реклама партнерів:
Головна › Новини › Споживач

Контактні лінзи: гайд для початківців

Контактні лінзи дарують хороший зір без жодних обмежень: в них можна займатися спортом і комфортно себе почувати в будь-яку погоду. Вони мають багато переваг у порівнянні з окулярами і з року в рік попит на лінзи зростає. У новичків, які тільки починають або планують користуватися лінзами може виникати багато запитань. Які сьогодні доступні типи лінз? Як правильно підібрати контактні лінзи? Саме на ці запитання постараємося коротко та вичерпно відповісти у статті.

Різновиди та характеристики контактних лінз

Сьогодні контактні лінзи доступні в широкому асортименті. Користувачу-початківцю може бути важко орієнтуватися в такому розмаїтті вибору, адже лінзи поділяються на різновиди за цілою низкою характеристик. Головні з цих характеристик: призначення (дизайн), режим заміни та режим носіння. Розглянемо типи лінз за кожною з цих характеристик.

За призначенням контактні лінзи поділяються на різновиди в залежності від того, для корекції якого дефекту рефракції вони призначені:

  • торичні лінзи коригують астигматизм, інколи їх називають просто астигматичними;
  • мультифокальні (прогресивні) лінзи призначають людям з пресбіопією;
  • сферичні та асферичні лінзи відрізняються дизайном і призначаються для корекції міопії, а також далекозорості та астигматизму.

Режим заміни вказує на те, як довго ті чи інші контактні лінзи можна носити. Точніше як довго можна носити одну пару лінз, повторно її одягаючи/знімаючи, перед тим як поміняти на нову. За режимом заміни є наступні лінзи:

  • одноденні — щодня потрібно одягати нову пару лінз прямо з блістера, одноденки вважаються найзручнішим варіантом лінз, тому що їм не потрібен додатковий догляд;
  • місячні — одну пару лінз такого типу можна носити не довше 30 днів, місячні лінзи потребують додаткового догляду;
  • квартальні лінзи можна носити до 3 місяців, сьогодні такі лінзи призначаються досить рідко.

Недосвідчені користувачі часто плутають режим заміни з режимом носіння. Принципова різниця в тому, що режим носіння вказує на те, як довго лінзи можна носити безперервно, не знімаючи. Доступні контактні лінзи з наступними режимами носіння:

  • денний, лінзи можна безперервно носити 8-10 годин;
  • пролонгований, лінзи можна носити від 12 годин до цілої доби;
  • безперервний, лінзи можна носити декілька днів. Контактні лінзи безперервного носіння можна використовувати виключно за призначенням лікаря, адже їх носіння на власний розсуд може загрожувати здоров'ю очей.

Як правильно підібрати контактні лінзи

Офтальмологи наполегливо не радять вибирати контактні лінзи на свій розсуд. Це все-таки засіб медичного призначення, а значить він має призначатися лікарем. Передусім потрібно пройти діагностику зору, за результатами якої офтальмолог випише рецепт на контактні лінзи. В рецепті зазначаються всі оптичні параметри: діоптрійність, радіус, вісь, циліндр. Також лікар підкаже лінзи якого режиму заміни та носіння найкраще підійдуть у вашому випадку.

Маючи рецепт на лінзи і знаючи рекомендації лікаря-офтальмолога, можна звернутися в магазин оптики та вибрати оптимальний для себе варіант. Сьогодні контактні лінзи пропонує більшість магазинів оптики, а також різні маркетплейси. Їх можна купити безпосередньо в магазині або замовити онлайн.






Коментарі (0)
avatar