Приєднуюсь до вітань! Віталій - це легендарна особистість, гідна пригодницького роману. Не спроста він отримав премію імені автора "Тигроловів". Зберігаю примірники "Громади" як історичну реліквію, а спогади про співпрацю незабутні.
У нас 22 травня що завгодно, тільки не вшанування 155-х роковин перенесення мощей Пророка нації на Україну і 25-річчя походу "Останнім шляхом Кобзаря".
Дивись на форумі внизу "Символізм повернення на Україну".
Тут у нагоді могло б стати приватно-державне партнерство. Залучати кошти меценатів у збереження національної спадщини. Мінкультури мало б ініціювати відповідне законодавство. Є досвід США.
А проблема вирішується просто: лічильником і прямою адресною допомогою. Люди розберуться, скільки на газ витратити. Ні, краще транзитом, каже Уряд, піднімаючи ціну і обсяг прокачки коштів газотрейдерам.
Замість того, щоб перетворити комунальну пресу на пресу громади, громадські ЗМІ, її "роздержавлюють". Тобто знищують пресу як інститут громадянського суспільства. Погодьтеся, приватна преса це не ІГС і цілі в неї інші - комерційні. Таким чином, влада позбувається суттєвого чинника контролю над нею, а саме громадського, засобом преси. Про свободу й демократію тут не йдеться.
Питання треба уточнити. Не хочуть бути в одній упряжці, яка називається ЄС. В усьому іншому - аж дуже. "На початок 2016 року Нідерланди були другим за величиною інвестором в економіку України, відстоюючи свої лідируючі позиції з точки зору прямих іноземних інвестицій (ПІІ) і входячи до трійки найбільших країн-інвесторів з 2012 року разом з Кіпром та Німеччиною. Станом на 1 січня 2016 року ПІІ з Нідерландів в Україну склали $5,6 млрд, або 12,9% від загального обсягу ПІІ в країну з усіх напрямків."-джерело:http://www.eurointegration.com.ua/articles/2016/03/23/7046676/view_print/.
Слушна думка щодо книготоргівлі в бібліотеках. Головною є управлінська проблема. Підпорядкованість адміністративна міським управлінням культури ізолювала бібліотечну систему від фахового співробітництва. На часі утворення галузевого об’єднання бібліотек.
Схожа ситуація в Ніжині. Для глибшого аналізу демографічної ситуації цих даних замало. Відтак, не відомо як відбувається розвиток продуктивних сил, які наші можливості, що треба робити для нормалізації демографічної ситуації. Це потрібно для прийняття адекватних управлінських рішень.
Оперативна реакція на заяву Яценюка продати 1млн.га. Шановні виборці Ніжина! Ви найбільше голосів дали його"Фронту змін" і депутату-мажоритарнику Олександру Кодолі. Маєте право спитати.
У літаках МАУ з Києва до Праги і назад звучить українська, російська, англійська. Чеської нема. У нас мовна спорідненість з чехами 62%, тобто приблизно як з росіянами. До чого російська, коли рухаємось на Захід?
Відходить покоління романтиків. Серед них філософ Євген Сверстюк, журналіст В’ячеслав Чорновіл. Живий Левко Лук’яненко. Це як 100 років тому - Грушевський, Винниченко, Петлюра... Тоді закінчилося поразкою у війні з Росією. Чи стали мудрішими? Хочеться відповісти ствердно.
Таке питання мало б пройти погодження принаймні з інстанціями в цій сфері: УІНП, Мінкультури, ОДА. Оскільки є майно, будівлі, земля. Це говорить про профневідповідність чиновників з МОУ. Відповідальність?
У нас музеї часто-густо- комуністичні заповідники. Часом думаєш, а чи не краще б їх закрити? Провести ревізію, звільнити персонал і знову набрати за конкурсом. Затим поновити роботу на наукових засадах.
У нас роботи з перенесенням пам’ятників - не початий край. І справа тут не в папірцях, громадських обговореннях, а в наукових обґрунтуваннях. Їх якраз і бракує.
Мені запам’ятався Іван Драч - депутат Верховної ради України, що палко виступав за її безядерний статус. Нам би стільки талановитих державних діячів, як поетів. Якраз навпаки.
"діячі культури, котрі сприяли ствердженню тоталітарного режиму" - це і про Марка Бернеса, на честь якого в 2011 році(!) з великою помпою та з мовчазної згоди інтелігенції Ніжина зруйнували частину Графського парку і встановили скульптуру, яка дисонує з цією заповідною територією. В цілому останні перейменування вулиць мають хаотичний, несистемний характер. Це свідчить про низький культурний рівень міського керівництва.
Витяги з резолюцій конференції: з резолюції №1 З метою забезпечення функціонування української мови як державної, на підставі ст.ст. 10, 40, 116 Конституції України ми, учасники конференції «Питання мови, справа буття нації», звертаємося до Кабінету Міністрів України з пропозиціями: 1. Утворити Інститут української мови як спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади. 2. Установити, що основними завданнями Інституту української мови є: -Реалізація державної політики та координація діяльності у сфері забезпечення функціонування української мови як державної; - Здійснення науково-дослідницької роботи з проблематики української мови. з резолюції №2 1.створити виконавчий орган конференції – робочу комісію, до якої включити членів президії та доповідачів конференції. Завданнями робочої комісії є: - опрацювання пропозицій учасників конференції з проблемних питань функціонування української мови як державної; - доведення пропозицій учасників до компетентних інстанцій; 2.Президії конференції (Василь Чепурний, Олександр Шевченко, Микола Шкурко, Сергій Черняков, Володимир Єрмак, Ігор Білоконь,): -здійснювати контроль за виконанням резолюцій і звернень конференції; організувати зустріч у Кабінеті Міністрів України для вирішення порушених на конференції проблемних питань.
Це як Порошенко - за відставку Уряду, а фракція БПП не підтримала... І що? Смішно(якби не так гірко було) читати, що Тимошенко вплинула на відповідальних осіб РНБО.
За завісою риторики про європейські стандарти, вже під час дії Угоди про вільну торгівлю з ЄС, зберігаються напрацьовані схеми. Тому й не поспішає відкривати нам двері Стара Європа. Скоріше білорусам.