Головная › Коментарі
Коментарі користувача [Шкурко]
avatar
0
764
А ЩОДО ІСТИНИ ОЦІНОК - ВОНА В ПЛОЩИНІ МІЖНАРОДНОГО ПРАВА. У ЦЬОМУ АСПЕКТІ УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА МАЄ ПРОДЕМОНСТРУВАТИ СПРОМОЖНІСТЬ. М'ЯЧ НА БОЦІ УІНП І МІНЮСТУ.
avatar
0
763
Питання не за адресою. До В'ятровича. З Положення про Український інститут національної пам’яті:
1. Український інститут національної пам’яті (далі - Інститут) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури і який реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу.
avatar
0
762
Це перебільшення УІНП. Така позиція свідчить про юридичну слабкість української сторони, не кажучи вже про ідеологічну. Водночас, підвищення статусності УІНП до рівня польського візаві стало б основою до паритетного спілкування. До тих пір м'яч буде на нашому полі.
avatar
0
761
Ця заява ВО "Свобода" не виглядає переконливою. Одна справа Україна, інша Ізраїль. Варто спокійно і фахово оцінити документ. Польща його не змінить, якщо він не суперечить міжнародному законодавству.
Позиція "Свободи" нагадує махання кулаками після бійки. Тим паче ця партія є заанґажованою щодо теорії Степана Бандери та передвиборчої кон'юктури і не є в парламентській більшості.
Це нагадує ґвалт, який здійняли деякі сусіди після ухвалення Закону України "Про освіту". Венеціанська комісія поставила все на свої місця. Тобто Україна є правою.
Так і у випадку з цим законом Польської держави. Маємо бути виключно на позиції міжнародного права щодо оцінок ОУН і УПА.
avatar
0
760
Історико-архітектурний заповідник не складається, бо Ніжин не мав і не має планової забудови з урахуванням збереження і відтворення історичної спадщини. На жаль, цілісно вона вже втрачена.
Назва "історико-культурний заповідник" теж проблематична. Тому, що так само нема такої концепції як пріоритету в розвитку міста. Сама наявність музеїв ситуацію не врятує, бо експонати "мертві" без ідеї, яка відразу не з'явиться. До того ж місто - глибоко дотаційне. Поки що, доки не утворено громаду. А потім - дотації припиняться. Передбачаю прискорений зворотній процес відкриттю закладів культури.
Тому зараз і на найближчу перспективу стоїть питання збереження того, що маємо.
Тобто депутатам усіх рівнів слід полишити популістичні прожекти на взірець будівництва басейну, реконструкції центральної площі і т.п.,а рятувати пам'ятки, пам'ятники, пам'ять(музеї, архіви, бібліотеки)!
avatar
0
759
Фактично йдеться про націоналізацію енергосектора в силу його монопольного становища.
Наявна система фінансування партій не дозволяє таке здійснювати.
Отже, маємо "націоналізувати" спочатку самі партії.
avatar
0
758
На стор.300 "Листування" Ігор Качуровський подає Євгена Онацького як замовника помсти йому за статтю про Шевченка, яка не вкладалася в ОУНівські канони. Так що не робімо кумирів.
avatar
0
757
У попередній замітці - "Урок чеської" я опосередковавно дав відповідь на таке запитання, пропоную її прочитати:
https://siver.com.ua/news/urok_cheskoji/2017-12-17-21601
Претензії треба пред'являти науковцям з фаху "українська мова", а також до вчителів-мовників.
У нас низький фаховий рівень молодої зміни, а також бажає бути кращою загальна мовна підготовка вчителів непрофільних спеціальностей.
Знаю про стан мовної грамотності з досвіду співбесід з випускниками факультетів історичного, іноземних мов Ніженського університету.
Щодо спрощення нашої мови. Як сказати. Мовний рівень спеціаліста має відповідати сучасним фаховим вимогам.Це стосується, насамперед, держслужбовців.
Щодо мови пересічних українців, то вона відображає рівень культури суспільства і окремих суспільних прошарків, зокрема. Мова низів у будь якій країні відмінна від мови еліти. Оскільки ведучі телеканалів, журналісти, політики ( тобто ті, кого ми зараховуємо до нашої еліти) в неофіційному спілкуванні, побуті українською мовою не послуговуються, тому їх вимова і лексика українською мають штучний характер і викликають дискомфорт у сприйнятті.
avatar
0
756
У Будинку культури села Крути будуть продовжуватися заходи, де в спокійній і зручній обстановці можна буде обговорити все те, що потрібно зробити для вшанування борців за Україну.
avatar
0
755
о.Віталію було без 2-х місяців 42.
Совісній людині дуже важко в бездушному оточенні: як підняти з руїни Шевченківську святиню?
Спасо-Преображенська церква це пам'ятка архітектури, до того ж, національного значення.
Її реставрація можлива тільки з дозволу Мінкультури, а тому потрібні багатомільйонні кошти на проекти, реставраторів, матеріали... та фаховий контроль.
А ще о.Віталій був надзвичайно м'якою, делікатною людиною, навіть коли це стосувалося його слабкої серцево-судинної системи.
Хай же м'яко лежиться в ніжинській землі!
avatar
0
754
Помиляєтеся, російська мова насаджувалася віками.
А потім, вона похідна від української. Спочатку використали, а потім вирішили прибрати.
Щоб не було альтернативи. А заодно й українців розчинити. Так зване "зближення" мов упроваджувала до своїх останніх днів радянсько-російська імперія.
Нині йдеться про повернення до природного мовного розвитку в сучасних умовах.
Очищення самоідентичності від наносного й накинутого. Це кропітка інтелектуальна робота для спеціалістів різних гуманітарних напрямків у співпраці з філологами.
Схожі завдання стоять перед кожним народом, особливо в умовах глобальної конкуренцїї.
avatar
0
753
У Ніжені в такому ж статусі перебувала скульптура кіноперсонажа Аркадія Дзюбіна (актор Марк Бернес).
Тому ніхто не висував претензій за її знесення й пошкодження.
Пікантності ситуації додало те, що подавалася вона за пам'ятник. Виникла колізія, як бути далі?
avatar
0
752
Кошти знайдуться, якщо правильно застосовувати податкові механізми. Оподатковані надприбутки через бюджетні програми направляються на стимулювання внутрішнього споживчого попиту, а відтак - агровиробництва.
Умовно кажучи, "Мерседес" підтримує купівельну спроможність німця , дотуючи їх фермера.
Держава, яка не здатна стягувати податки і правильно їх використовувати, існувати не може.
Що й доводять українські реалії...
avatar
0
751
"Виходячи з необхідності роботи над вдосконаленням Статуту організації, обрали Статутну комісію, до якої увійшли Микола Нестерчук, Степан Волковецький, Людмила Вороніна, Іван Шмигельський, Василь Чепурний".

Тижневик “Слово Просвіти” Всеукраїнського товариства “Просвіта”, неділя, листопад 26, 2017
avatar
0
750
Нормально клінкер замінити клінкером.
Інакше, буде інша площа - не Красна.
Як у Ніжені сталося. Зараз асфальт, а був, пам'ятаю, клінкер.
Різниця суттєва.
Зберігаймо традидиції! Де ще знайдеш таке мощення? Наше. З нашого матеріалу.
avatar
0
749
Трухле дерево не цвіте й не плодоносить. 2/3 делегатів з'їзду це люди, яким далеко перевалило за пенсійний рубіж.
Здавалось би, сивочолі та ще й з високою освітою мали б стати мудрістю товариства. Та ні, "одобрямс".
Хоча франківці й пропонують провести модернізацію організації, а рівняни підтримують чернігівців щодо "перезавантаження" Статуту "Просвіти", оновлення її керівного складу. Проте, висуватися ніхто не хоче!
Чому такий незамінний від 1990 року на посаді голови Павло Мовчан?
Скажімо, чим погана така пропозиція: почергове головування у централі обласних голів з ротацією, скажімо, щопівроку і проведенням засідань Правління у відповідній області. У Києві ж на постійній основі координує Секретаріат. Колись попередник теперішньої "Просвіти" Товариство української мови було в авангарді державотворчих процесів. Зараз навпаки, не встигає за життям, ініціативами керівництва Держави. Лише критиканство й виклянчування бюджетного фінансування, від якого ні гроша не попадає на місця.
Водночас нинішній організаційно-правовий статус товариства позбавляє обласні підрозділи будь якої фінансово-господарської самостійності. Держава - в напрямку децентралізації, а "Просвіта" - в зворотньому.
Висновок напрошується сам собою. Треба діяти!
avatar
0
748
В україномовній програмі тільки місце виступу зазначено чеською мовою: Ruské střediskо vědy a kultury v Praze.
Чому?
А взагалі, вчіть слов'янські мови, працівники культури!
avatar
0
747
Партійна безвідповідальність, продажність, некомпетентність дискредитувала пропорційну систему. Ніякі відкриті списки не допоможуть, адже їх формує парткерівництво( а насправді фінансові спонсори).
Мажоритарний же депутат напряму залежний від виборця округу. Що треба б поліпшити, так це обов'язок партійності мажоритарника. Може тоді з'являться справжні партії.
Крім того, має бути двопалатний законодавчий орган. Але це за нового адмінустрою.
avatar
0
746
А якби прапорів не було? Як в університеті, де мали виступати. Треба припиняти з благодійністю на експорт за державний кошт ( адже колектив діє на матеріальній базі Чернігівської обласної ради).
Якщо й виступати колективу державного закладу за кордоном, то за погодженням з офіційними органами нашої держави в сфері міжнародних обмінів.
avatar
0
745
Благодійність на експорт з присмаком... Обласній раді давати оцінки своєму закладу.
avatar
0
744
Нема чому дивуватися. Назвіть колишню колонію в Америці чи Африці, яка перейшла з колоніальної мови (іспанської,англійської,французької) на мову корінного народу.
Ми таки перейдемо. Як чехи. Це довга дорога й робота над собою.
А так, поки що Чернігів - провінційне місто низької загальної культури.
avatar
0
743
Суттєве доповнення: більшовицька Росія допомогла Винниченку і Петлюрі повалити Скоропадського, а вже за результатами війни з Директорією УНР анексувала частину Чернігівщини.
У 1920 році Директорія щоб зберегти владу уступила Галичину Польщі.

На граблі наступили. 2010-го, 2014-го...
avatar
0
742
Це все тріскотня. А В'ятрович ведеться.
Насправді треба захищати права українських громадян у Польщі. Там їх до 2-х мільйонів без легального працевлаштування і компенсацій державі Україна. Щоб не укладати відповідну угоду і не сплачувати мільярди доларів і піднімається цей шум.
Закон України "Про зовнішню трудову міграцію" 2015 року належним чином не виконується.
avatar
0
741
На часі укладення угоди про уникнення подвійного оподаткування доходів громадян, сплати внесків до пенсійного фонду за місцем громадянства. Відповідно має бути прийнято внутрішнє законодавство з громадянства, оподаткування, пенсійного, соціального забезпечення з відповідними змінами.
avatar
0
740
Тихо просидів чоловік, а був активний, поки не втрапив у крісло. Воно й ясно - який з нього аграрій.
Як зі Швайки аграрний міністр: юрист і теж свободівець. Про міністра оборони-свободівця Тенюха згадалося, спасував у кримських подіях 2014-го. І що то за "Свобода" така? Сам дивуюся, бо був довіреною особою Тягнибока на виборах Президента 2010 року.
avatar
0
739
І оцей потужний середній клас "проспав" революцію - моя хата(вітряк, кузня,крупорушка) скраю.
Потім влада дала команду "фас" і чисельна голота (варвари) обідрала як липку власника. Церква пасивно на все це споглядала (а заповіді -не вбий, не кради як?), поки до неї не добралися... Пізніше всіх накрили Голодомором. Село само себе знищило.
avatar
0
738
Ці комісари перевершили своїх вчителів.
avatar
0
737
Начебто в багатьох українців Закарпатської обл. є угорські й румунські паспорти, так як до анексії у жителів Кримської АР - російські. Дивну позицію зайняв голова ЗОДА Москаль. Будемо сподіватися, що Президент Порошенко зробить висновки.
avatar
0
736
Знаю таке слово невзАхід. Його нема в словниках.
Означає: не по дорозі, щоб заходити, заїзджати.
avatar
0
735
Щодо зміни назви, пропозиція є слушною. Невже українці не звільняли від німців наше місто!?
З огірком - це жарт.

« 1 2 ... 16 17 18 19 20 ... 42 43 »