Ніжин йому вдячний за відкриті імена Ігоря Качуровського, Івана Кошелівця, Ольги Мак: за Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою; за газету "Просвіта" і багато ще гарних справ. Хай буде вічною добра пам'ять про його подвижництво!
За попередніми даними сайту www.uezd.com.ua явка виборців була вкрай низькою: становила 29,1%. Тобто загал не пов'язує своє життя з діяльністю міської влади.
Це насправді є демотивацією вивчення літератури в школі. Тому пояснення такого рішення Міністерства освіти і науки є запереченням самої освіти українською мовою. Розбиратися в цьому є в компетенції Уповноваженого із захисту державної мови.
Треба глянути правді ув вічі: В. Фокін став прем'єром завдяки "Революції на граніті". Висновок: думайте про кінцевий результат, щоб не вийшло - "поміняли шило на мило".
"Прапор схожий на прапор України, але має зворотне розташування кольорів із темнішими відтінками синього та жовтого, а також інше співвідношення розмірів прапорів": https://u.to/8zCIGQ
Тепер на жовто-блакитному прапорі із зеленим клином верхню жовту барву замінено білою. Українців асимільовано. Тому мова про український Зелений клин сьогодні - перебільшення.Конституція України не вважає українцями таких поза межами держави.
Це якесь дивне поняття придумано: ОТГ - ОБ'ЄДНАНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА. Мало б бути так: Громадяни об'єднуються в Громаду за місцем проживання, а Громади об'єднуються на адміністративній території, утворюючи ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАД, що не є рівнозначним адміністративно-територіальній одиниці.ГРОМАДА - це інститут громадянського суспільства, ключовою функцією якої є здійснення контролю за Владою, насамперед у межах території своєї адміністративно-територіальній одиниці. Для цього більшість Громадян у Громаді мають належати до середнього класу, тобто бути матеріально незалежними від Влади, мати засоби для цього, прописані в ст.13 Конституції України: "Земля, її надра,... є об'єктами права власності Українського народу". Теперішня Олігархічна Влада цього не бажає, тому й заплутала адміністративно-територіальну реформу.
"Виходячи з того, що сім'я є головним осередком громадянського суспільства, Конституція покладає на державу обов'язок піклуватися про сім'ю, проводити таку молодіжну, демографічну політику, яка сприяє стабільності шлюбів, забезпечує охорону материнства і дитинства". Так було записано в КОНЦЕПЦІЇ НОВОЇ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ (Схвалена Верховною Радою Української РСР 19 червня 1991 року). У чинній цього нема. "Сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою",- ст.51 Конституції України. Держати дружину означає держати й державу. З цього починається держава. Без сім'ї й нема держави. Розпадається сім'я - розпадається держава. Родичання - зміцнює державність.
Якби не Драчі, то й цього б не було. А так, ті, що мали б за фахом державу будувати, не те що на вірша не спромоглися, мову державну, за фахом обов'язкову до володіння, вивчити ніяк не спроможуться. Змаліла Україна на державників!
Це положення 15-ї статті Конституції України, що «Жодна ідеологія не може визнаватися державою як обов’язкова», також лукаве і шкідливе. Не працюємо над ідеологією українського державотворення, тому маємо проблеми з державністю. Така ідеологія потрібна, вона має відображати прагнення українського народу до справедливості й добра, базуватися на загальнолюдських цінностях. І ПЦУ в її розробці має брати участь поряд з іншими інститутами громадянського суспільства державницького спрямування. Проблема, що таких ІГС у нас обмаль, а влада системним розвитком громадянського суспільства не займається.
Ставши районом, Новгород-Сіверський буде на прямому зв'язку з Києвом як центр району (округи), а також Чернігів більше приділятиме уваги в цьому ж сенсі. Люди плутають центр ОТГ з адмінцентром округи. В останнього - загальнодержавні функції першочергові. Як центр ОТГ Н.-С. буде краще контролюватися центральною владою держави, що стратегічно теж важливо.Що говорити про простих людей, коли очільник великого міста, обласного центру, може бути успішним господарником і непевним державником.
Дивно.У нашій області єдиним закладом, де державні службовці можуть пройти атестацію щодо вільного володіння державною мовою, є Чернігівський національний технологічний університет, яким керує пан Шкарлет.
Краще б столицю (адмінцентр держави) з Києва прибрати. І Бог з ним, із Києвом. Не можна ж на двох стільцях сидіти: у російськомовному мегаполісі, і в столиці української держави водночас.
1. На чиєму балансі ця меморіяльна табличка? 2. Чому не згадано про відділ культури, на який покладено нагляд за пам'ятками? 3. Яким чином УІНП, як центральний орган виконавчої влади, впливає на ситуацію?
Куліш прикладом хуторянського господарювання (сучасною мовою - фермерства) передбачав майбутнє України. За це його більшовики обізвали й заборонили, а Шевченка - навпаки, піднесли як революціонера, ловко використали. І тут помінялися ролями Куліш і Шевченко: разом - українці!