій за її знесення й пошкодження. Пікантності ситуації додало те, що подавалася вона за пам'ятник. Виникла колізія, як бути далі?
Кошти знайдуться, якщо правильно застосовувати податкові механізми. Оподатковані надприбутки через бюджетні програми направляються на стимулювання внутрішнього споживчого попиту, а відтак - агровиробництва. Умовно кажучи, "Мерседес" підтримує купівельну спроможність німця , дотуючи їх фермера. Держава, яка не здатна стягувати податки і правильно їх використовувати, існувати не може. Що й доводять українські реалії...
"Виходячи з необхідності роботи над вдосконаленням Статуту організації, обрали Статутну комісію, до якої увійшли Микола Нестерчук, Степан Волковецький, Людмила Вороніна, Іван Шмигельський, Василь Чепурний".
Тижневик “Слово Просвіти” Всеукраїнського товариства “Просвіта”, неділя, листопад 26, 2017
Нормально клінкер замінити клінкером. Інакше, буде інша площа - не Красна. Як у Ніжені сталося. Зараз асфальт, а був, пам'ятаю, клінкер. Різниця суттєва. Зберігаймо традидиції! Де ще знайдеш таке мощення? Наше. З нашого матеріалу.
Трухле дерево не цвіте й не плодоносить. 2/3 делегатів з'їзду це люди, яким далеко перевалило за пенсійний рубіж. Здавалось би, сивочолі та ще й з високою освітою мали б стати мудрістю товариства. Та ні, "одобрямс". Хоча франківці й пропонують провести модернізацію організації, а рівняни підтримують чернігівців щодо "перезавантаження" Статуту "Просвіти", оновлення її керівного складу. Проте, висуватися ніхто не хоче! Чому такий незамінний від 1990 року на посаді голови Павло Мовчан? Скажімо, чим погана така пропозиція: почергове головування у централі обласних голів з ротацією, скажімо, щопівроку і проведенням засідань Правління у відповідній області. У Києві ж на постійній основі координує Секретаріат. Колись попередник теперішньої "Просвіти" Товариство української мови було в авангарді державотворчих процесів. Зараз навпаки, не встигає за життям, ініціативами керівництва Держави. Лише критиканство й виклянчування бюджетного фінансування, від якого ні гроша не попадає на місця. Водночас нинішній організаційно-правовий статус товариства позбавляє обласні підрозділи будь якої фінансово-господарської самостійності. Держава - в напрямку децентралізації, а "Просвіта" - в зворотньому. Висновок напрошується сам собою. Треба діяти!
В україномовній програмі тільки місце виступу зазначено чеською мовою: Ruské střediskо vědy a kultury v Praze. Чому? А взагалі, вчіть слов'янські мови, працівники культури!
Партійна безвідповідальність, продажність, некомпетентність дискредитувала пропорційну систему. Ніякі відкриті списки не допоможуть, адже їх формує парткерівництво( а насправді фінансові спонсори). Мажоритарний же депутат напряму залежний від виборця округу. Що треба б поліпшити, так це обов'язок партійності мажоритарника. Може тоді з'являться справжні партії. Крім того, має бути двопалатний законодавчий орган. Але це за нового адмінустрою.
А якби прапорів не було? Як в університеті, де мали виступати. Треба припиняти з благодійністю на експорт за державний кошт ( адже колектив діє на матеріальній базі Чернігівської обласної ради). Якщо й виступати колективу державного закладу за кордоном, то за погодженням з офіційними органами нашої держави в сфері міжнародних обмінів.
Нема чому дивуватися. Назвіть колишню колонію в Америці чи Африці, яка перейшла з колоніальної мови (іспанської,англійської,французької) на мову корінного народу. Ми таки перейдемо. Як чехи. Це довга дорога й робота над собою. А так, поки що Чернігів - провінційне місто низької загальної культури.
Суттєве доповнення: більшовицька Росія допомогла Винниченку і Петлюрі повалити Скоропадського, а вже за результатами війни з Директорією УНР анексувала частину Чернігівщини. У 1920 році Директорія щоб зберегти владу уступила Галичину Польщі.
Це все тріскотня. А В'ятрович ведеться. Насправді треба захищати права українських громадян у Польщі. Там їх до 2-х мільйонів без легального працевлаштування і компенсацій державі Україна. Щоб не укладати відповідну угоду і не сплачувати мільярди доларів і піднімається цей шум. Закон України "Про зовнішню трудову міграцію" 2015 року належним чином не виконується.
На часі укладення угоди про уникнення подвійного оподаткування доходів громадян, сплати внесків до пенсійного фонду за місцем громадянства. Відповідно має бути прийнято внутрішнє законодавство з громадянства, оподаткування, пенсійного, соціального забезпечення з відповідними змінами.
Тихо просидів чоловік, а був активний, поки не втрапив у крісло. Воно й ясно - який з нього аграрій. Як зі Швайки аграрний міністр: юрист і теж свободівець. Про міністра оборони-свободівця Тенюха згадалося, спасував у кримських подіях 2014-го. І що то за "Свобода" така? Сам дивуюся, бо був довіреною особою Тягнибока на виборах Президента 2010 року.
І оцей потужний середній клас "проспав" революцію - моя хата(вітряк, кузня,крупорушка) скраю. Потім влада дала команду "фас" і чисельна голота (варвари) обідрала як липку власника. Церква пасивно на все це споглядала (а заповіді -не вбий, не кради як?), поки до неї не добралися... Пізніше всіх накрили Голодомором. Село само себе знищило.
Начебто в багатьох українців Закарпатської обл. є угорські й румунські паспорти, так як до анексії у жителів Кримської АР - російські. Дивну позицію зайняв голова ЗОДА Москаль. Будемо сподіватися, що Президент Порошенко зробить висновки.
Насправді, ніхто зараз огірки не засолює. Бо їх просто нема. Сезон соління - липень-серпень. Кажу як технолог засолювального цеху Ніжинського консервного комбінату в роках 1983-86. Тобто свято ніжинського огірка треба проводити на місяць-півтора раніше.
Прочитав "Село", а за ним - Щоденники Костянтина Самбурського, псаломщика із с.Гужівка , як доповнення й "розшифровку" причин загибелі села. Зокрема, феномена "варварства" - відбирання селянами майна в інших селян усупереч біблійній заповіді: "Не кради!" Усе в цьому світі не випадково. Тема важлива й не досліджена етнопсихологами. Дякую Миколі Тимошику і Вікторові Моренцю за спонукання до цього.
Тим не менше союзники заплющили на це очі. Їх це влаштовувало, бо до своїх вони не могли ставилися як до "гарматного м’яса". Повторилася ситуація 1-ї світової.
Такі досягнення - ніяке не диво. "Світич" майже щороку привозить ззакордону нагороди - комерційною мовою - експортує наше мистецтво, привертаючи увагу чисельної туристичної й місцевої публіки. От тільки, який зиск нам, зокрема Ніжину. Сюди як не їздили, так і не їздять закордонні колективи, не те що туристи. От і виходить благодійність на експорт.