реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Під Черніговом вшанували воїна УНР

7 червня 2018 року першу меморіальну дошку на честь офіцера Армії Української Народної Республіки у Чернігівському районі Чернігівської області відкрили в селі Роїщі.

125 років тому Михайло Львович Зінченко народився в Роїщі і тепер на приміщенні місцевої школи земляки встановили меморіальну дошку на його честь.

Михайло Зінченко – учасник Першої світової війни, поручник. Нагороджений орденами Святої Анни 4-го ступеня та Святого Станіслава 3-го ступеня. Після важкого поранення в ногу був демобілізований.

Навесні 1918 р. організував у рідному Роїщі вибори делегатів на Всеукраїнський з’їзд хліборобів і був присутній на обранні Гетьмана України Павла Скоропадського. За що пізніше був заарештований і направлений до комуністичного концентраційного табору.

У жовтні 1920 р. перебрався на Хмельниччину, в район дії Армії УНР, і добровільно вступив до українського війська. Був зарахований до кінної сотні штабу 2-ї стрілецької Запорізької бригади 1-ї Запорізької дивізії. Брав участь в боях під селами Микулинецький Ріжок, Голенищенський Майдан та Миколаїв.

Після поразки Української революції емігрував до Чехо-Словаччини і там закінчив Українську господарську академію в Подєбрадах. В Україні його переслідували більшовики, а в Словаччині – нацисти (за те, що переховував євреїв). Решту життя Михайло Зінченко прожив у Словаччині, там і похований.

Життєвий шлях Михайла Зінченка відновив Олександр Ляшев – краєзнавець, автор ряду цікавих видань про історію села Роїща.

На відкриття меморіальної дошки, змакетованої за сприяння співробітників Українського інституту національної пам'яті Павла Подобєда та Владислава Куценка і виготовленої за кошти небайдужих уродженців Роїща, приїхала двоюрідна правнучка Михайла Зінченка чернігівка Лариса Губко. А донька українського патріота, що нині мешкає в Парижі і розшукана дослідником лише місяць тому, надіслала селянам теплого, проникливого листа і обіцяла приїхати в Роїще найближчим часом.

Поручник Зінченко М.Л. на сьогодні є одним із небагатьох учасників Української революції 1917-1921 рр. – вихідців з нинішнього Чернігівського району Чернігівської області, біографії яких відомі досить докладно. Однак пошукова робота не припиняється. Нині дослідники активно вивчають життєвий шлях сотника УНР, уродженця сусіднього з Роїщем села Хмільниці Олександра Миколайовича Гайманівського. І готуються до відкриття меморіальної дошки на його честь до Дня Незалежності України. А в селищі Михайло-Коцюбинському (центрі однойменної об’єднаної територіальної громади) мають намір вшанувати Максима Загривного.

Сергій ГОРОБЕЦЬ, Український інститут національної пам’ятіТеги:УІНП, Роїще, УНР, Сергій Горобець, Олександр Ляшев


Читайте такожКоментарі (0)
avatar