Восьмеро учнів у... панській школі. ФОТОРЕПОРТАЖ
Ця преамбула, загалом, до розповіді про конкретну Деснянську початкову школу Чернігівського району, котра ось уже практично 100 (а дехто переконаний, що й 200) літ стоїть під крислатими соснами на околиці Деснянки. Така собі маленька рукавичка. Маленька – та мудренька… І займаються тут дітлахи за методикою саме Софії Русової, у чому їм ще й як «допомагає» вчителька й директор школи Яніна Дмитрівна Гарбуз.
Дітей тут восьмеро. Четвертокласник Коля Глибовець, третьокласники Анжела Подтергер та Сашко Приходько, другокласники Сашко Богуля й Валера Тищенко, першокласниці Даринка Довбиш, Ліза Бабич та Кароліна Желєзна. Такі от деснянські мудрики.
А як лишень вони виступали на святі, себто – районній педагогічній конференції до дня народження Софії Русової. Гості – представники обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Костянтина Ушинського, районного відділу освіти, депутати, меценати, колишня вчителька цієї школи Марія Іванівна Будаш, яку тут дуже люблять, – були просто в захваті: цілих півтори години малята підігрівали інтерес глядачів і отримували оплески. Адже дітки показували якраз «русовські» педагогічні «секрети» – колядки й щедрівки, загадки та скоромовки, театральні мініатюри. А що танцювали – й «косарів», і гопака, й «рушничка». І співали ¬ мов ті соловейки. Й колискових, і народних українських, й побутових, і героїчних пісень. Акомпанував їм та у всьому допомагав керівник ансамблю народних інструментів Чернігівського палацу дітей та юнацтва Іван Демиденко з солістом Андрієм зі свого колективу.
Ляльковий театр «Рукавичкою» теж потішив гостей. А які лишень дітки самі склали чудові казочки і потім їх прочитали. Ще – перевтілилися у представників громади часів Софії Русової. Саму ж пані Софію талановито зіграла Анжела Подтергер. Гостям малята вручили коровай. А присутні з цікавістю подивилися ще й виставку народної вишивки та гаптованих ікон колишньої учениці Світлани Савченко.
Свято не обійшлося без подарунків від гостей – книжок, зошитів, канцелярського приладдя, настільних ігор та спортивного інвентарю.
А завершилося дійство Молитвою за Україну під щемливі звуки «Аве Марія».
… Маленька школа – поняття не лишень «територіальне». Воно позначається й на навчанні (бо вчителька за урок поспитає учня кілька разів, ще й по голівці встигне погладити за гарну відповідь), й на формуванні дитячого сприйняття навколишнього життя (тут не бояться вчителя, а спілкуються з ним без остраху і з цікавістю) , ні на бажанні любити школу, мов рідний дім (адже дітвора звикла все робити своїми руками – і книжки «лікувати», й чорнобривці на клумбі саджати, і синичкам до годівнички зернята сипати). А коли до викладання «домішати» ще й народну педагогіку видатного вченого Софії Русової – то взагалі вийде такий собі осередок справжньої української школи, де дітей плекають, як ті квіти. Саме так, як хотіла незабутня Софія.
Людмила АНТОНОВА
ФОТО: Зоя ЛОПАТА, зав. клубом с.Деснянка Чернігівського району
Читайте також |
Коментарі (0) |