реклама партнерів:
Головна › Новини › Поради

Усуваємо тріщини на п"ятах

26-Чер-10 4221 0.0 0
Чимало жінок влітку потерпають від потрісканих п"яток: ні босоніжки модні взути, ні босоніж походити -- боляче! Чому тріскаються п"ятки?

Як стверджують фахівці, тріщини на ступнях найчастіше з’являються після 40 років. Це стається тому, що у цьому віці порушується живлення тканин, обмін речовин і часто трапляються гормональні збої. Тому шкіра починає тріскатися.

Також появі тріщин на ступнях влітку сприяє спекотна погода.

Шкіра на п’ятах грубіє, якщо з неї не видаляти відмерлий шар, який розростається. При ходьбі він розтягує шкіру і розриває її. Прискорюють появу наросту синтетичні колготи та шкарпетки, які носять у спеку. Вони погано вбирають піт та жир. Тріщини також утворюють шльопанці, які б’ють по п’яті під час ходи. Так можна занести у кров грибок та бактерії. Виникає ризик захворіти на діабет, екзему чи псоріаз.

Для догляду за п’ятами ноги відпарюють протягом 15 хв., потім зішкрябують відмерлу шкіру пемзою. Змащують жирним кремом.
Дуже важливим для шкіри стоп є вітамін А. Його можна приймати пігулками. Але краще їсти сиру моркву, яка містить цей вітамін. Моркву можна натерти і робити компреси на п’яти. Якнайбільше тримайте ноги у горизонтальному положенні. Це покращує відтік крові.

Найчастіше тріщини лікують вазеліном. Перед сном п’яти розпарюють у слабкому розчині борної кислоти. Розводять 4 ч. л. на літр гарячої води. Потім наносять вазелін на тріщини і заклеюють їх пластирем на всю ніч. Процедуру повторюють щодня, доки недуга не мине.

Непогані результати дає змащування потрісканих п"яток мазями, до складу яких входить соснова живиця.
Теги:тріщини на пятах, живиця, псоріаз, обмін речовин


Читайте такожКоментарі (0)
avatar