реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

"Суттєвого зменшення пенсій не буде" -- і на тому спасибі!

Про це під час засідання Чернігівського прес-клубу реформ повідомила заступник начальника головного управління Пенсійного фонду в Чернігівській області Марія Помилуйко. Це один з найнижчих середніх розмірів пенсії по Україні. Також за даними Пенсійного фонду на 1 січня 2011 року в Чернігівській області проживають 362 тисячі пенсіонерів – одна третина від загальної кількості населення нашої області. Зважаючи на демографічну ситуацію на Чернігівщині, кількість пенсіонерів буде рости і, на думку експертів, до 2025 року пенсіонерами буде половина населення області.

Законопроект, яким передбачаються зміни до нині діючої пенсійної системи, буде розглянутий у Верховній Раді 16 лютого цього року. Зараз же відбувається процес обговорення проекту.

Так на засіданні прес-клубу реформ Марія Помилуйко розповіла про основні зміни, які пропонує згаданий законодавчий документ. Жінкам пропонується іти на пенсію не в 55 років, а в 60. Таке збільшення пенсійного віку триватиме поступово – протягом 10 років. Кожного року пенсійний вік зростатиме на півроку. При цьому жінки отримуватимуть компенсацію – по 2,5% за кожні 6 місяців.

Зміни стосуватимуться і нарахування мінімальної пенсії. Тепер для того, щоб її отримати, треба попрацювати не 20 років, а 30 - для жінок, та 35 замість 25 - для чоловіків. Якщо трудовий стаж більше за мінімальний, пенсіонер отримуватиме надбавку в розмірі 1% від суми пенсії за кожен понаднормований рік роботи. Наприклад, якщо людина має пенсію 900 гривень, то за один рік її надбавка становитиме аж 9 гривень. Для того, щоб отримати соціальну пенсію, треба мати не 5 років трудового стажу, а втричі більше – 15.

Світлана Симанчук - начальник управління пенсійного забезпечення військовослужбовців Пенсійного фонду в Чернігівській області - розповіла про зміни, які стосуються військових. Для дострокового виходу на пенсію їм тепер треба віддати армії не 20, а 25 років свого життя. Ці зміни стосуються і представників інших силових структур – СБУ, а також суддів та прокурорів. Термін виходу на пенсію також збільшуватиметься поступово – на 1 рік протягом 5 років. Розмір пенсії ставатиме більшим на 3% за кожен рік. Тобто якщо людині 55 років і вона має військовий стаж 25 років, то пенсію вона ще не отримує. За новими правилами зменшується і відсоток нарахування пенсій. Для військових, прокурорів, суддів, а також держслужбовців пенсія становитиме не 90% від зарплати, а 80.

Зміни стосуються і максимального розміру пенсій. Найбільша пенсія тепер буде дорівнювати 12 прожиткових мінімумів. З усіма надбавками, додатковими пенсіями сума не перевищуватиме 9000 гривень. До прикладу – зараз максимальна пенсія в Чернігівській області становить 16,5 тисяч гривень. За даними Пенсійного Фонду, на Чернігівщині підвищені пенсії отримують 77 чоловік.

Представники Пенсійного фонду в Чернігівській області запевнили, що всі ці правила стосуються тих, хто зараз збирається виходити на пенсію. Для нинішніх пенсіонерів правила лишаються незмінними.

Щодо того, як зміниться розмір пенсії звичайного громадянина за новими правилами, то представники Пенсійного фонду сказали, що ніхто таких підрахунків не робив. Але вони припускають, що „суттєвого зменшення пенсії не буде”.

Оксана Клименко




Теги:пенсія, пенсійна реформа, прес-клуб


Читайте також



Коментарі (0)
avatar