Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна › Новини › Гарячий коментар

Навіть прокуратура запереживала за інформаційну безпеку

Прокуратура Чернігівської області заявила до Київського окружного адміністративного суду позов в інтересах держави до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Йдеться про зобов’язання останньої до вжиття заходів для належної організації надання послуг з теле- та радіомовлення у прикордонних з Російською Федерацією районах Чернігівської області. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області.

Нагадаємо, що обласне товариство "Просвіта" імені Т.Шевченка неодноразово звертало увагу влади на безладдя в інформаційноцу просторі північних районів Чернігівщини.

Порушення інтересів держави полягає у незабезпеченні відповідачем інформаційної безпеки громадян внаслідок неналежної трансляції українських каналів.

Встановлено, що у п’яти районах Чернігівської області на території населених пунктів, які розташовуються на відстані близько 20 км від російсько-українського кордону, має місце упевнений прийом лише 2 українських каналів в аналоговому просторі; у цифровому просторі програми не транслюються взагалі. Поряд з цим, Росія транслює на ці прикордонні території до 30 своїх телеканалів.

При цьому, навіть попри незначну комерційну привабливість трансляції на території з незначною кількістю населення, можливості для забезпечення жителів цих районів належними інформаційними послугами є. Спеціалізоване державне підприємство «Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення» (Концерн РРТ) неодноразово зверталося до органів влади із вказаного питання. Державне підприємство висловлювало готовність власним коштом (за рахунок плати за надані послуги) побудувати необхідну інфраструктуру, але відповідного дозволу не отримало.

В умовах, коли наша держава знаходиться у складній військово-політичній ситуації, зумовленій агресією сусідньої держави, яка транслює свої телеканали на територію України, ситуація потребує невідкладних заходів реагування, спрямованих на забезпечення національних інтересів у цій сфері.

Згідно законодавства, визначення можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення здійснюється на замовлення Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення відповідно до вимог законодавства про телекомунікації та радіочастотний ресурс. Вона ж здійснює розбудову мереж мовлення шляхом ліцензування окремих його видів.


Василь ЧепурнийГоловний редактор

Теги:інформаційна безпека, чернігівська Просвіта, Нацрада з питань телебачення і раді, російсько- українська війна


Читайте також






Коментарі (0)
avatar



Для більш комфортної роботи користувача, цей сайт використовує файли cookies. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з Політикою використання файлів cookies.