реклама партнерів:
Головна › Новини › Споживач

Які документи потрібні для оформлення пенсії за віком 2023?

Напад російської федерації на територію нашої країни повністю змінив життя українців. Багато осіб виїхало за кордон або вимушені були покинути власні домівки та переїхати на більш безпечну територію, не виключенням стали і люди пенсійного віку. Для зручності оформлення пенсії та допомоги майбутнім пенсіонерам, які не можуть з’явитися особисто до Пенсійного фонду для подачі документів на оформлення пенсії за віком, розробили можливість подачі документів через портал електронних послуг.

Станом на 2023 рік для виходу на пенсію за віком необхідно мати 30 років стажу, тут слід зазначити, що з кожним наступним роком мінімальна кількість років стажу для виходу на пенсію по віку буде збільшуватись відповідно до кількості встановленої у ч.1 ст.26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і для подачі документів для нарахування пенсії в 2028 році необхідно буде мінімум 35 років стажу.

Така система щорічного збільшення мінімального стажу для призначення пенсії покликана зменшити дефіцит бюджету пенсійного фонду, оскільки далеко не всі майбутні пенсіонери мають передбачену Законом кількість років стажу, яка ще і збільшується щороку. Таким чином, саме через таку систему щорічного збільшення стажу, кожний рік Вашої роботи набуває все більшого значення для оформлення пенсії, оскільки до пенсійної реформи 2021 року, через не зарахування певного періоду роботи, пенсіонер міг просто недоотримати пару сотень гривень до пенсії то сьогодні через протиправні дії Пенсійного фонду людина може взагалі залишитись без пенсії.

Перелік документів для оформлення пенсії за віком в 2023 році:

  • Паспорт громадянина України або ID-картка;
  • Довідку про місце реєстрації або проживання людини (довідку про реєстрацію місця проживання) – якщо у Вас ID-картка;
  • Ідентифікаційний номер;
  • Трудова книжка або довідки про стаж;
  • Диплом про очне навчання до 01.01.2004 року;<
  • Свідоцтво про народження дітей (для жінок);
  • Свідоцтво про укладення шлюбу (при зміні прізвища);
  • Військовий квиток;
  • Документи про надання особливого статусу, наприклад, особи з інвалідністю, чорнобильця, військовослужбовця тощо (якщо є);
  •   Реквізити відкритого пенсійного рахунку в банку для отримання пенсії на картку банка;
  •   Кольорова фотокартка розміром 4×6 см або 3×4 для оформлення пенсійного посвідчення;
  •   Довідку про заробітну плату за 60 місяців зарплат підряд до 30.06.2000 року (за бажанням).

Основним документом, який підтверджує стаж є трудова книжка. Тут майбутньому пенсіонеру необхідно зрозуміти, що стаж Пенсійний фонд розраховує вкрай прискіпливо і часто використовуючи недоліки у заповненні трудової книжки для того щоб не зарахувати той чи інший період роботи. Так, будь-які виправлення у наказах про прийом і звільнення з роботи, відсутність запису про перейменування підприємства, відсутність коду ЄДРПОУ на печатках з 1996 року і багато чого іншого використовується представниками Пенсійного фонду для того, щоб не зарахувати той чи інший період роботи людини, а тому вкрай важливо перевірити правильність заповнення трудової книжки та по можливості усунути всі недоліки до подачі документів у Пенсійний фонд. Більш детально ознайомитися з правилами заповнення трудових книг Ви можете самостійно відкривши«Інструкцію про порядок ведення трудових книжок працівників», яку було прийнято в далекому 1993 році.

Враховуючи вищевикладене постає логічне запитання: «Як убезпечити своє право на пенсію та захистити свої права?». Спеціалісти юридичної компанії Флагман зможуть якісно проаналізувати всі Ваші документи, зробити розрахунок пенсії і оформити Вам пенсію.






Коментарі (0)
avatar