Чорноморський флот приваблює терористів?
Це випливає з його слів у коментарі газеті "Комерсант-Україна" із приводу того, що СБУ і ФСБ РФ планують підписати протокол до угоди про співпрацю, за яким до Криму повернуться співробітники російської контррозвідки.
"Протокол, укладений у 2000 році, відповідно до якого підрозділи ФСБ (до кінця 2009 року) знаходилися в Криму, ніколи не відповідав законодавству України", - заявив Наливайченко. Цей протокол був скасований з його ініціативи.
Крім того, екс-голова СБУ упевнений, що функції, які з 2000 до 2009 року були покладені на офіцерів ФСБ, - зокрема, протидія шпигунству на ЧФ РФ і антитерористична діяльність, - може і повинна виконувати українська спецслужба.
"Ми зробили чіткий висновок: у нас достатньо сил самостійно справлятися з цими завданнями", - сказав Наливайченко.
"І найголовніше, російська контррозвідка на нашій території чинила недружні акти, у тому числі вербувальні підходи й підходи до таємниценосіям, порушуючи Кримінальний кодекс України", - підкреслив він.
Зі свого боку, перший заступник голови комітету Держдуми Росії у справах СНД і зв'язках зі співвітчизниками Костянтин Затулін вважає повернення співробітників російської контррозвідки до Криму закономірним.
"Було б логічним при перезавантаженні відносин між нашими країнами зняти дратівні фактори, які цілком і повністю вигадані попередниками нинішніх уряду й президента (України)", - сказав він.
За словами Затуліна, необхідність присутності офіцерів ФСБ на ЧФ РФ пов'язана з безпекою військових частин і усталеною практикою взаємодії між міністерством оборони РФ і ФСБ.
"Терористична загроза досить велика, а ФСБ залучена в боротьбу з тероризмом по всій території Росії і має неспівмірно більший досвід у цьому питанні, ніж українська Служба безпеки", - сказав Затулін.
"Тому, з огляду на численні обіцянки зробити Чорноморський флот об'єктом терористичних загроз, присутність співробітників ФСБ на ЧФ РФ затребувана незалежно від характеру наших відносин із Україною", - заявив він.
Читайте також |
Коментарі (0) |