А чому це Україна відмовилася від правонаступництва? От і втратили те, що зберегла Росія, включно з ядерним статусом і всілякими фондами. А тепер давай виставляти претензії, курям на сміх?
Порівнюю з Білоруссю і Росією, бо в нас були рівні стартові можливості. У поляків ніколи не зникало приватне господарювання на селі. До їх моделі були ближчими на заході країни. Можливо, там і слід було б застосувати прибалтійський варіянт.
Звісно ж - ніхто не забутий, ніщо не забуте. А далі - все те, про що йшлося у моїй репліці. Наголошую, що каяття насамперед потрібне нам самим, щоб не повторювати фатальних помилок. Не коректно, вважаю, виставляти претензії Росії, бо за більшовизму вона так само як і Україна була частиною СРСР і від того терору також натерпілася. Якщо судили нацистських верховодів, чому так само не комуністичних? Це питання до влад і Росії, і України. Не відбувається той суд, бо комуністичні злочини переплелися з нацистськими . Пригляньтеся до трагедії Корюківки, також це проступає між рядками довженківської "України в огні".
Відбувається хижацька експлуатація земельних ресурсів. Вирощується те, що нам відведено у світовому розподілі, це здійснюють транснаціональні компанії. Питомо українські малі й середні господарства банкрутують, села зникають. У нас нема національної аграрної політики, хоча б на такому рівні як у Білорусі, Росії.
Каяття - це передумова вибачання і прощення. Це відноситься і до нас також. Починати треба з себе, якщо говорити про українців. Німці це зробили і в цьому привабливість європейськості. Щодо більшовизму, то він і на нашій совісті, за це й поплатилися. Про українське каяття чомусь не чутно. Славимо далі винниченків, щербицьких... Не все так красиво й з оунівцями, які зорієнтувалися на нацистів у міжвоєнний період. У цьому зв'язку за приклад могла б бути позиція Павла Скоропадського, але його українці чомусь не вшановують як слід.
Що значить "справитися"? Йде процес очищення , гласно, адже громадськість, а не тільки просвітяни, мають знати, хто є хто. Погано там, де непорядок і...тиша. А потім шило з мішка як вилізе, що аж до Майдану дістає. Та пізно. Гасить влада, як може. Це раніше думали, що репутація нічого не значить. Пані Тетяна її останні крихти втрачає, палить усі мости, як підприємець пішла на самознищення. Виходить, сама з собою і "справилася".
Знесення мало законні підстави, на відміну від установлення. Чому б віруючим не дотримуватися законів? Адже утисків їх віри нема. А так ще одна конфліктна ситуація. Віра без знання безсила.
Російська мова є сурогатом української і нав'язування її травмує психіку маленьких українців. У цьому мав би зупинити міністра Табачника Інститут психології імені Г.С.Костюка НАПН України. Отож готуйтеся, шановний директоре Інституту С.Д.Максименко, одержати "жовту картку" від чернігівської "Просвіти"!
Автор інтерв'ю наводить тінь на плетінь. Не вірить( бо, мабуть, не хоче) в успіх тернопільської ініціативи і закликає покинути "Просвіту" як безнадійно хвору, на його погляд, структуру і зосередитися на міфічному Комітетові захисту української мови. Коли людина зосереджує нашу увагу на негативах іншої людини, а не організації яку та очолює, в її щирості , м'яко кажучи, сумніваєшся.
Ця заява суперечить позиції партії щодо унітарності нашої держави. Правильним було б прибрати з Києва загальнодержавні установи до новоствореного адмінцентру в рамках адмінреформи. Це теж міжнародна практика.
Наскільки тоді була очевидною ціль, настільки зараз це туманно. Адже входження нині до якого б то не було союзу - це відступ від засад Декларації, яка стала віхою до проголошення незалежності. Це від зневіри у власні сили, які можуть бути тільки в сконсолідованому вигляді. На це хибують і влада, й опозиція. А Незалежність одна на всіх.
Як підприємець цілком згоден з думкою шановного дописувача. Більше того, в Іспанії, наприклад, держава фінансує вивчення тільки мови державної, інших - справа приватна.
Ймовірно, цей символ наші князі запозичили, мабуть з Візантії чи Греції. Бо серед місцевих символів такого не було. Був Семаргл( диво-оберіг у трьох іпостасях) та інші. Хоча і той таки прийшов, зі Сходу. Тема вічна, цікава. Комуністи у запереченні пішли далі християн..., тож українська міфологія перебуває тепер під подвійним пресом.
До чого тут премія Винниченка? Це вочевидь прокомуністичний проект на чолі з комуністом Олійником. Цікаво взнати б про досягнення С.Лепявка в ніжинському краєзнавстві та як це впливає на комунізовану дійсність.
Проблема є у відсутності громадського контролю. Нема прозорості щодо загадкових чи резонансних вбивств. Чи заохочується чесність в міліції, у прокуратурі? Чи захистить чесного міліціонера громадськість? Якщо ця громадськість не організована в інститути громадянського суспільства. Самі правоохоронці, як громадяни, чи захищають організовано своє право бути сумлінними? Проблеми міліції треба шукати в проблемах усього суспільства, а не протиставляти одну частину його іншій.
Просто маємо справу з недалекоглядністю цієї жінки. Замість того, щоб замиритися, вона наривається на загострення, яке може покласти край її підприємництву - борги ж треба віддавати, але не в такий спосіб. Утім схоже, що вона - банкрут і це дійство - від відчаю.
У тім то й річ, що ці міліціонери-свинарі не пройшли б тесту на знання державної мови і таким чином не створилася б ситуація. По мові зразу видно хто є насправді - свинопас чи правоохоронець. Мовна культура вимагає дотримуватися правил.
Правильно -"свинар". Нема чому дивуватися. На Чернігівщині головним міліціонером був В.І.Свинарьов, прізвище якого ще раз засвідчує вторинність російської мови.
Чи варто протиставляти Сталіна Скоропадському на користь першого? Нема сумніву, що в умовах існування Української Держави досягнення вченого послужили б українському народові, а не його кату. Ми гордимося українським походженням В.Вернадського і його внеском у створення української науки, так само усвідомлюємо, що йому довелося працювати потім на імперію. Цим пишатися не можемо, а шкодуємо, бо винні в цьому самі українці, що не вберегли тоді державність. Цінуймо її сьогодні!
Вернадський служив науці, а Сталін цим користувався у своїх ганебних цілях, на відміну від П.Скоропадського, який започаткував Українську Акедемію Наук на чолі з В.Вернадським в Українській Державі.Це питання, чому він залишився в більшовицькій Росії, а може виходу іншого не було в нього як у С.Корольова?
Йдеться про порушення законодавства, тому тут емоції ні до чого. Візьміть за приклад РФ і США. Там без знання відповідно російської та англійської годі мріяти про працевлаштування і не тільки в державних структурах. "ПросвІта" ж насамперед має претензії до урядовців, тих же депутатів ВРУ, хоче домогтися порядку в зовнішній рекламі. Щодо підняття мовної культури загалу, то тут звісно нема мови про будь-який примус, навпаки товариство хоче спонукати до успішності в житті через удосконалення володіння українською мовою, яка має безсумнівні переваги і є ключем до персональної самодостатності. Гадаю, пройде небагато часу і товариство пропагуватиме вивчення інших мов, що не можливо здійснити без знання своєї.