Точка довголіття є у кожного з нас!
Масаж точок (акупресура) - один з якнайдавніших методів лікування поширених на Сході. Йому вже декілька тисяч років. Всього на тілі людини знаходиться 365 точок і 12 основних меридіанів, що нагадує кількість днів і місяців в році. Дія точкового масажу заснована на вченні про меридіани і канали, що пов`язані з певними органами. У китайській медицині тіло розглядалося як енергетична система, тому за допомогою масажу можна впливати на перебіг енергії і функціональну активність органів. Тоді що ж це за точка ста хвороб?
«Селище» за три цуні від коліна…
Ця точка - Цзу-сань-лі! З китайського «Цзу» перекладається, як нога, «сань» — означає три, «лі» — селище, розташоване на проїжджих шляхах. Оскільки китайська медицина включає знання про енергетичні меридіани, то ці канали і можна порівняти зі шляхами, точки — з селищами, розташованими вздовж доріг. Тому точка Цзу-сань-лі - це селище, розташоване на нозі на три цуня нижче за коліно.
Ця точка вважається однією з головних. На Сході її масажують не лише хворі, але й здорові люди з метою профілактики і отримання довголіття! Про те, як важлива ця точка можна взнати, прочитавши стародавні трактати китайської медицині.
Наприклад, в «Каноні священного передвістя Бянь Цює» від 1329 року говориться, що точка Цзу-сань-лі «… лікує сотню хвороб чоловіків і жінок, перевтому п'яти цзан-органів, сім хвороб [статевих органів], хвороби селезінки і шлунка, всі хвороби пов'язані з Ці, всі хвороби пов'язані з ущільненнями, всі хвороби пов'язані з паразитами, всі хвороби очей, запалення горла, вітер-холод, всі види болю».
Дійсно, чималий список нозологічних форм. Це й зрозуміло, адже основними функціями цієї точки є підтримка життєвої енергії (Ці), заповнення первинної Ці. Вона впливає на зміцнення селезінки, гармонізацію шлунка, а також - на розсіювання вітру, розчинення вогкості, відновлення прохідності в каналах і сприяє оживленню колатералей.
Як пройти до «селеща»?
Щоб визначити точку Цзу-сань-лі необхідно покласти долоню на коліно так, щоб пальці були притиснуті до гомілки, тоді кінчик безіменного пальця вкаже на «точку ста хвороб». Вона розташована униз від зовнішніх країв колінних чашок, в стороні від горбків на великих гомілкових кістках, в невеликих поглибленнях.
Масажувати Цзу-сань-лі краще до обіду, за годинниковою стрілкою 9 разів круговими рухами поперемінно на кожній нозі і так протягом 10 хвилин. Такий масаж надає стимулюючу дію. Масаж після обіду і проти годинникової стрілки – діє заспокійливо. В кінці масажу можна відчути легкість в тілі. Під час масажу інколи відчувається хворобливе поколювання в області лобової частини голови, в ногах і лопатках.
За публікацією в Чернігівській обласній газеті «Біла хата».
Читайте також |
Коментарі (0) |