реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОЛОГІЯ

Чернігів: на Шерстянці є власне сміттєзвалище!? ДО ВСЕСВІТНОГО ДНЯ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩЕ

Вже традиційно 5 червня відзначається як Всесвітній день навколишнього природного середовища. Він проводиться, як вважають самі екологи, в цілях усвідомлення суспільством необхідності зберігати і покращувати навколишнє середовище.


Дійсно, на початку червня коли все навкруг буяє зеленню здається, що живемо наче у раю. Але варто придивитися…


Тисячі чернігівців, які щодня користуються вокзальним пішохідним переходом, вже звиклися з купами будівельного та іншого сміття й мотлоху на розі вулиць Ціолковського і Попова на так званій «Шерстянці».

Сюди сміття систематично вивантажують самоскидами та періодично розрівнюють і утрамбовують бульдозером(!), так само як на відомому кожному чернігівцю сміттєзвалищі у Масанах.


Тут ніколи під час суботників і інших «зелених» акцій ні місцеві можновладці, ні активісти численних громадських організацій і партій під прицілом ЗМІ не садять ні дерев, ні кущів та не прибирають сміття. Це ж не парки з пам’ятниками вождю у центрі міста чи біля колишнього будинку культури на тій же Шерстянці.


Тож замість справді зеленого куточка площею майже у гектар біля житлового масиву та міської лікарні № 4 маємо звичайне сміттєзвалище. Поки ще не таке «знамените», як на тих же Масанах, але…
Чому на це не реагує екологічна інспекція ?
А кому реагувати, якщо навіть їх Міністерство охорони навколишнього природного середовища є чи найбільш у нашій державі корумпованою структурою ?
Це ж треба !
1 червня цього року при одержанні хабара (до речі, з претендентів на посади керівників територіальних структур) в особливо великому розмірі був затриманий заступник міністра охорони навколишнього природного середовища Богдан Преснер. Кабінет міністрів України вже звільнив його з займаної посади. А в блоці Литвина оперативно заявили, що хочуть відкликати призначеного за його квотою міністра екології Віктора Бойка.
Виявляється, необхідність зберігання і покращення навколишнього середовища, це – зовсім не головне завдання для посадовців з Міністерства охорони навколишнього природного середовища.
Невже зберігання довкілля - справа тільки громадськості ?

Сергій Соломаха

Коментарі (0)
avatar