реклама партнерів:
Головна › Новини › Гаряча точка

Що то за "робінгуди" -- протилежна позиція

Сьогодні має проходити пікетування Деснянського суду, де розглядається справа так званих ніжинських "робінгудів". З метою об'єктивного висвітлення позицій сторін, публікуємо статтю, що надійшла на редакційну пошту і відображає позицію міліції, судячи з тексту.

Скоро суд після розгляду кримінальної справи винесе вирок у справі так званих «ніжинських робінгудів». Псевдоактивісти знову почнуть проводити акції та брифінги на підтримку підсудних, тому спробую прояснити ситуацію, що то за борці за справедливість.

Так, у 2010 році співробітники УБОЗ УМВС затримали бандитське угруповання, яке складалося з семи чоловік і промишляло тим, що, застосовуючи фізичне насильство, вимагали у людей гроші. Зараз їх судять за кількома статтями кримінального кодексу України: 257 (бандитизм), 186, ч. 5 (грабіж, вчинений в особливо великих розмірах або організованою групою), 187, ч. 2, 4 (розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб; розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою), 189, ч. 4 (вимагання, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах), 263, ч. 1 (незаконне поводження зі зброєю), 289, ч. 3 (незаконне заволодіння транспортним засобом, поєднане із застосуванням або загрозою застосування насильства), 357, ч. 3 (викрадення, привласнення, вимагання документів), та вже є люди які стверджують, що не злочинці, а «робінгуди», бо вони начебто, застосовуючи фізичне насильство, примушували відмовитися від продажу наркотиків землякам, тим самим «виконували» обов’язки міліції. Правоохоронці ж тільки тим і займаються, що «кришують» наркоманію…

Тож спробуємо розібратися, чи такі вже ці «робінгуди» благородні.

Так, у 2010 році колишній заступник начальника УБОЗу УМВС України в Чернігівській області, майор міліції Олександр Шипілов, а тапер начальник міськвідділу з обслуговування м. Ніжина та Ніжинського району розповідав, як зловмисники напали на ніжинця, запхали його в машину, і звинувативши, у розповсюдженні наркотиків, вивезли до лісу, де стали вимагати 1000 доларів. Побили, ще й електрошокер кілька разів застосували (хоча його можна застосовувати тільки один раз, інакше людина може померти). А коли той не піддався на тортури, почали погрожувати, що живим він не залишиться, якщо не дасть їм грошей. Чоловік не витримав і, коли зловмисники відвезли його додому, віддав їм 3850 гривень — усі гроші, які в нього були, тим самим позбавивши своїх дітей до існування, оскільки гроші відданні їм «борцям за справедливість» планував витратити на купівлю шкільної форми своїм дітям. Коли ж додому повернулася дружина і побачила сильно побитого чоловіка, стала допитуватись, хто це зробив. Потерпілий розповів, що так над ним познущались міліціонери, а тому немає сенсу звертатись до правоохоронців…

Майже за таким самим сценарієм проходили й інші напади. Олександр Іванович тоді обмовився, що організатор банди раніше був судимий, але це тільки частина правди: 31-річний уродженець Плисок Борзнянського району, ватажок банди Владислав, починаючи з 1998 року, був тричі судимий, першого разу за «розкрадання державного або колективного майна шляхом крадіжки», за рік — за «розбій з метою розкрадання державного або колективного майна», за що отримав шість років позбавлення волі, і останнього разу за ст. 391 КК України (злісна непокора вимогам адміністрації виправної установи). Та й решта банди «не пасуть задніх»: із шести «робінгудів» (не рахуючи ватажка) троє судимі за грабіж, крадіжки та хуліганство, один – за незаконні операції з наркотиками. І це ще не все: деякі «борці» з наркоманією самі вживали наркотики. А ще є свідчення, що відібрані наркотики «робінгуди» передавали своїм людям, аби ті їх продавали, щоправда, людина, яка їх давала, зараз сидить в одній із колоній України і тому зараз відмовляється від своїх свідчень.

— Нашими працівниками задокументовано 13 злочинів, — розповідає начальник УБОЗу УМВС України в Чернігівській області полковник міліції Олександр Силкін, — 11 з яких скоєно у складі організованої злочинної групи. В числі інкримінованих та задокументованих злочинів: бандитизм, 5 вимагань, 2 розбійних напади, грабіж, незаконний обіг вогнепальної зброї та наркотичних засобів, незаконне заволодіння транспортним засобом, викрадення документів.

Розбійники кажуть, що їхній ватажок не раз повідомляв міліцію про торгівлю наркотиками в Ніжині, але його інформація залишалася поза увагою, що й спонукало його до створення злочинної групи і проведення несанкціонованих дій. Насправді це не так, від нього телефоном надійшло одне-єдине повідомлення, це було 9 квітня 2010 року, і в ньому немає відомостей про конкретних осіб, причетних до наркоторгівлі, а тільки інформація про те, що в під’їзді одного з будинків на вулиці Шевченка розкидана рослинна речовина темно-зеленого кольору, схожа на рештки коноплі, та й то при перевірці ніхто з мешканців під’їзду не зміг пояснити правоохоронцям, звідки з’явилася речовина…

Більше того, член правління Всеукраїнської громадської організації «Об'єднання Богдана Хмельницького» Денис Ципін, який є офіційним представником підозрюваного Владислава, заявив про погрози, які нібито лунали з боку міліції на адресу його клієнта і що клієнт скаржився йому, що його «міліція незаконно затримує, привозить до райвідділу і каже: якщо будеш бити наркодилерів, ми тебе посадимо, знайдемо привід і посадимо». Ця інформація була ретельно перевірена відділом внутрішньої безпеки в Чернігівській області і свого підтвердження не знайшла.

Та й робота ніжинських бнонівців свідчить про протилежне. Так, упродовж 2011 року співробітники порушили 28 кримінальних справ за збут наркотиків, було проведено 15 спеціальних оперативних заходів. Фігурантами у даних кримінальних справах є 13 осіб, 11 з яких були заарештовані. Також 3 особи затримувались в порядку статті 115 Кримінально-процесуального кодексу України (яка визначає підстави та порядок затримання осіб) за скоєння злочинів, передбачених ст. 308 Кримінального кодексу України (викрадення, привласнення чи вимагання наркотичних засобів). Працівники ніжинського БНОНу за 2011 рік виявили та припинили 107 фактів порушення норм антинаркотичного законодавства України, за якими порушили 88 кримінальних справ. А в області за 2011 рік порушили 998 кримінальних справ за незаконні операції з наркотиками, в тому числі 396 — за збут наркотиків. Припинено діяльність 46 груп наркозбувальників. У справах за викритими фактами наркоторгівлі проходять 206 чоловік, з яких за 115 статтею Кримінально-процесуального КУ затримали 165, а пізніше 118 з них суди обрали запобіжний захід взяття під варту…

Варто звернути увагу на слова Ципіна і про підготовку звернення організації, до якої він належить, буцімто до всіх владних структур, з повідомленням про наявність у Ніжині потужного наркотрафіку та проханням навести законний лад і те, що працівники їхньої організації долучили відеозаписи всіх розмов потерпілих, котрі повідомляли, які саме працівники міліції «кришують» їхній бізнес, а також свідчення працівників міліції, які в них були на той час, де вони зізнавалися в тому, що «кришують» цей наркотрафік. І ось такий відеодиск разом зі зверненням вони передали до приймалень всіх високопосадовців в Україні. Але таких зізнань працівників міліції насправді немає, тож нікуди вони не надходили. Щодо розповідей потерпілих про протиправні дії міліціонерів, то ці зізнання отримані підсудними від побитих і морально знищених людей…

Тож слова захисника слід розцінювати як свідому провокацію та спробу тиску на суд, аби шляхом створення вигідної громадської думки про бандитів вигородити їх. Неправда і те, що міліція «відбілює» потерпілих, адже з початку цієї кримінальної історії того факту, що дехто з потерпілих — наркозалежні, ніхто не приховував. Більше того, ніжинські бнонівці затримали, а потім і заарештували одного громадянина, що фігурує у справі як потерпілий, бо надійшла інформація про його причетність до торгівлі психотропною речовиною (амфетаміном). Зараз проти нього порушено кримінальну справу за ст. 307, ч.2, ККУ (збут наркотичних засобів або психотропних речовин). Та й твердження адвоката підсудних Катерини Нікітюк, що начебто потерпілі, не зверталися до лікарні після їх побиття «робінгудами», якщо є правдою, так тільки в тому, що потерпілі, дійсно, не вказували,хто завдав їм тілесних ушкоджень. Проте медичні документи, які містять всі ці відомості, слідством були вилучені і приєднані до справи.

У підозрюваних вилучили кілька автомобілів, пістолет, наручники, електрошокер, набої, наркотичну сировину, а також, DVD-програвач, відібраний «безкорисливими робігудами» у однієї зі своїх жертв…

Христина РОЖНЕНКО



Теги:ніжинські робінгуди, Деснянський суд, Ніжин, наркоторгівля


Читайте також






Коментарі (1)
avatar
1
Особисто мені цікаво не що то за "робінгуди", а дещо інше, панове АВТОРИ ПАСКВІЛЯ. А цікавить мене, чому наркобариги Ніжина гуляють на свободі?
avatar