реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА
Музей нарешті стане музеєм
04-Груд-20 580 5.0 0
Чернігівський художній музей імені Григорія Ґалаґана – багатостраждальний: більше 15 років тому через нечисті оборудки тисячу квадратних метрів його площі отримав практично в безкоштовне користування підприємливий ділок від мистецтва, заблокувавши таким чином нормальне життя музею. Обласний комунальний заклад мусив обходитися двома залами – та й то один використовувався лишень для тимчасових виставок. Працівники музею ображалися, коли я писав, що художнього музею у Чернігові, власне, нема, хоча будь- який працівник культури підтвердить: музей є тоді, коли є постійна експозиція, а не виставки.

Боротьба громадськості за повернення музею його законної площі тривала роками, але і влада, і прокуратура робили вигляд сліпоглухонімих. Колишній директор художнього музею, народний художник України Володимир Ємець так і пішов у кращі світи, не дочекавшись справедливості. Аж ось нарешті лише тепер ділок звільнив кілька залів і музей почав їх освоювати.

Майже завершено перший етап заміни вікон. Залишилися лише деякі роботи. Три зали з новими вікнами вже відремонтовано зсередини і вони починають приймати оновлені експозиції, ще два зали на черзі. Матиме зручну кімнату для занять і студія художників – школярів, які займаються при музеї.

А головне – розроблена концепція розгортання обласного художнього музею імені Григорія Ґалаґана. Як розповів його директор Юрій Ткач, будуть підняті із запасників твори народно – декоративного мистецтва, голландських та українських майстрів минулих століть. Зокрема, білий світ і поціновувачів мистецтва побачать роботи Марії Приймаченко – їх у Чернігові біля двадцяти, виставлять і роботи Миколи Ге, який жив на Чернігівщині, Костянтина Трутовського, Івана Соколова, буде поповнена також Ґалаґанівська зала. Музей нарешті зітхне спокійно і заживе повноцінним життям.

Василь ЧЕПУРНИЙ


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Борис Дєдов, Чернігівський художній музей, Юрій Ткач, Володимир Ємець


Читайте такожКоментарі (0)
avatar