реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Важко сьогодні бути християнином...

29-Бер-21 364 0.0 0
Сучасному християнину важко жити вірою, бо віра вимагає чіткої позиції. Християнин повинен чинити так, як вчить Христос, але це суперечить ряду культурних норм сучасності.

Яскравим прикладом є велика кількість християн, що не відвідують богослужіння. Відпочинок, футбольний матч, кіно, виїзд на природу та безліч іншого стали для них важливішими. “Бог усе розуміє,” – говорять вони, лаштуючи свою віру під культурні норми сьогодення.

Неправда, напівправда та пошук виправдань є невід’ємною частиною існування. Дехто переконаний, що може за власним бажанням обирати чого триматися, а чого ні з багатства християнського віровчення.

Одні кажуть, що вірять в те, що Церква вчить про Спасителя, але не визнають стриманості у статевому житті. Інші підтримують протест Церкви проти смертної кари, але залишають за собою право вдруге, втретє або й вчетверте одружуватись, залишаючи дітей сиротами при живих батьках. Ще інші радо беруть участь у підтримці бідних, але лишають за собою право формулювати позиції стосовно абортів.

Є й такі, які говорять, що церковне вчення безнадійно застаріло, й має бути переглянуто у відповідності до сучасних культурних норм.

Тепер захищати віру доводиться не в бесідах з буддистами, мусульманами та атеїстами, а в розмовах із християнами, що народилися, виросли й живуть у християнській вірі…

Справжня віра – це несіння хреста й долання повсякденних труднощів навіть тоді, коли доводиться йти проти течії культурного процесу. Бути християнином у сучасному світі вимагає мужності, характеру й цілісності. Саме таке долання щоденних труднощів і життя вірою і є несінням хреста…

Єпископ Павло ЮРИСТИЙ


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:єпископ Павло Юристий, Християнство, хрест, ПЦУ, Великий піст


Читайте такожКоментарі (0)
avatar