Головна › Новини › ПОДІЇ
Московська церква готує захоплення українського храму
25-Вер-20 379 0.0 1
Російська православна церква в Україні розпалює черговий церковний конфлікт. Цього разу у селі Біловежі Перші, що на Чернігівщині. Московські священники намагаються відібрати у громади села щойно відреставрований храм Олександра Невського. І це проти волі громади, яка вже провела збори і вирішила приєднатись до ПЦУ.

Про події в Біловежах для Духовного фронту України розказав Сергій Салій.

Храм Олександра Невського був збудований ще в 1855 році Олександром Кочубеєм, нащадком генерального судді Війська Запорізького Василя Кочубея. У храмі служили, вінчали і відспівували майже 100 років, поки у 1950-х радянські окупанти його не закрили. Поступово церква руйнувалась і заростала хащами.

Так було до весни цього року. Анонімна меценатка вирішила відреставрувати церкву і передати її місцевій громаді. Мешканці села звернулись до священника ПЦУ з Бахмача Володимира Павлини, щоб той допоміг зареєструвати православну громаду та освятив храм.

Громада вже закінчує реєстрацію документів парафії у Департаменті культури і туризму, національностей і релігій Чернігівської ОДА. Але священники МП вирішили перехитрити всіх – тихцем захопити храм, освятити його і почати проводити в ньому службу. Захоплення призначили на суботу, 26 вересня.

Мешканці села, як тільки дізнались про плани московських священників, звернулись до отця Володимира – давайте вже освячувати храм, він належить громаді, а вона за українську церкву.

“Я думаю, що на Україні повинна бути українська церква. А у Москві хай буде московська”, – заявив голова Біловежівської сільської ради Олександр Шуба.

Протоєрей Володимир приїхав до села у четвер, але тут на нього чекав неприємний сюрприз – реставратори на храм повісили замок і відмовились впускати українського священника, мовляв – ми ще не закінчили реставрацію і взагалі приїжджав інший священик і сказав, що святитимуть у суботу.

“Виконавець робіт забудовника не відкриває храм людям. От тому люди на стільки обурення їхнє велике, що їм не хочуть відкрити їх же храм. І в них виникає логічне запитання – для кого вони цей храм реставрують”, – каже отець Володимир.

Близько другої години дня, після того як реставратори відмовились відкрити храм, сільська рада викликала поліцію, щоб скласти протокол про недопущення людей в церкву, яка знаходиться на землі громади. Поліція приїхала, взяла свідчення у людей… і поїхала.

Коли громада розійшлась, і біля порога храму залишилось мало людей, до церкви приїхав благочинний РПЦвУ в Бахмацькому районі Віктор Воробей і демонстративно зайшов до церкви. Він не зважав на щойно пофарбовану підлогу, поводився вкрай нахабно і виклично. І всім своїм виглядом показував хто буде там хазяйнувати.

Зараз ситуація в селі залишається напруженою. Чекають в суботу незваних гостей, прислужників московського патріарха Кіріла. Місцеві мають інформацію, що захоплення очолить Клімент Вечеря – єпископ РПЦ у Ніжині. До речі, Вечеря один з найодіозніших пропагандистів “рускава міра”. Він є членом Міжсоборного “прісутствія” РПЦ, відповідає за інформаційну політику МП в Україні й має низку нагород безпосередньо від московського патріарха.
"Духовний фронт України"


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:захоплення храму, рейдерство, Білі Вежі, РПЦ, ПЦУ, Чернігівська єпархія


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
1
Александр невский...это наверно какой то бандерский святой,раз нужно передать томосятникам...к стати,упц мп официальная церковь,легально зарегистрированная в украине и ,о боде,в отличии от пцу(в томосе прописано СЦУ)признана ВСЕМИ церквями мира...
avatar