реклама партнерів:
Головна › Новини › МЕДИЦИНА

Нігті – дзеркало організму

У китайській медицині існує безліч оригінальних методів діагностики, наприклад, за очами, за запахом або за нігтями. З точки зору китайської медицини вважається, що нігті зв'язані енергетичними каналами з системами організму, тому зміни форми, рельєфу і кольору нігтів свідчять про порушення в певних місцях.

Через все тіло людини проходить безліч енергетичних каналів, які не видно оком. Кожен з каналів, що виходять на пальці рук, пов'язаний з певним органом або системою.

Великий палець пов'язаний з ендокринною системою (а також з очами і селезінкою), вказівний - з травним трактом (товстою і тонкою кишкою), середній - з імунною системою, серцем, безіменний – з дихальною системою, печінкою і легенями, а мізинець – з видільною системою (нирками, сечовим міхуром і статевими органами). Можна сказати, що нігті - дзеркало всього організму.

Оскільки зазвичай нігті відростають за 6 місяців, то вони містять інформацію як мінімум за 6 останніх місяців життя людини, а інколи ще довше. При патологічних змінах внутрішніх органів, першим міняється колір – приблизно протягом місяця. Якщо змінилася структура, форма або рельєф нігтьових пластин, то можна говорити про тривале хронічне захворювання або дисфункцію. Таким чином, стежачи за станом нігтів, людина може попередити розвиток серйозних проявів захворювання.

Про що розкажуть нігті

У здорової людини нігті еластичні та тверді. Їх поверхня гладка, краї чітко обкреслені. Причому нігтьові пластинки на ногах мають бути твердіше, ніж на руках. Крім того, що ніготь певного пальця свідчить про зміну конкретного органу, є ще деякі спільні симптоми.

Горизонтальні борозенки на нігтях свідчать про незбалансоване харчування. Вертикальні лінії або смужки відображають погіршення травлення: надлишковий вжиток вуглеводів, недолік мінералів і білків, вітаміну В12 і заліза.
Обкушені нігті - ознака нервозності, недоліку мінералів або присутності кишкових паразитів.

Наявність великих, опуклих, сильно виступаючих над поверхнею пальця нігтів вказує на слабкість серця і легенів. Наріст на кінці говорить про хронічну легеневу інфекцію.

Трикутний ніготь - при захворюваннях хребта і спинного мозку. Увігнутий ніготь у формі ложки - недолік заліза. Також недолік заліза може виявитися ламкістю нігтів.

Колір нігтів свідчить про якість протікаючих процесів: надлишку або недоліку енергії. Рожевий колір є нормальною ознакою здорового організму, психічної і фізичної рівноваги. Ліловий колір - слабкість тіла і спільна втома. Темно-червоні нігті відображають застій крові, при якому системи кровообігу перевантажені.

Темно-коричневий колір свідчить про важку тривалу лихоманку. Жовтуваті нігті - вказують на жовтяницю (жара жовчного міхура) і печінкову дисфункцію. Зеленувато-жовті нігтьові пластинки - гнійні процеси. Синюшне забарвлення є симптомом важкої сердечної недостатності, слабкості серця і вроджених вад.

Оскільки всі тканини зв'язані енергетичними каналами і залежать про нормального функціонування один одного, то повністю здорові нігті можна отримати лише за наявності здоров'я і балансу енергій всього організму.

За інформацією: www.epochtimes.com.ua
Теги:Ендокринна система, форма нігтів, пролебми нігтів, хвороби нігтів, китайська медицина, нестача мінералів


Читайте такожКоментарі (0)
avatar