реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Московські танці в Севастополі: де СБУ?

Керівництво Севастополя стурбоване публічними заявами депутата Державної думи Росії Костянтина Затуліна щодо українського статусу міста. Нагадаємо, що нещодавно, після дворічної заборони через різкі політичні заяви, українська влада дозволила російському політику приїхати в Україну.

Перебуваючи у приморському місті, російський депутат знов зробив низку заяв, які на думку місцевої виконавчої влади, вкотре мають бути вивчені компетентними державними органами України.

Заяви депутата Держдуми Росії Костянтина Затуліна про його особисте бачення статусу Севастополя голова Севастопольської міської державної адміністрації Сергій Куніцин назвав «неприпустимими» та «провокаційними».

Реакція міського голови пролунала після того, як російський депутат, виступаючи у Домі Москви, що, до речі, побудований на головній площі Севастополя, вдався до припущень щодо, як було сказано, більш оптимальної, наприклад, російської форми управління українським містом.

"Ці рішення визнають українську юрисдикцію над Севастополем. Йдеться про даність у наших міждержавних відносинах. Чи є це оптимальним з точки зору розвитку Севастополя або ні, є різні думки. Особисто я вважаю, що могли б підійти інші форми управління Севастополя, аж до спільного кондомініуму над Севастополем або оренди Севастополя в цілому Російською Федерацією. Є безліч різних варіантів", - заявив пан Затулін.

Як повідомляє прес-служба міськдержадміністрації Севастополя, з метою недопущення у подальшому подібних провокаційних заяв, про висловлювання депутата Держдуми Росії у Севастополі вже повідомлено Адміністрацію Президента України та МЗС країни.

"Якби це говорив лідер якоїсь політичної партії.... Але це каже депутат Держдуми! Я думаю, жоден народний депутат України чи губернатор ... не дозволив би собі, приїхавши у Москву чи Санкт-Петербург, говорити про те, щоб в оренду Таганрог забрати чи щось подібне", - цитують Сергія Куніцина агенції.

Роздратування міського голови Севастополя викликали й висловлювання Костянтина Затуліна щодо масштабного проекту зі створення у місті Вільної економічної зони. Наприклад, на думку депутата Держдуми Росії, створення Вільної економічної зони має на меті не соціально-економічний розвиток Севастополя, а прискорення виведення з міста Чорноморського флоту Росії.

"Оскільки це нас - Російську Федерацію - теж стосується, ми не підтримуємо ідею створення у Севастополі вільної економічної зони, умовою якої є виведення Чорноморського флоту. Якщо поняття «Вільна економічна зона» припускає, що вільним Порто-Франко-Севастополем розгулюватимуть американські та натовські військовики, спокійно проникатимуть на кораблі та у військові частини Чорноморського Флоту Росії, вестимуть з російськими військовослужбовцями торгівлю сувенірами та значками, то особисто я проти такої вільної економічної зони…"

Сергій Куніцин вважає заяви Затуліна провокаційними
У свою чергу Сергій Куніцин каже, що сприятливий податковий режим вільної економічної зони привабить до Севастополя інвестиції потрібні для розвитку міста. За словами міського голови, проект вільної економічної зони підтримує і президент України.

"І головне, що Віктор Федорович Янукович сказав, що він та парламентська фракція Партії регіонів, а також Литвин і всі-всі готові підтримати Севастополь. Я не знайшов нікого, хто б сказав, що він проти вільної економічної зони…"

Словесна перепалка між паном Затуліним та паном Куніциним відбулася якраз тоді, коли президент України Віктор Янукович, призначивши велику кількість керівників місцевого, зокрема кримського рівня, чомусь не зробив призначень у Севастополі, куди навіть планував, але так і не приїхав. Оглядачі кажуть, що президент не визначився, чи залишити у виконавчій владі міста Сергія Куніцина, що відкрито підтримував Віктора Януковича на виборах, чи призначити міським головою місцевого керівника Партії регіонів та голову міськради Валерія Саратова, або взагалі поставити тут якусь нову непублічну людину.

Радіо "Бі-Бі-Сі"
Теги:Янукович, Севастополь, СБУ, КУНІЦИН, провокації Кремля, Крим, Затулін


Читайте такожКоментарі (0)
avatar