Борги влади підприємцям — понад два мільярди гривень
Перш, ніж звинувачувати активістів Підприємницького Майдану у нанесенні збитків за «псування гранітних плит» на суму 200 тис. грн., влада повинна повернути майже 2 млрд. грн. підприємцям, які вони втратили через незаконне подвійне оподаткування, яке виникло в результаті змінених положень Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Про це заявив Голова Всеукраїнської профспілки працівників ринків, торгівлі та підприємців Володимир Мартиненко, повідомляє прес-служба Національного форуму профспілок України.
«З липня поточного року й до цього часу, з підприємців, які працюють за спрощеною системою оподаткування, у примусовому порядку із шаленим адміністративним тиском стягують додатковий так званий «соціальний збір» до Пенсійного фонду. Загальна сума, яку втратили підприємці сягає до 1 млрд. 968 млн. грн.», - зазначає Володимир Мартиненко.
У профспілках наголошують, що ці примусові відрахування до Пенсійного фонду є незаконними. «Згідно діючого на сьогодні податкового законодавства, до єдиного податку вже входить сума, яка призначається для перерахування до Пенсійного фонду. Вона складає 42% єдиного податку. Після відрахувань до Пенсійного фонду цієї частини єдиного податку, який сплачує приватний підприємець-спрощенець, решта цього податку розподіляється між іншими фондами соціального страхування», - пояснюють у профспілках.
Крім того, підприємці підкреслюють, що після вступу з 1 січня 2011 року в дію Податкового Кодексу, через посилення податкового пресу півтора мільйони тих, хто працює за спрощеною системою оподаткування, щомісячно втрачатимуть мінімум 1 млрд. 50 млн. грн..
«Протягом першого півроку-року дії Податкового Кодексу до 700 тис. підприємців фізичних-осіб та підприємств малого бізнесу взагалі припинять своє існування, тобто втратять майже 100% своїх прибутків. У абсолютному виразі сума цих втрат протягом року складе, приблизно, 26,2 млрд. грн.. Ті ж підприємці, які залишаться працювати, внаслідок погіршення умов економічної діяльності, протягом року загалом додатково втратять від 7,86 млрд. до 23,58 млрд. грн. своїх прибутків», - зазначають у профспілках.
Нагадаємо, за підсумками акцій протесту проти прийняття Податкового Кодексу 2 грудня 2010 року було створено Всеукраїнську профспілку працівників ринків, торгівлі та підприємців.
Прес-служба НФПУ
Читайте також |
Коментарі (1) |
| |