Головна › Новини › ЕКОНОМІКА
2 500 гривень за одне телятко
08-Лют-18 568 0.0 0
7 лютого, під час засідання Кабінету Міністрів України прийнято рішення, яке забезпечить підтримку аграрного сектора країни по 5 важливим напрямкам. На це буде спрямовано 6,3 мільярда гривень, що сприятиме розвитку фермерства в Україні, дозволить наростити обсяги сільськогосподарського виробництва, збільшити поголів’я і здешевити утримання худоби, а також здешевити сільськогосподарську техніку для аграріїв, стимулювати садівництво і виноградарство.

Ця програма має сприяти економічному зростанню країни, створенню робочих місць та позитивно вплинути на ціни харчових продуктів.

— Це ті конкретні програми, які можна реалізовувати вже у 2018 році. Також ми мінімізуємо вплив чиновників. Будуть впливати фермерські асоціації, будуть задіяні банківські програми. Я зацікавлений у тому, щоб фермерських господарств стало більше. Це наша спільна мета, — звернувся Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман до аграріїв і зазначив, що завдяки урядовій ініціативі доля фермерських господарств у структурі АПК України може збільшитись вдвічі.

Здешевлення сільськогосподарської техніки

Уряд спрямовує 945 мільйонів гривень на здешевлення сільськогосподарської техніки для аграріїв. Це дозволить сільгоспвиробникам придбати 5050 одиниць вітчизняної сільгосптехніки за суттєво нижчою ціною. Держава компенсуватиме 25% вартості техніки великим сільгоспвиробникам, а фермерам — 40%. Програмою буде охоплений кожен покупець вітчизняної сільськогосподарської техніки.

Дотації на утримання худоби

4 мільярди гривень направляє Уряд на розвиток українського тваринництва. Надається підтримка як агровиробникам, так і громадянам, які утримують молодняк ВРХ. Останні отримають 700 мільйонів гривень державної підтримки, або 2500 гривень на голову молочної корови (трьома траншами). Агровиробники, які утримують молочних корів, отримають 500 мільйонів гривень державної підтримки, або 1500 гривень на голову молочної корови (двома траншами).

Ця ініціатива Уряду має здешевити утримання 700 тисяч голів ВРХ для населення та агровиробників і збільшити в сільськогосподарських підприємствах поголів’я ВРХ на 11%, свиней — на 18%, овець — на 6%. Метою Уряду також є збільшення середньої продуктивності молочного ВРХ з 4 тисяч літрів/рік до 7-9 тисяч літрів/рік.

Агровиробники отримають 50-відсоткову компенсацію вартості високопродуктивного поголів’я, а також біологічного матеріалу та ембріонів на суму 300 мільйонів гривень. 2,5 мільярда гривень агровиробникам буде компенсовано на будівництво або реконструкцію тваринницьких комплексів. Йдеться про 25-відсоткову компенсацію тіла кредиту, залученого на будівництво або реконструкцію комплексів у галузях свинарства, птахівництва та ВРХ; 30% відшкодування вартості введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, побудованих без залучення кредитних коштів; до 3% здешевлення кредитних ресурсів, залучених на проекти із розвитку аквакультури, вівчарства та козівництва.

Розвиток фермерських господарств

1 мільярд гривень виділяє Уряд на підтримку фермерів. Це дозволить здешевити кредити до 1,5 облікової ставки НБУ, отримати 100% компенсації вартості насіння та 90% компенсації вартості дорадчих послуг. При цьому таку підтримку отримають не великі латифундисти, а фермери з земельним банком до 500 гектарів. Це стимулюватиме розвиток фермерства в Україні.

Підтримка кооперативів

Для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Уряд запускає програму підтримки садівництва, ягідництва, заготівлі молока і м’яса, будівництва овоче- та фруктосховищ на умовах співфінансування проектів. 70% витрат на придбання обладнання компенсує держава.

Розвиток садівництва та виноградарства

Обсяг державної підтримки садівництва і виноградарства у 2018 році складе 300 мільйонів гривень. Це дозволить компенсувати 80% вартості саджанців і збільшити уже до кінця року на 3,1 тисячі гектарів площі садів, ягідників та виноградників.Теги:фермерство, тваринництво, садівництво


Читайте такожКоментарі (0)
avatar