У нас відсутня збалансована державна аграрна політика. Нема навіть самого інструменту її реалізації - профільного міністерства. Країну перетворено на кукурудзяно-соняшниковий клондайк для транснаціональних гравців. Детальніше читай тут: http://agroportal.ua/ua....ye-ruki
Ми таки пересвідчилися, що організація первинної ланки себе виправдала. Не уявляю, як би справлялася стара ніжинська поліклініка! Мережа сімейних лікарів це якраз те, що треба в умовах пандемії. А от вторинну ланку не встигли осучаснити, зокрема щодо інтеграції до неї туб-, псих-, вендиспансерів, матеріально підкріпити. Нова команда не спромоглася розвернути державну машину з плану великого будівництва на термінову боротьбу з пандемією.
Вустами Саакашвілі говорить влада - попереду важкі часи. Незграбне намагання наповнити бюджет шляхом впровадження РРО (фактично - виконання закону 1995 року) засвідчило безсистемність у діяльності законодавчої і виконавчої гілок влади, до якої якраз він і причетний як голова Виконавчого комітету реформ. Критикувати не важко, а де так потрібні конструктивні пропозиції?
Якщо проаналізувати останні місцеві вибори, то ми бачимо, що місце загальнонаціональних партій в протистоянні з олігархатом подекуди заступають місцеві політичні проєкти еліт обласного/міжобласного рівня. Майбутній успіх державності залежатиме від "звичайної поміркованості" загальнонаціональних партій з політичними проєктами місцевих еліт. Протистояння Порошенка із Садовим у Львові є яскравим прикладом шкідливості "радикальності думки". А так, у цілому поділяю аналіз автора.
Ніжин йому вдячний за відкриті імена Ігоря Качуровського, Івана Кошелівця, Ольги Мак: за Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою; за газету "Просвіта" і багато ще гарних справ. Хай буде вічною добра пам'ять про його подвижництво!
За попередніми даними сайту www.uezd.com.ua явка виборців була вкрай низькою: становила 29,1%. Тобто загал не пов'язує своє життя з діяльністю міської влади.
Це насправді є демотивацією вивчення літератури в школі. Тому пояснення такого рішення Міністерства освіти і науки є запереченням самої освіти українською мовою. Розбиратися в цьому є в компетенції Уповноваженого із захисту державної мови.
Треба глянути правді ув вічі: В. Фокін став прем'єром завдяки "Революції на граніті". Висновок: думайте про кінцевий результат, щоб не вийшло - "поміняли шило на мило".
"Прапор схожий на прапор України, але має зворотне розташування кольорів із темнішими відтінками синього та жовтого, а також інше співвідношення розмірів прапорів": https://u.to/8zCIGQ
Тепер на жовто-блакитному прапорі із зеленим клином верхню жовту барву замінено білою. Українців асимільовано. Тому мова про український Зелений клин сьогодні - перебільшення.Конституція України не вважає українцями таких поза межами держави.
Це якесь дивне поняття придумано: ОТГ - ОБ'ЄДНАНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА. Мало б бути так: Громадяни об'єднуються в Громаду за місцем проживання, а Громади об'єднуються на адміністративній території, утворюючи ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАД, що не є рівнозначним адміністративно-територіальній одиниці.ГРОМАДА - це інститут громадянського суспільства, ключовою функцією якої є здійснення контролю за Владою, насамперед у межах території своєї адміністративно-територіальній одиниці. Для цього більшість Громадян у Громаді мають належати до середнього класу, тобто бути матеріально незалежними від Влади, мати засоби для цього, прописані в ст.13 Конституції України: "Земля, її надра,... є об'єктами права власності Українського народу". Теперішня Олігархічна Влада цього не бажає, тому й заплутала адміністративно-територіальну реформу.
"Виходячи з того, що сім'я є головним осередком громадянського суспільства, Конституція покладає на державу обов'язок піклуватися про сім'ю, проводити таку молодіжну, демографічну політику, яка сприяє стабільності шлюбів, забезпечує охорону материнства і дитинства". Так було записано в КОНЦЕПЦІЇ НОВОЇ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ (Схвалена Верховною Радою Української РСР 19 червня 1991 року). У чинній цього нема. "Сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою",- ст.51 Конституції України. Держати дружину означає держати й державу. З цього починається держава. Без сім'ї й нема держави. Розпадається сім'я - розпадається держава. Родичання - зміцнює державність.
Якби не Драчі, то й цього б не було. А так, ті, що мали б за фахом державу будувати, не те що на вірша не спромоглися, мову державну, за фахом обов'язкову до володіння, вивчити ніяк не спроможуться. Змаліла Україна на державників!
Це положення 15-ї статті Конституції України, що «Жодна ідеологія не може визнаватися державою як обов’язкова», також лукаве і шкідливе. Не працюємо над ідеологією українського державотворення, тому маємо проблеми з державністю. Така ідеологія потрібна, вона має відображати прагнення українського народу до справедливості й добра, базуватися на загальнолюдських цінностях. І ПЦУ в її розробці має брати участь поряд з іншими інститутами громадянського суспільства державницького спрямування. Проблема, що таких ІГС у нас обмаль, а влада системним розвитком громадянського суспільства не займається.
Ставши районом, Новгород-Сіверський буде на прямому зв'язку з Києвом як центр району (округи), а також Чернігів більше приділятиме уваги в цьому ж сенсі. Люди плутають центр ОТГ з адмінцентром округи. В останнього - загальнодержавні функції першочергові. Як центр ОТГ Н.-С. буде краще контролюватися центральною владою держави, що стратегічно теж важливо.Що говорити про простих людей, коли очільник великого міста, обласного центру, може бути успішним господарником і непевним державником.
Дивно.У нашій області єдиним закладом, де державні службовці можуть пройти атестацію щодо вільного володіння державною мовою, є Чернігівський національний технологічний університет, яким керує пан Шкарлет.