реклама партнерів:
Головна › Новини › РЕЛІГІЯ

Греко-католики обирають свого главу

У селищі Брюховичі (Львівська область) у Реколекційному центрі імені патріарха Йосипа Сліпого синод єпископів Української греко-католицької церкви (УГКЦ) сьогодні приступить до процедури обрання верховного архієпископа УГКЦ.
Для участі в синоді, на якому буде обраний новий глава УГКЦ, запрошені всі 50 єпископів церкви з України, Західної Європи, США, Канади, Бразилії, Аргентини та Австралії.

45 членів синоду приїхали в Брюховичі ще в п'ятницю, а інші п'ятеро повідомили, що не зможуть взяти участь у виборах глави УГКЦ з поважних причин.

Новим главою УГКЦ може стати будь-хто з єпископів, незалежно від того, чи присутній він на синоді, проте голосувати мають право лише прибулі. Головними умовами участі у виборах є вік єпископа-кандидата - старше 40 років - і більше 10 років священнослужіння.

У суботу члени секретаріату синоду і обслуговуючий персонал Реколекційному центру дали клятву про нерозголошення почутого ними на синоді під час обрання верховного

Згідно з каноном УГКЦ день перед обранням верховного архієпископа члени синоду повинні провести в молитвах. Тому в неділю в соборі Святого Юра у Львові всі 45 єпископів відслужили божественну літургію.

Процедура обрання починається зі спільної молитви, після чого кожен єпископ приносить присягу і отримує бюлетень з прізвищами 50 кандидатів.

"Єпископ має право на один голос. Голосування листом або через заступника заборонено. Тільки члени синоду, секретар та лічильна комісія з двох осіб (епіскопів – ред.) можуть бути присутніми у кімнаті для виборів, - розповів Ігор Возняк .- Члени синоду повинні залишатися на місці проведення синоду до підтвердження вибору і офіційного проголошення нового предстоятеля УГКЦ".

Для перемоги кандидатові достатньо набрати 2/3 голосів, в іншому випадку голосування переноситься на наступний день.

У новообраного верховного архієпископа є два дні, щоб прийняти або відхилити вибір синоду. У разі згоди він повинен особисто відправити лист римському архієрею (Папі Римському) для затвердження результатів виборів, розповів Яців.

Нагадаємо, 10 лютого 77-річний верховний архієпископ УГКЦ Любомир (Гузар) оголосив про свій відхід з поста за станом здоров'я. До обрання нового глави церкви його обов'язки виконує архієпископ Львівський Ігор (Возняк), який є адміністратором УГКЦ.

Коммерсантъ-Украина







Теги:УГКЦ, львів, греко-католики, Любомир Гузар


Читайте також






Коментарі (0)
avatar