Головна › Новини › РЕЛІГІЯ
Собор Елладської церкви розгляне українське питання
09-Жов-19 235 0.0 0
Позачерговий Собор ієрархів Церкви Греції 12 жовтня, у суботу, розгляне тему «Інформація про Автокефальну Церкву України» ("Ενημέρωσις περί του Αυτοκεφάλου της Εκκλησίας της Ουκρανίας.")

7 жовтня 2019 р. Блаженнійший Архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім ІІ підписав відповідне розпорядження.

Як відомо, цього тижня у Афінах відбудеться чергове засідання Собору ієрархів Церкви Греції, яке завершиться 11 жовтня. Серед переліку тем засідання не було жодної, пов‘язаної з Україною, тому промосковські інформаційні ресурси поспішили повідомити, що «питання про визнання автокефалії ПЦУ Собор Грецької Церкви не розглядатиме».

Як це є стандартним для таких ресурсів, вони поспішили бажане видати за дійсне. Справді, на черговій сесії Собору ієрархів питання не розглядатиметься. Але одразу наступного дня Глава Собору і Предстоятель Церкви Греції Блаженнійший Архієпископ Ієронім скликає позачергове засідання - обравши таку форму задля дотримання певних процедурних традицій.

Слід нагадати, що «українське питання» вже було заслухане Постійним Синодом Церкви Греції, який взяв до відома звіти двох синодальних комісій щодо питання української церковної автокефалії. Обидва звіти були позитивними. За підсумками слухань Синод констатував, що Вселенський Патріарх має право проголошувати автокефалію Помісних Церков (в той час як РПЦ наполягає, що необхідно це робити лише за наявності згоди всіх Помісних Церков, маючи на увазі, насправді, неможливість проголосити автокефалію без згоди Московського Патріархату).

Також Синод констатував звичайне право Архієпископа Афінського вирішувати питання, пов‘язані з появою нової автокефальної Церкви - тобто спосіб та порядок входження з нею у відносини, як з Церковою-Сестрою, включення імені Предстоятеля для поминання у Диптиху, тощо.

Слід очікувати, що таку саму підтримку питання отримає і від Собору ієрархів Церкви Греції.

P.S. Чекаємо чергової порції московських побрехеньок «Собор нічого не вирішив», «вирішив, але не те, чого чекали», «може щось і вирішив, але це не має ніякого значення» та «відомий грецький протоіподиякон у своєму Фейсбуці розкритикував прийняті рішення»?

Архієпископ ЄВСТРАТІЙ (ЗОРЯ)Теги:Томос, архієпископ Євстратій, ПЦУ, Елладська церква, українська автокефалія


Читайте такожКоментарі (0)
avatar