реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

Премія імені Сергія Ілліча Богдана

Чернігівські обласні газети «Світ-інфо» і літературно-мистецька – «Струна» (засновник і редактор Петро Антоненко) та Чернігівський Культурно-мистецький центр «Інтермеццо» заснували щорічну обласну літературно-мистецьку та історико-краєзнавчу премію імені Сергія Ілліча Богдана (1933 – 2016), Почесного громадянина Чернігова, Заслуженого лікаря України, багаторазового депутата обласної і міської рад, поета, прозаїка, відомого громадського діяча. Премія заснована за погодженням з родиною С. Богдана і присуджується щороку, у червні, до дня його народження.

Визначено лауреатів премії імені С. Богдана 2023 року. Називаємо їх.

Олександр Олійник, Чернігів, поет, журналіст – за творчі здобутки, літературнознавчі публікації останніх років у зазначених газетах, а також роботу по збереженню літературної спадщини Чернігівщини. Олександр Олійник кілька десятків років вів на обласному радіо щомісячний літературний журнал «Сонячні кларнети», що був справжньою панорамою літературного життя Чернігівщини.

Сергій Горобець, Чернігів, кандидат історичних наук, співробітник Українського інституту національної пам`яті – за серію публікацій останніх років у газеті «Світ-інфо», присвячених історії Чернігівщини у ХХ столітті.

Колектив науковців Національного заповідника «Гетьманська столиця» (Батурин) – за подвижницьку роботу по збереженню нашої національної пам`яті, зокрема, за спільний з газетою «Світ-інфо» просвітницький проєкт «Батурин – Гетьманська столиця», за яким протягом 2016 – 2023 років у газеті надруковано близько 300 публікацій науковців заповідника.

Громадська організація «Спілка жінок Менщини» – за реалізацію двох цікавих краєзнавчих проєктів. Ними безпосередньо займається заступниця голови ГО Вікторія Неруш. З червня до серпня 2022 року команда «Спілки жінок Менщини» втілювала проект «Настільна гра «Менські говірки». Проект ставив за мету залучення різних вікових груп до пошуку, збору та запису діалектів Менщини – для розробки та виготовлення настільної гри. Командою здійснено пошук та запис мови місцевих жителів – носіїв діалектів, архаїзмів. До збору могли долучитися всі охочі жителі громади, вихідці з Менщини, краєзнавці. Однією з цільових груп проекту стали внутрішньо переміщені особи. Цього року колектив реалізовує проект «Очі Менщини», який полягає у фотозйомці чудових зразків деревної різьби над вікнами в Менському регіоні.

Петро АНТОНЕНКО



Теги:премії, чернігівська Просвіта, Петро Антоненко, Сергій Богдан


Читайте також



Коментарі (0)
avatar