Головна › Новини › КУЛЬТУРА
Відновлення художнього музею: влада - в кущі?
08-Сер-18 409 3.7 0
Комісія з проведення конкурсного добору на посаду директора Чернігівського обласного художнього музею імені Г. Галагана визначилася з кандидатом - повідомляє сайт Чернігівської ОДА. У разі відповідного рішення облради до виконання обов’язків директора приступить Юрій Ткач. У 2014-2016 роках він очолював Управління культури та туризму Чернігівської міської ради.

"Під час співбесіди члени комісії, яку очолює заступник голови ОДА Наталія Романова, ознайомилися з презентацією напрямів розвитку закладу культури на найближчі роки. Замість звичної моделі «експозиція-екскурсовод-відвідувач» Юрій Ткач пропонує новий концепт — «відпочинок-враження-емоції». У планах — реалізація нових проектів, зокрема долучення до онлайн-платформи Google Art Project, залучення більшої кількості відвідувачів, запровадження сучасних інноваційних підходів до музейної справи, розширення творчих та професійних зв’язків тощо", - говориться в повідомленні.

Тобто, в перекладі з чиновницької мови, це означає, що обласна адміністрація закриває очі на фактичне захоплення Борисом Дєдовим через корупційні зв'язки в часи Кучми 1040 квадрратних метрів художнього музею, через що музей не може розгорнути експозиції. А без експозицій - і це аксіома для будь- кого, хто хоч трохи розуміється на музейній справі - музею нема. Щоправда, в обмежених вимушено умовах, як, скажімо, під час створення муузею міста Чернігова у приміщенні колишньої поштової станції (щось трохи більше 200 кв. метрів площі) якраз варіант, запропонований п. Ткачем, доцільний і вимушений. Але тоді, як є площі, що використовуються не за цільовим призначенням (музею сучасного мистецтва, як голосно декларує свої виставки п. Дєдов, також нема), коли у фондосховищах лежать заховані від очей поціновувачів навіть роботи голландських майстрів позаминулого століття, говорити про якісь варіанти замість відновлення музею - свідчення безвладності обласної влади.

Нагадаю, що позиція правління обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка, виголошена на сесії обласної ради депутатом - головою Бахмацької районної "Просвіти" Олегом Калиняком, полягає в потребі відновлення обласного художнього музею. А питання особи директора - важливе, та все ж другорядне.

До речі, думаю, що кандидатура Юрія Ткача - оптимальна. Що аж ніяк не знімає питання відновлення власне музею. Бо може бути так, як з його попередницею Іриною Ральченко, яка тринадцять років імітувала існування музею, мовчечки сидячи поруч з Б.Дєдовим, а коли вже її стали знімати - заговорила про відібрання в музею площ...

Василь ЧЕПУРНИЙТеги:Юрій Ткач, Чернігівська ОДА, Борис Дєдов, художній музей імені Ґалаґана, чернігівська Просвіта


Читайте такожКоментарі (0)
avatar