реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Допомогу Рибакова шукали на сесії Щорської райради

У Щорському районі полюбляють помпезно звітувати на сесіях райради. Так у листопаді прозвітував про роботу за 10 місяців від початку поточного року голова Щорської райради Іван Орда. Доповідь про роботу виконавчої влади за минулий рік виголосив ще у березні цього року голова Щорської РДА Олександр Грабовський.

Якщо говорити про форми такої діяльності органів влади та місцевого самоврядування, то їх треба тільки вітати. Все чиниться відповідно до регламенту: щороку голови РДА і райради мають звітувати про зроблене. Аналізувати досягнуте, не приховуючи недоліків, називати проблеми та шляхи їх розв’язання. Інакше такі звіти втрачають будь-який сенс.

За формою — все в ажурі

Щодо звіту голови райради, то за формою він був в ажурі. Обговорювався в постійних комісіях, тези звіту публікувалися аж на цілу сторінку дрібнесеньким шрифтом у райгазеті. (От тільки чи вистачило в читачів терпіння прочитати ті «тези»?) Слухачі ж на сесії — депутати райради, керівники та начальники відділень РДА, голови місцевих рад — звіт слухали нібито уважно, але ж і байдуже. Адже речі виголошувалися їм добре відомі, частково чимось схожі з весняним звітом голови райдержадміністрації. Хоч, звичайно, немало було і нового. Приміром, згадка про результати виборів: при явці виборців лише 59,3% Партія регіонів набрала 22,4%, Об’єднана опозиція «Батьківщина» — 21,2%, КПУ — 21,2%, Радикальна партія — 13,5%, «УДАР» — 11,8%. Тобто радіти партії влади немає підстав, хоч і першість вибороли. «Для виборців ми — влада, яка повинна відповідати за все, що робиться в районі», — підкреслив Іван Орда. На словах чи на ділі?

Заблукали у трьох соснах

Ні в опублікованих у райгазетах, ні у прослуханому на сесії звіті голови райради як не намагався, не почув самокритики, недоліків, проблем та шляхів їх вирішення. А деякі моменти взагалі сприймаються комічно.
Приміром, у звіті стверджується, що завдяки відчутній підтримці народних депутатів України Михайла Чечетова та Ігоря Рибакова для реалізації соціальних та інфраструктурних проектів було залучено 10 мільйонів 764 тис. грн. Але чому ж тоді на попередній сесії райради, у вересні цього року, Іван Орда повідомив на депутатський запит, що в нього немає даних стосовно допомоги народного депутата Рибакова?

А РДА 26 вересня 2012 року надала відповідь на запит одного з депутатів райради, що «згідно з розпорядженням голови ОДА від 18 червня 2012 року № 233 Щорському району виділено на 2012 рік 10 млн 754 тис. грн на реалізацію 16 проектів соціальної та іншої інфраструктури за рахунок субвенцій з державного бюджету. Що ж стосується допомоги народного депутата Рибакова, РДА не має такої інформації і ведення її обліку не входить до повноважень місцевих адміністрацій». Хто ж тоді з районних очільників каже правду? Чи хтось заблукав у трьох соснах?

Валерій МАГУЛА
Скорочено. Повінстю -- в газеті "Сіверщина", передплата на яку триває по всій Україні! Індекс 33580Теги:Щорс, Валерій Магула, РИБАКОВ


Читайте такожКоментарі (0)
avatar