Головная › Коментарі
Коментарі користувача [Шкурко]
avatar
0
636
Головне, за цим фактом провели інспектування шкіл України?! А вишів?!

Це звернення до панів Крапив’янського,Конопацького,Квіта.
avatar
0
635
Чернігівщина - батьківщина Гетьмана Павла Скоропадського, очільника Української держави у 1918 році. Можна назвати ще таких видатних земляків - діячів періоду боротьби за українську державність 1917–1921 рр.як Дмитро Дорошенко, Микола Міхновський, Микола Галаган.
avatar
0
634
Об’єднання у такий спосіб виявилося помилковим з фатальними наслідками для справи української державності загалом.
На жаль, бракує нам усебічної наукової аналітики з проблем державотворення 1917-1921 років.
А без неї не змоделюємо сьогоднішню ситуацію у виграшний бік. От і виходить, що історія нічому не вчить!
Прикладом безплідності є те, як беззмістовно проходять державні свята.
avatar
0
633
Подвиг уже в тому, щоб належно провести День Соборності України.
Президент видав окремий Указ з приводу Дня Соборності. А як його виконано?
Непомітно і шаблонно( у Ніжині обмежилися покладанням квітів   до пам’ятника Шевченку). 
Без доведення до громадян сенсу цього Дня.
А йдеться не стільки про географічне та етнічне розуміння значення Соборності, як про єдність душ, а разом - усього громадянства у своїй Державі.
Наявні ж відділи внутрішньої політики, культури, освіти органів влади ідеологічною роботою з державотворення не займаються. Чому?
Святослав Вакарчук сказав про роз’єднаність інтересів і практичних справ багатьох державних посадовців на усіх рівнях з героїзмом інших громадян .
Це тому, що на відповідальні посади призначаються за старим принципом особистої відданості тому, хто висуває, а не справі Держави, а відтак народові, що  віками її домагався.
Адже  публічні посади мали б обіймати щонайменше з урахуванням думки громадянського суспільства, його експертного середовища.
Нинішнє найвище керівництво  так само боїться громадянського суспільства( яке слід наполегливо формувати, а не обмежувати), у той час як без його участі - цієї героїчної енергії -  Української Соборної Самостійної Держави не збудувати.
Шкода, що надто ще мало у нас таких як Святослав Вакарчук!
avatar
0
632
Зробити Ніжин справді українським містом: провести повернення історичних назв вулиць, здійснити благоустрій центру, позбавивши його надмірної реклами - до того ж часто-густо з використанням мови країни- агресора, та багато чого іншого для наведення порядку в місті, ось що зміцнювало б позиції Президета України у звільненні Надії Савченко.
Щось тихо й непомітно пройшов День Соборності України у Ніжині ... як завжди.
avatar
0
631
Варто зараз об’єктивно подивитися на факт реалізації Акту Злуки: його плюси й мінуси. Про негативи, які потім призвели до невдачі у державотворенні, не заведено говорити напередодні пам’ятної дати.
Нині така аналіза мала б значення не тільки для істориків, а й для практикуючих політиків-державотворців.
Пропоную детальний виклад на цю тему в моєму інтерв’ю дворічної давності:
http://nizhen.com.ua/?part_i....onth=02
avatar
0
630
Цьому явищу встановлено науковий діагноз - шизофренія. Суспільство хворе і ліками мали б бути проукраїнські продукти у ЗМІ. Влада воліє управляти нездоровими..., слабкодухими тобто.
Дивна метаморфоза відбулася з В’ячеславом Кириленком. За президенства Ющенка це була енергійна, патріотична людина. Зараз наче води у рот набрав.
Друзі, Україна накрита потрійним інформаційним покривалом: радянським, російським, глобальним.
Національний інформаційний простір є фрагментарним, неконкурентноспроможним. Як бачимо, профільні міністерства: освіти, культури, інформації не скоординували свою роботу, виявилися нездатними дати відповідь викликам, та ще й в умовах інформаційних диверсій.
А головне геть відсутня орієнтація на національні пріорітети: євроінтеграція засліпила очі.
Ось і порівняйте у цьому сенсі Порошенка з Ющенком!
avatar
0
629
Судитися із журналістом чи громадською організацією публічній людині-політикові або держслужбовцю - на це треба мати підстави ще й які.
Та в нас на викривальні(доказові) публікації не зважають, добровільно у відставку не йдуть.
То у кого перевага? Одна справа Гонгадзе чого варта! У справі, де замішані держслужбовці.
Тому суспільство має підтримувати професійну журналістику. Адже це його, суспільства, контроль за владою.
avatar
0
628
"Гібридна економіка". Тут вона називається "тіньова". Яка різниця?
avatar
0
627
Мабуть, правоохоронцям злочинці відомі, але нам не повідомляють.
avatar
0
626
Усіх у мережу! Так треба розуміти новацію. На тлі скорочення газоспоживання і, відповідно, прибутків такий крок газовиків зрозумілий - отримати швидше гроші.  Але Україна не Естонія.
avatar
0
625
Тоді чому вона називається УПЦ? Хай би назвалися УССПЦ.
avatar
0
624
Було б зрозумілим якби вшановували Гетьмана Павла Скоропадського, а не антипода Гетьмана Івана Мазепи...
avatar
0
623
А може це так і задумано...для галочки? Тими ж "ложкіними-тарєлкіними".
avatar
0
622
Так як все таки буде реагувати ОДА на рішення Громадської ради? Де відповіді на поставлені питання "про кадрові призначення, доступ до публічної інформації, створення в ОДА окремого структурного підрозділу, який би займався питаннями охорони
культурної спадщини"? Добре, підрозділ не треба, а охороняти -як? Щось не густо конструктиву, як з інформації.
avatar
0
621
Справді, у Ніжині жінок-підприємців може й більше за чоловіків. А от у міській раді жінок усього 4 з 36, у виконкомі 3 з 14, хоча серед службовців у "білому домі" їх більшість. Не хочуть брати на себе відповідальності чи їм не довіряють ніжинці?
avatar
0
620
Ця заява -некомпетентність чи замовчування правди.
Область - під боком столиці, туди течуть трудові ресурси.
Також вичерпуються природні ресурси нерезидентами області, якій - дірка від бублика.
Перелік справжніх причин очі коле.
avatar
0
619
Шановний Романе! Я є звичайним зареєстрованим читачем сайту "Сіверщина". Можете також читати мої статті у блозі, що нижче. Для мене це новина, що не всі мають доступ до обговорення.
avatar
0
618
Пане Павле! Я ж і написавав, що оцінку діям відповідальним за цей факт ( Ви називаєте прізвище Пугача ) мають надати зазначені державні посадовці. Має бути державна гуманітарна політика, а за її порушення - бути відповідальність.
Так у Ніжині у шахрайський спосіб громадянин РФ Коптєв за підтримки ніжинського й обласного начальства встановив так званий пам’ятник Бернесу. Не дивлячись на протести й правові аргументи.
avatar
0
617
Оцінку подібній до афганської війни дав Тарас Шевченко у поемі "Кавказ".
Присвятив її він загиблому товаришеві Якову де Бальмену:

І тебе загнали, мій друже єдиний,
Мій Якове добрий!
Не за Україну, 
А за її ката довелось пролить
Кров добру, не чорну.
Довелось запить
З московської чаші московську отруту!

Ці слова можна віднести і до жертв війни в Афганістані.
То ж запитання щодо оцінок і дій навколо пам’ятника у Носівці слід адресувати керівництву Носівської РДА, Чернігівської ОДА, Прем’єр-міністрові, Президентові України. Ніякі вони не державники! Бо не вчилися так, як треба - словами Кобзаря.
avatar
0
616
Сьогоднішнє управління націоналізованою власністю ми бачимо по дачі пшокіна.
avatar
0
615
Було б добре оприлюднити звернення ніжинських( і не тільки) науковців( також громадських активістів ) про українську мову.
Може когось з тих, кому адресоване, зачепить за живе.
avatar
0
614
Вирішувати має управління культури ОДА. І нести відповідальність за репертуар, яких допускає на сцену.
Бо саме Мінкультури здійснює державну політику у цій сфері.
avatar
0
613
А у чому суть претензій до міністра і директора?
avatar
0
612
Прихильникам комуністичної назви пропоную ознайомитися з інформацією, яка свідчить про давність та унікальність назви цього поселення - https://uk.wikipedia.org/wiki/Баба_(значення).
Воістину: люби і знай свій рідний край!
avatar
0
611
Попередники російських державників( Денікін і монархісти ) рівнозначно винуваті як і тогочасні українські державники(Петлюра і соціалісти), яких підкупили і обхитрили більшовики(Лєнін та інтернаціоналісти). У результаті - ні російської, ні української національних держав - до цих пір.
avatar
1
610
З позицій мовознавства у цьому перейменуванні не гаразд. Народ володів мовою, коли називав поселення Щербинівкою, на відміну від теперішніх мово(не)знавців та адміністраторів.
Форма "Торецьк" не українська, а російська.
avatar
0
609
Першими для націоналізації мали би бути обленерго, адже вони монополісти. Передумовою має бути наявність державних управителів. А передумовою цьому має бути відсутність корупції.
avatar
0
608
Тут якраз навпаки: ми про них знаємо, бо їх перекладаємо( чого варті імена перекладачів на українську - Кочура, Качуровського, Лукаша, Ткаченка, Жомніра...), а вони про нас - ні, бо перекладачів катма з української на чужі мови. Для цього треба принаймні , щоб українську мову вивчали за кордоном, а з цим у нас дедалі гірше: читай http://www.harmony.com.ua/text/3457.html.
Щодо західного читача, то він з мовою асоціює й країну. Піди розтлумач йому , що Мінськ чи Київ це не "Руській мір".
avatar
0
607
Цікаво, на Заході її сприймають як білоруську чи як російську письменницю? Серед українських сучасних письменників найвідомішим у Европі є так само російськомовний Андрій Курков.
Щоб конкурувати з російськомовною творчістю потрібен потужний перекладацький рух з української на европейські мови. Це хронічна ахілесова п`ята нашого письменства. Самих же письменників, не менш талановитих за Алексієвич, у нас було, є і буде.

« 1 2 ... 21 22 23 24 25 ... 43 44 »