реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

В "Десні" воюють спортивно

Це дуже схоже на реальні бойові умови. Після тривалого бігу, коли серце вискакує з грудей, дихання збивається, солдату потрібно якомога швидше заспокоїти дихання і влучно вразити ціль. А бігати воякам доводиться не по біговій доріжці стадіону, а по пересіченій місцевості військового полігону, де навіть кілометрова дистанція для озброєного солдата є доброю перевіркою на міцність дихання.

Тут кожен хоче бути першим, викладається на повну, вигадує власну і командну тактику дій, підбадьорюють та допомагають один-одному. Так долають естафетні дистанції військового літнього біатлону та воєнізованого кросу вояки 169-го навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України, що в селищі Десна на Чернігівщині.

Ці етапи змагань відбулися на ділянках полігону навчального центру. Спочатку команди по 10 військовослужбовців від кожної частини центру вийшли на старт літнього біатлону. Кожен учасник естафети мав пробігти на швидкість чотири кола по 750 метрів, а на рубежі відкриття вогню з десяти пострілів з АК-74 вразити мішень з відстані 200 метрів. У першому забігу це робили із положення стоячи, другому - з коліна, і у третьому - лежачи. За кожний промах нараховувалися десять штрафних секунд. Після останньої дистанції «гладкого бігу» військові біатлоністи передавали автомат наступному учаснику зі своєї команди.

У підсумку, найкращий результат у командному заліку показали вояки 354-го навчального механізованого полку, кістяк якої склали військовослужбовці десантного підрозділу цієї частини.

На етапі воєнізованого кросу кожен спортсмен у погонах екіпірований автоматом, протигазом та підсумком з двома магазинами. Команди, у складі командира роти, командира взводу та відділення солдат зі старту, долали дистанцію 1500 метрів до вогневого рубежу. Там вони мали вразити мішень, що розташована на дистанції 200 метрів. На це кожний військовослужбовець мав три патрони. Кому це не вдавалося отримував двадцять штрафних секунд. Далі дистанція 500 метрів до сектору метання ручних гранат. За умовами змагань учасники мали влучити гранатою Ф-1 вагою 600 грамів в «коридор» десять метрів завширшки та довжиною не менше 35 метрів. За невдалі метання теж нараховувалися штрафні секунди. Наприкінці естафети команди долали дистанцію 1000 метрів до фінішу.

Загальний командний результат складався з індивідуальних. І тут десантники механізованого полку підтвердили свою високу марку. А рекордний для навчального центру результат - 11 хвилин 03 секунди, в цьому виді, показав капітан команди 300-го навчального танкового полку старший лейтенант Роман Лисий.

На третьому, завершальному етапі змагань навчального центру з військово-прикладних видів спорту військовослужбовці виборюватимуть звання кращих у бігу на 1100 метрів з подоланням смуги перешкод.

- Команди з двох офіцерів та восьми солдат діятимуть в режимі марш-кидку. Результат зараховуватиметься по останньому, тож кожен з учасників має відчути себе, як частина єдиного бойового підрозділу. На цьому етапі можна допомагати один-одному, - підкреслив начальник фізичної підготовки та спорту 169-го навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України капітан Владислав Сусло, - Завдяки таким випробуванням, крім тренування фізичної витривалості в комплексі з вогневою підготовкою у вояків формується командний дух і вольові якості, - далі розповів офіцер.

Вадим МИСНИК



Теги:змагання, селище Десна, армія


Читайте також






Коментарі (0)
avatar