Левко Лук’яненко критикує Мовчана і пропонує Чепурного
![](https://siver.com.ua/_nw/124/s26854112.jpg)
Шановні делегати конференції!
Вітаю вас із черговим зібранням для розгляду проробленої праці та вироблення конструктивного плану подальшої діяльності!
«Просвіта» має велику історію. У Львові заснована 1868 року. «Просвіта» організовувала бібліотеки, читальні, хори, театри, видавала газети, підручники українською мовою тощо. У Чернігові «Просвіту» заснували 1905 (6) року. Михайло Коцюбинський головував 1906 -1908 роки.
Царат переслідував «Просвіту». Коцюбинський писав: «Хочемо скликати збори – заборонено; хочемо зробити театральну виставу – заборонено. Навіть концерт М.Лисенка на користь «Просвіти» заборонили. Кажуть, існуйте на папері, а жити не дамо». І «Просвіта» закрилась. Відновила діяльність 1917 року. На початку 20-х років московська окупаційна влада заборонила «Просвіту» остаточно і вона відновила діяльність, як товариство української мови у наш час 1989 року.
1990- 1993 роки Товариство відіграло велику роль у витісненні російської й поширенні української мови.
Головування П.Мовчана веде до поступового примирення «Просвіти» з антиукраїнською діяльністю влади. Воно втратило бойовитість і ганебно мириться з русифікацією.
Бажаю Чернігівській «Просвіті» активніше відновлювати бойовитість у боротьбі проти новітніх русифікаторів за поширення української мови й культури та українського національного духу в нашій рідній Чернігівщині.
На посаду голови «Просвіти» на наступний термін прошу розглянути кандидатуру Василя Чепурного.
30 травня 2013 року.
Л.Лук’яненко»
Читайте також |
Коментарі (0) |