Що краще смартгодинник чи фітнес-браслет для щоденного використання
І смартгодинники, і фітнес-браслети — зручні пристрої, що дозволяють відстежувати інтенсивність тренувань, показники здоров'я. Обидва девайси приймають повідомлення, сповіщають про дзвінки, рахують калорії та кількість пройдених кроків. Тому не дивно, що у багатьох виникає питання: який ліпше купити? Існує чимало статей, де детально розповідається, чим відрізняється фітнес-браслет від смартгодинника. Сьогодні поговоримо про головні та найважливіші відмінності.
Чим розумний годинник відрізняється від фітнес-браслета — особливості роботи
Головна відмінність девайсів у тому, що смартгодинники мають власну операційну систему, тоді як фітнес-браслети використовують мікрокод. Від цього залежить їх функціональність та можливості.
Як працює розумний годинник
Девайс оснащений повноцінною ОС, що забезпечує багатофункціональність пристрою. Переважно це:
- watchOS від Apple,
- Wear OS від Google
- Tizen від Samsung.
Власна ОС дозволяють користувачам встановлювати сторонні додатки, які не передбачив для гаджета розробник, та керувати ними. Також смартгодинники мають оперативну пам'ять (RAM) та вбудоване сховище для зберігання програм та даних, що забезпечує зручну взаємодію з різними функціями.
Зазвичай встановлюють ARM-процесори, що відомі своєю енергоефективністю та продуктивністю, достатньою для виконання різних завдань. Операційна система дозволяє інтегрувати розумний годинник не лише зі смартфоном, але й планшетом, комп'ютером, ноутбуком, що розширює можливості користувача.
Як працює фітнес-браслет
На відміну від смартгодинників, фітнес-браслети працюють на основі мікрокоду. Так називають низькорівневий програмний код, оптимізований для виконання конкретних завдань:
- вимірювання фізичної активності,
- моніторинг серцевого ритму,
- відстежування інших показників.
Трекер з'єднується зі смартфоном через блютуз й отриману інформацію відправляє у додаток, де вона й обробляється. Частина даних зберігається на самому фітнес-браслеті, але у невеликих кількостях. Самостійно розширити функціонал девайсу неможливо, він працює лише з програмами, що встановив розробник.
Мікрокод дозволяє забезпечити високу енергоефективність. Тоді як смартгодинники розраховані на 3-4 дні активної роботи, фітнес-браслети пропрацюють 7-8 днів. Проте функціональні можливості цього гаджета значно обмежені.
У чому схожість та відмінність смартгодинника від фітнес-браслета
Розглянемо функції, що мають обидва вироби:
- Вимірювання показників здоров'я. Усі гаджети мають датчики, що вимірюють пульс, відстежують якість сну. Моделі останніх років оцінюють рівень кисню, деякі роблять кардіограму, вимірюють тиск.
- Крокомір. Усі девайси рахують кількість кроків та переводять їх у кілометри.
- Підрахунок калорій. На основі даних про фізичне навантаження, гаджети повідомляють про кількість витрачених калорій. Проте вони не враховують, скільки ви їх набрали впродовж дня. Тому за дієтою треба стежити самостійно.
- Будильник, секундомір, таймер — зручні функції, що допомагають планувати та контролювати час.
- GPS-трекер. Більшість сучасних моделей здатні відстежувати ваш рух маршрутом, допомогти орієнтуватися на місцевості.
- NFC — залежить від моделі як фітнес-браслета, так і смартгодинника.
Обидва девайси відстежують різні показники організму під час тренувань. Налаштуйте вид спорту, яким плануєте зайнятись — і наприкінці занять отримайте звіт. Найновіші моделі здатні відстежити понад 100 видів тренувань, зокрема різні види бігу, ходьбу, їзду на велосипеді.
Повідомлення та дзвінки — про що варто знати
Обидва гаджети попереджають власника про повідомлення / дзвінок. Проте з фітнес-браслета нема змоги відповісти (у деяких моделях можна надіслати реакцію), а ось зі смартгодинника — без проблем.
При цьому обидва девайси не лише попереджають про дзвінок, але й повідомлять, хто саме телефонує. Проте за наявності фітнес-браслета ви можете зняти трубку лише у двох випадках:
- відкрити смартфон;
- маєте навушники, що передбачають можливість відповіді на дзвінок спеціальним торканням.
А ось зателефонувати з фітнес-браслета не вдасться.
Смартгодинники дозволяють і взяти слухавку, і зробити дзвінок без смартфона. Деякі з них передбачають встановлення sim-карти. У цьому разі ви зможете приймати та здійснювати дзвінки, якщо телефона немає поруч.
Вага
У смартгодиннику більше датчиків та деталей, тому він значно важчий за фітнес-браслет: 40-60 г проти 20-30 г. До того ж останній переважно має компактну подовгасту форму, то як смартгодинники бувають прямокутними, квадратними і круглими.
Що обрати — смартгодинник чи фітнес-браслет
Варто пам'ятати, що можливості розумних годинників та фітнес-браслетів залежать від моделі. Коли купуватимете модель, опишіть консультанту свої потреби, очікування, бюджет, і він допоможе вибрати потрібний варіант.
Коментарі (0) |