Головная › Коментарі
Коментарі користувача [Шкурко]
avatar
0
873
Ще цікавіша назва Воргол. Колись це було місто. А зараз? Як зберегти?
avatar
0
872
Навіть з цієї публікації не з'ясованою залишається повна демографічна картина наслідків війни. Нема даних щодо остарбайтерів, скільки з них повернулося, скільки залишилося, скільки померло. Скільки було біженців як на схід, так і на захід,скільки з них повернулося, а також про кількість народжених і померлих в окупації. Нарешті, скільки повернулося після демобілізації. Тільки таке співставлення дасть можливість оцінити реальну картину втрат населення області.
avatar
0
871
"у трудове рабство з області до Німеччини було мобілізовано майже 42 тисячі осіб." Цікаво, скільки з них повернулося, скільки залишилося, скільки померло та порівняти з жертвами на окупованій території і на фронті після тотальної мобілізації, при цьому враховуючи біженців як на схід, так і на захід, а також народжених в окупації. Тільки таке співставлення дасть можливість оцінити реальну картину втрат населення.
avatar
0
870
Відкрили Америку. Елементарне потурання влади. Одні монокультури чого варті. Ще не те буде з "відкриттям ринку землі".
avatar
0
869
А директори ринків (вважай теж супермаркетів) залишилися в тіні (в стороні), наче це не їх турбота. Цікаво, правда?
avatar
0
868
Тут питання до власників ринків, що також є великими торговельними підприємствами. Чомусь(?) не склався у них діалог з владою.
avatar
0
867
У нас таких "горіхів" - на кожному кроці.
Дозволено все, що заборонено законом.
Країна необмеженої безвідповідальності.
avatar
0
866
УНР уклала в лютому 1918 року Берестейський мирний договір, який уперше визначив її територію в українських етнічних межах "від Сяну до Дону".
Варшавський договір визначив її значно урізаною, тому не йде ні в яке порівняння з договором Берестейським.
Успадковані де-факто кордони УРСР вже зазнали деформації і питання обрисів території сучасної української держави постало на перспективу відкритим ( де-юре не є врегульованим з РФ).
Тому важливо з наукових позицій оцінювати державотворчий процес.
avatar
0
865
Чудове поєднання княжо-козацьких традицій із завданнями сучасного державотворення!
За площами, назвами, центрами районів, два з яких - княжі столиці, два інших - полкові міста.
avatar
0
864
Ситуацію нагадує картина Делакруа «Свобода, що веде народ» , де є і жінка, і Гаврош, і буржуа - на барикадах революції (https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B2%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%B0,_%D1%89%D0%BE_%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5_%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4#/media/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Eug%C3%A8ne_Delacroix_-_La_libert%C3%A9_guidant_le_peuple.jpg).
Якщо говорити про паралелі з нашою ситуацією, то з жінкою і Гаврошем - все досить просто, хоча й щодо буржуа здогадатися не так і важко.
avatar
0
863
Мушу тут поправити шановного пана Миколу: це помилка всієї України.
Не забуваймо про самокритику!
avatar
0
862
Стратегія націотворення відображається в конституції. Отже, для написання конституції потрібно створити громадсько-політичну організацію.
Такою був Народний рух України до 1992 року(моменту перетворення в партію).
avatar
0
861
На проблему варто б глянути ширше. Відомо, що цей закон є на догоду МВФ, тобто можна здогадуватися про конкурентну боротьбу світових фінансистів з українським візаві на нашому фінансовому ринку. Водночас доводи про украй важливість позики МВФ виглядають не переконливо. Під час світової кризи, а відтак рецесії, гроші вивільняються, до того ж центробанки США і ЄС, і не тільки, запустили друкарський станок у зв'язку з короновірусом.
Грошей просто нікуди дівати у країн-бенефіціарів МВФ. Доказ тому - нульові кредитні ставки для їх бізнесу. Отже, нам просто "впихують" кредит (про % чомусь не афішують), та ще й на умовах.
Щодо нашої потреби у фінансах, то, по-перше, на які проєкти вони потрібні, а по-друге, чому б пріоритет не віддати вітчизняному інвесторові, у якого теж гроші є?
Як виглядає, наш уряд кращого варіанту інвестування як у державні облігації під 18 річних запропонувати не може? При цьому реальний сектор економіки не при ділі.
avatar
-1
860
УНР і ПР були союзниками. У цьому союзі перемагали більшовиків. Це однозначно треба святкувати.
avatar
0
859
Загинула видатна особистість, якого можна ставити слідом за Вадимом Гетьманом.
avatar
0
858
Закон запускає довготривалий процес купівлі-продажу розпайованих земель. Навряд чи це вплине суттєво на саме землекористування такими землями.
Альтернативою цьому є розвиток землекористування державними і громадськими землями, а саме - їх ефективна оренда через електронні торги, не заборонена й іноземцям, до речі.
Мудре рішення: нехай позмагаються ці два способи землекористування.
avatar
0
857
Водночас (від цього нікуди не дінешся) ми зачіпаємо тему правонаступництва УРСР.
Ми від цього відмовляємося і далі все віддаємо РФ, як одноособовій правонаступниці СРСР?
Це тягне за собою важкі наслідки правового, і не тільки, характеру, аж до претензій РФ щодо правонаступництва радянського громадянства, а відтак російського, теперішніми громадянами держави Україна.
Видається, що в УІНП ця проблематика ще не розпрацьована остаточно.
Отже, застосування Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» не дозволяє розв'язати всю проблематику часів функціонування УРСР та її (не)правонаступництва сучасною державою Україна . Адже ж закон не заперечує досягнень керівників і не керівників підприємств, господарств, установ радянського періоду, хоч багато з них були компартійцями і виконували волю партійних і радянських органів.
Будемо сподіватися, що УІНП на досягнутому не зупиниться.
avatar
0
856
Варто стверджувати про бойову взаємодію союзників, ніж протиставляти їх. Берестейський договір своєю спонукою мав більшовицьку окупацію. Більшовики також змушені були укласти мир великою мірою завдяки успішним військовим діям українсько-німецько-австрійських військ. Совєтську Росію зобов'язано прибратися з України і укласти мир з УНР.
Шкода, що цей союз скоро закінчився.
Джерело: Історія українського війська, стор.412-420, видавництво "Світ", Львів, 1992.
avatar
0
855
Це свято в Ірані та тюркських народів збереглося і називається Новруз. Від цього дня день збільшується, тому природно вважати цей день початком нового року. Людство перейшло на нове літочислення за християнською вірою і цього зараз не заперечити. Що ж до святкування дохристиянських свят, то це в нас є, наприклад свято Купала, і буде повертатися, оскільки має глибинну культурницьку і життєсверджуючу сутність - збереження створеної Творцем Природи.
avatar
0
854
Прекрасно пам'ятаю Петра Бойка на відкритті пам'ятного знаку "Останній шлях Кобзаря" у Ніжині.
Він був символом церковного руху початку 90-х.
avatar
0
853
Діагноз: міщанство або ж провінційність
http://nizhen.com.ua/?part_i....onth=06
avatar
0
852
Насправді, останнім Гетьманом України як Української Держави є Павло Скоропадський,
а Кирило Розумовський є останнім Гетьманом України як відновленої автономії у складі Російської імперії.
avatar
0
851
Є суттєва відмінність між Україною і Литвою, а саме Українська СРР 1922 р. була однією із 4-х засновниць СРСР, який 1940р. окупував Литовську Республіку. Відмова України від правонаступництва СРСР у 1991 р. була стратегічною помилкою, наслідком чого, зокрема, стала втрата безпекового імунітету. Однією з причин цього була хибна позиція, що заперечувала період радянської державності. З цієї ж причини досі не відбулося дерадянізації незалежної України.
avatar
0
850
Це ще нічого. Проблемою недалекого майбутнього називають саме нестачу води, будь-якої.
Можна спрогнозувати будівництво такого-собі "південного потоку-3" з перекидання води до Криму з верхів'я дніпровського басейну, адже 80 % річкового стоку Дніпра формується саме на територіях РФ і РБ.
Виникає запитання, зокрема у ніжинців, а куди поділася вода з річки Остер уже зараз, посеред зими? Пояснення типу "це для очищення русла річки" чи "для запобігання підтопленню" всерйоз не сприймаються.
avatar
0
849
Наша історія така, що народ свою помилку виправляє ціною великих жертв.
avatar
0
848
"вивезені до Ермітажу археологічні та інші скарби" - це, либонь, і про ніженську нумізматичну колекцію, якою опікувався там ніженець-таки Іван Спаський.
avatar
0
847
Мабуть, цей "репертуар" надходить у пакеті запланованих послуг: водії виявляються цапами-відбувайлами.
avatar
0
846
Північна Буковина мала бути об'єднаною зі східною Галичиною в коронний край Королівство Галичини і Володимирії, відновивши таким чином на західно-українських землях давньоруську державу короля Данила Галицького. Правовою підставою цього був Берестейський мирний договір між УНР і країнами Почвірного блоку. Брак принциповості у його реалізації має своїм наслідком і сучасні відголоски. Більше на цю тему йтиметься на конференції у Крутах 29 січня:
https://u.to/eBZQFw
avatar
0
845
Саме амбіції політиків і зараз заважають досягти національної ідеї соборності.
avatar
0
844
Україна відмовилася від правонаступництва СРСР, яке, таким чином, монополізувала Росія.
Наше офіційне визнання державної спадковості від УНР, а не від УРСР, так само поставило нас в умови сторонніх спостерігачів, а не суб'єктів перемоги у 2-й світовій війні. Ця правова помилка під час ліквідації СРСР призвела врешті-решт до втрати суверенітету над частиною територій.

« 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 43 44 »