реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОНОМІКА

Податок - там, де працюєш!

Більше 500 роботодавців Чернігова зареєстровані як платники податків за межами міста.
Прийняття цього Закону - це мрія багатьох ОТГ і міст України.
Давно пора було б так впорядкувати, бо це справедливі стосунки між громадою і підприємством, яке отримує прибуток на її території.

Костянтин ІВАНОВ

Зареєстровано проєкт Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб за фактичним місцем здійснення діяльності фізичними особами" (реєстр. №5244-3), над яким ми спільно з експертним середовищем працювали останні декілька тижнів.

Законопроєктом пропонується:
1⃣ закріпити визначення поняття "відокремлений підрозділ" з метою застосування його для цілей Податкового кодексу України;

2⃣ зобов'язати підприємства та самозайнятих фізичних осіб сплачувати ПДФО на заробітну плату найманих працівників до відповідного бюджету за:

▪ місцезнаходженням юридичної особи та її відокремлених підрозділів, де фактично працюють такі працівники;
▪ податковою адресою самозайнятої фізичної особи, у якої працюють такі фізичні особи - платники податку.

Чому це важливо❓
Зараз законодавчо закріплено лише ПРАВО, а не ЗОБОВ’ЯЗАННЯ, сплачувати ПДФО до тих місцевих бюджетів, на території яких здійснюється реальна виробнича діяльність (ферми, склади, цехи тощо).
Однак, часто так трапляється, що задля спрощення податкового адміністрування, деякі недобросовісні підприємства нехтують інтересами тих громад, на території яких безпосередньо здійснюється їх діяльність. І сплачують всі податки в бюджет, де зареєстрована юридична особа – центральний офіс.

Простіше: на території ГРОМАДИ №1 знаходиться центральний офіс, де зареєстровані всі працівники такої юридичної особи – керівництво, юристи, інженери, агрономи, робітники складів, технічний персонал тощо. І податки на зарплати цих працівників сплачуються в бюджет ГРОМАДИ №1.

А на території ГРОМАД №2, №3, №4 розташовані виробничі потужності цієї юрособи – землі, складські приміщення, елеватори, автотранспортні підрозділи з рухомим майном тощо. І там фактично працює більшість персоналу, але ПДФО на зарплати в бюджети цих громад від цієї юрособи не перераховується взагалі.

Хочу наголосити☝️, для бюджетів ТГ саме ПДФО є базовим бюджетоутворюючим податком, який оперативно може бути перерозподілений на фінансування соціально-важливих проєктів розвитку громад.

Тому, задля забезпечення справедливого розподілу податкових нарахувань на заробітну плату, цим проєктом фіксується ЗОБОВ’ЯЗАННЯ підприємств сплачувати ПДФО за фактичним місцем знаходження виробничих підрозділів, на яких використовується праця фізичних осіб на підставі трудових та/або цивільно-правових договорів. Таким чином унеможливлюється централізація податкових надходжень та забезпечується рівномірне наповнення бюджетів територіальних громад.

Звертаю вашу увагу‼
Якщо підприємство і раніше відповідально ставилось до сплати ПДФО на місцях, то після прийняття цього законопроєкту для них нічого не зміниться.

Лариса БІЛОЗІРТеги:Костянтин Іванов, децентралізація, ПДФО, Податки


Читайте такожКоментарі (0)
avatar