реклама партнерів:
Головна › Новини › Гарячий коментар

Запит Миколи Катеринчука проти розколу України

11-Чер-10 1079 0.0 0
Лідер Європейської партії України, народний депутат України Микола Катеринчук звернувся із депутатським запитом в Генеральну прокуратуру, Службу Безпеки України та до спікера парламенту з проханням дати оцінку заявам народного депутата від Партії регіонів щодо розколу України.

Як відомо, 9 червня 2010 року в м. Лівадія, АР Крим, на фестивалі «Великое русское слово» Болдирєв зроблено ряд злочинних заяв, що полягали у публічних закликах до зміни території та державного кордону України. Так, народний депутат України Болдирєв Ю.О. заявив, що поки західні області будуть у складі України, в країні буде розкол.

«Відповідно до ст. 2 Конституції України «Суверенітет України поширюється на всю її територію. Україна є унітарною державою. Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною» (ст. 2). «Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу» (ст. 17)», - наголошує у запиті народний депутат. – «Відповідно до ст. 79 Конституції України «Перед вступом на посаду народні депутати України складають перед Верховною Радою України таку присягу: «Присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників». Тож вчинення вказаних дій у Кримінальному кодексі України кваліфікується як злочин, передбачений ст. 62 «Посягання на територіальну цілісність України».

Прес-служба
Європейської партії України
Теги:Катеринчук, Великое русское слово, розкол України, територіальна цілісність, Болдирєв


Читайте такожКоментарі (0)
avatar